Bulvár

Stáhněte dětem z netu Dášeňku

Spisovatel Karel ČapekKnihy Karla Čapka si může kdokoliv stáhnout z internetu. Na jeho dílo se už totiž nevztahuje autorský zákon. „Od smrti spisovatele uplynula loni ochranná lhůta sedmdesáti let,“ vysvětlila mluvčí Městské knihovny v Praze Lenka Hanzlíková. Právě tato knihovna literární skvosty na net vyvěšuje.

Po Čapkovi se chystá vrhnout na Karla Hynka Máchu. Zatím ještě není jasné, zda jej vyvěsí na podzim v rámci Týdne poezie, nebo v příštím roce při oslavách dvoustého výročí narození největšího českého romantika.

Jak je najít a stáhnout? Stačí kliknout na adresu www.mlp.cz/karelcapek. Pak už můžete pohodlně stahovat pro mladší děti knížky Dášeňka čili život štěněte, pro starší Povídky z jedné i z druhé kapsy a pro sebe třeba politické a kritické spisy, dramata, nebo Čapkovy překlady či cestopisy. Díla si můžete stáhnout třeba i do mobilu.

Knihovna s nápadem více přiblížit uznávané autory veřejnosti tímto způsobem nepřišla jako první. Český rozhlas vytvořil čtenářský deník složený z audioknih. Knihu si můžete buďto poslechnout přímo na internetu, nebo stáhnout a poslouchat. Audioknihy najdete na www.rozhlas.cz/ctenarskydenik/portal

I v tomto případě je možné nahrát díla do mobilu či mp3 přehrávače a pak je třeba pouštět svým dětem či sobě jako pohádku na dobrou noc.

Hltala jste příbehy štěněte Dášeňky? Stáhnete si nějaké dílo ze stránek knihovny nebo Českého rozhlasu?

   
04.06.2009 - Kultura - autor: Jan Exner

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Myškomedvídek [*]

  Dášenka byla má zamilovaná knížkaSml53Sml75

  superkarma: 0 04.06.2009, 22:08:51
 2. [3] libuno [*]

  Knihu mám doma. Ráda jsem ji čítávala.

  superkarma: 0 04.06.2009, 13:19:01
 3. avatar
  [2] kuty [*]

  já dášeňku milujuSml29

  superkarma: 0 04.06.2009, 12:10:39
 4. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Nesnášela jsem večerdu s Dášeňkou a nemám ji ráda dodnes. Pes je to eklovní a nijak mi nepřijde roztomilý. Čapka mám ráda, ale tuhle etapu tvorby mohl klidně přeskočit.

  superkarma: 0 04.06.2009, 10:55:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme