Domácnost

Stačí v domácnosti jedna televize?

 

  Milá redakce,


televize je určitě aktuální téma, proto jsem se Vám poprvé rozhodla napsat. Toto téma se netýká ani tak mě, jako mých dětí. A to určitě nejsem sama.

  Jelikož jsem pracovně vytížená, tak se málokdy podívám na nějaký pěkný film. Dokonce ani o Vánocích nemám moc času, abych si odpočinula u tradiční pohádky. K televizi si sednu akorát v půl osmé na zprávy. Přesto u nás TV běží celý den.


  Mám 5 dětí různého věku a tak by nám 1 televize určitě nestačila. Celkem máme tři a věřte nebo ne, pokud jsou všechny děti doma, tak i to někdy nestačí. Hlavně k večeru, když se jeden chce podívat na film, druhý na pohádky, třetí na reality show apod. Čtvrté dítě většinou hraje na počítači a nejstarší dcera je raději venku nebo u přítele. Samozřejmě jsou chvíle, kdy běží jen jedna televize, ale těch je opravdu málo.


  Jak jsem se přesvědčila, v dnešní době si děti pár dní bez televize nebo počítače vůbec nedokáží představit. 

Tekana


Milá Tekano, děkujeme za příspěvek k novému tématu televize. Dnešní děti jsou velkými  konzumenty televize a počítačů, a proto přiznávám, že z větší části máte pravdu. Mnoho našich čtenářek je určitě velmi pracovně vytížených a nemají čas sledovat denně televizi. Přesto taková pohádka o vánocích, když máte před sebou cukroví a kávičku, je milou relaxací. Já si nedovedu představit žít úplně bez televize, ale nemusím se na ni koukat denně. Můžete se mnou souhlasit nebo nemusíte.

redakce@zena-in.cz

 

Každopádně si myslím, že dnešní téma TELEVIZE nabízí mnoho nápadů k napsání vašich příspěvků.  

Máte doma jednu nebo více televizí?

Sledujete televizi denně?

Koukáte se pravidelně na zprávy?

Sledujete seriály?

Líbí se vám dokumenty?

Nemůžete bez televize být ?

Máte chuť někdy vyhodit televizi z okna?

A co reality show, které jsou nyní tak oblíbené?

 

PIŠTE

 

Nejlepší z vás dostanou dárereček:

- bílé satenové spodní kalhotky

-puzzle

-CD: Říkadla a písničky pro děti

-prášky Pharmaton Activit

 


                                     

   
19.10.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [74] Andula [*]

  Nyotaimori: mám důležitější věci na práci než vysvětlovat to někomu, kdo stejně potěr nechce
  S tím, že záleží na to,, co kdo čte, nicméně souhlasím.

  superkarma: 0 23.10.2005, 12:09:56
 2. avatar
  [72] Andula [*]

  Nyotaimori:
  Když se s TV neumí zacházet, má špatný vliv Ty jsi toho zářným příkladem
  Ale vážně, jasně, někdo se na TV kouká a neublíží mu, ale obecně to není nejvhodnější způsob trávení volného času pro děti z více důvodů.
  S těmi lidmi, co nečtou - možná je to můj osobnmí problém, ale pro mě je četba velmi důležitá a možná nevědomkiy si k sobě vybírám lidi, kteří to mají taky tak. Ne snad, že bychom nutně po večerech nutně rozebírali Dostojevského, ale pro mě dává četba lidem jakýsi background, na kterém se dá dále stavět.

  superkarma: 0 20.10.2005, 10:01:51
 3. avatar
  [71] Blueberry [*]

  Nyotaimori: Uf, to jsem si oddychla, ze taky najdu zastani. Mas pravdu, muj pritel taky necte (az na noviny) a nemuzu rict, ze by byl nejak zaostaly. Ja jsem detem nikdy televizi nezakazovala a je jasne, ze kdyz jsem potrebovala neco udelat, tak jsem je tam na neco nalakala. Moc trpelivosti s malymi detmi jsem nikdy nemela, myslim, ze by se deti mely kupovat az tak v sesti-sedmi letech .

  superkarma: 0 20.10.2005, 05:03:46
 4. avatar
  [69] Blueberry [*]

  Andula: Ale oni se treba naucili anglicky z televize, protoze my jsme doma mluvili cesky. Pak milovali porady o zviratech, ruzne cartoons, cist a pocitat se naucili taky z televize (Sesame Street).

  superkarma: 0 20.10.2005, 02:52:30
 5. avatar
  [68] JanaVi [*]

  *Kotě*: Tak to jo , nabídku v zahraničí neznám.

  superkarma: 0 19.10.2005, 22:18:31
 6. avatar
  [67] Andula [*]

  Blueberry: vidis, ja bych to, ze nectou klidne pricetla televizi. Jiste, i bez knizek se da zit, ale moje zkusenost je ta, ze na lidech, kteri nectou, je to dost znat
  Mmch, mam dite, ktere ma poruchy soustredeni a presto si cte skoro by se dalo rict vasnive rado , coz me moc tesi a hodlam to velmi podporovat.
  Take musim pracovat a celkem dost, nicmene nikdy jsem deti neodkladala pred TV, jen jim obcas poustim neco, stoji-li to za to nebo, a to casteji, dvd. Mou velikou snahou je vest je k tomu, aby se kluci umeli zabavit sami.
  Proto proste nemohu obdivovat matky, ktere se chlubi, jak jejich batole je sikovne a umi si smao pustit TV a diva se na ni dve hodiny, nez se rodic probudi. ..

  superkarma: 0 19.10.2005, 22:05:04
 7. avatar
  [66] *Kotě* [*]

  JanaVi: Blueberry nežije v Čechách

  superkarma: 0 19.10.2005, 21:52:03
 8. avatar
  [65] JanaVi [*]

  Blueberry: Já nějak nevím, na co se mohly tvé děti dívat Co zajímavého se mohly z televize dozvědět? Takových pořadů je v televizi velice málo Teď momentálně myslím jen v pátek večer dokument BBC, alespoň ten si hlídají moje děti.

  superkarma: 0 19.10.2005, 21:36:05
 9. avatar
  [64] Blueberry [*]

  *Kotě*: Je fakt, ze kluci nectou a nikdy je to nebavilo (coz ja, vasnivy ctenar, nemuzu pochopit). Jinak se soutredit nemaji problem, starsi stavi a ozivuje pocitace jako svuj konicek a mladsi ted zacal bodybuilding, kde je soustredeni neuveritelne dulezite. Ted spis travi oba hodiny u pocitace, televize nic moc.

  superkarma: 0 19.10.2005, 21:32:30
 10. avatar
  [63] *Kotě* [*]

  Blueberry: a než mi začneš psát "moje dítě teda problémy se soustředěním nemá", tak musím samozřejmě zdůraznit, že to jsou výzkumy na velkých skupinách, takže je možné, že máš děti, které do statistického vzorku nezapadají.

  Můj bývalý přítel byl například úplně klasický případ. Rodiče ho skutečně odkládali k televizi, takže v dětství proseděl u televize mnoho hodin denně, o víkendech klidně od rána do večera. V dospělosti například téměř nebyl schopen číst knihy ani dělat cokoli, co vyžadovalo velkou a dlouhodobou koncentraci (přitom žádnou mozkovou dysfunkci neměl). Musel vždycky s knížkou odejít někam, kde bylo absolutní ticho, a soustředit se jen a jen na to čtení, a i tak byl schopen přečíst maximálně pár stránek v kuse. Čtení ho začalo bavit až se mnou. U televize pak seděl tím stylem, že v ruce držel dálkové ovládání a přepínal kanály tak po 0,5 vteřiny. U ničeho nebyl schopen vydržet delší dobu.

  superkarma: 0 19.10.2005, 20:39:21
 11. avatar
  [62] *Kotě* [*]

  Blueberry: "Nejak nechapu, co je na televizi spatneho"
  Jsou různé výzkumy o vlivu televize na lidský, najmě dětský mozek, stačí si trochu zagooglovat a hned ti něco vyjede.

  Například se zjistilo, že díky častému sledování televize mají děti výrazně zhoršenou schopnost soustředění. Televize totiž předkládá, na rozdíl od tištěných médií, člověku roztříštěné obrazy (jednotlivé záběry), které si teprve musí v hlavě poskládat. Malé dítě to ale nedokáže a tak má z toho, obrazně řečeno, v hlavě guláš. Děti, které se koukají na televizi několik hodin denně, mají pak problémy soustředit se na delší dobu než na velmi krátký časový úsek.

  To jen, na co jsem si zrovna vzpomněla.

  superkarma: 0 19.10.2005, 20:35:10
 12. avatar
  [61] Blueberry [*]

  Z vasich reakci mam dojem, ze televize je OUT. Chlubite se, ze televizi bud nemate, nebo se na ni nekoukate. Deti u televize - mor. Nejak nechapu, co je na televizi spatneho. Moji kluci na televizi koukali od malicka a dementni z toho nejsou, naopak kolikrat zasnu, co vsechno nevedi! Holt ja jsem musela pracovat, tak jsem je nemela cas zabavovat smysluplnymi a vychovnymi hrami. Nejvic mi jde na nervy ten nazor, ze deti jsou odkladany k televizi neschopnymi rodici!

  superkarma: 0 19.10.2005, 20:12:36
 13. avatar
  [60] Amálie [*]

  *Kotě*: ještě, že nemam haranty a nežehlim

  Jo a dneska jsem si na tvuj nick KOTĚ vzpomněla, když jsem byla u babči. Máme tam nádherný kotě, je bílo mouratý s modrejma očima a úžasně huňatý.. prostě miláček jménem Bačkorka

  superkarma: 0 19.10.2005, 20:00:25
 14. avatar
  [59] markeet [*]

  obdivuju vas, ktere rikate, ze poustite televizi 2x-3x tydne. mam hruzu, ze bych podlehla a mela ji (treba jako moji rodice) pustenou coby kulisu cely den. tak jsem se slabossky rozhodla nevystavovat pokuseni a uz osmy rok funguju bez televize a jsem spokojena jak . a taky se u nas doma nikdo nehada na co se budeme dneska koukat

  superkarma: 0 19.10.2005, 19:10:35
 15. avatar
  [58] *Kotě* [*]

  Amálie: taky jsem ráda chodila do kina, ale nemá mi kdo hlídat potomka, takže teď si dělám kino doma.

  A u žehlení se bez dobrého filmu na DVD skutečně neobejdu. Holt, závislák

  superkarma: 0 19.10.2005, 16:50:22
 16. avatar
  [55] Gabi [*]

  Nyotaimori: tohle byl myslím Instikt, ale je to fik.
  Problém televize (či podobné sedavé zábavy) bych viděla hlavně v tom, že se člověk (dítě) nehýbe a nevydává energii, nevede nějakou aktivní a produktivní činnost. Já si myslím, že se vliv "násilných" pořadů na děti zveličuje, problém je vždycky někde jinde - proč se nikdo neptá, jaktože malé dítě sedí x-hodin denně u televize Stejně tak si myslím, že dítě duševně nenaruší prohlédnutý pornočasopis. Jinak "Bowling for Columbine" je docela poučný film.

  superkarma: 0 19.10.2005, 14:42:19
 17. avatar
  [54] Amálie [*]

  Nyotaimori: usnu jedině s panem tichem a paní tmou, takže timer či vlastní playlist je pro mně No.1 Ale jinak mi hraje i book v tašce cestou k autu Vim, asi vypadam jak blázen, ale je mi to buřt Jo a teď mi tu jede Eminem, pak je tam Fatboy Slim, The Prodigy a Ramstein, Limp Bizkit, Monster Magnet... prostě moje chuťovky Nesnášim poslouchat celá alba, málo co se mi líbí celé

  superkarma: 0 19.10.2005, 14:37:39
 18. avatar
  [51] Amálie [*]

  teda to je zase diskuze My měli doma povolenou telku na večerníčka v neděli na Studio kamarád a jinak jsme se dokázali zabavit sami nebo s našima. Do dnes mam "blbej" pocit, když si sednu k telce bez činnosti (třeba skládání fuseklí). Stejně ale nemam čas na tu bednu čučet nebo to mít jako kulisu To radši pořádnej nářez, třeba od Chemical Brothers

  Jo a vživotě jsem si nepůjčila film a nepustila si ho doma, to je pro mně ztráta času , za to hodně chodim do kina a pak to pěkně proberem v hospůdce

  superkarma: 0 19.10.2005, 14:18:05
 19. avatar
  [49] babamary [*]

  Svetluszka: tys na to kápla, to bude ono! Ale tolik přístrojů v obchodech, to je potřeba využít, ne? Co takhle TV i do kadibudky (tam to nikdo hledat nebude!)? Přiznávám se, že máme doma 3 přístroje, ale po jedné letní bouřce, kdy nám odešla stará anténa a nová se u nás ještě neusadila, hraje jenom jedna bedna na 2 programy. A je klid! Kouknu do programu - zase celý večer volný ke čtení nebo hledění do PC.

  superkarma: 0 19.10.2005, 14:06:58
 20. avatar
  [46] svetluszka [*]

  ...mám dotaz na redakci..... není tenhle článek průzkum od firmy, co vybírá koncesionářské poplatky...? Aby nám nezačaly chodit další složenky..... ......

  superkarma: 0 19.10.2005, 13:49:07
 21. avatar
  [45] svetluszka [*]

  Nyotaimori: ....žádný "žraní" nebude, aspoň ne ode mě....... ...na 100% s tebou souhlasím.....

  superkarma: 0 19.10.2005, 13:19:20
 22. avatar
  [42] breberka [*]

  Já beru televizi jako relax, ale nepohrdnu ani dobrou knížkou.Doma máme sice jednoho kojence, ale TV máme 2 a v budoucnu si jí pořídím i do ložnice

  Jediné, co mi na TV vadí, jsou ty jejich přiblblé, kreslené pohádky plné násilí a agresivity-viz. TV NOVA .Prý pro děti

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:59:44
 23. avatar
  [41] Smetanová [*]

  No ,myslete si co chcete , ale jsme 2 rodiny ( mladí a staří ) a máme 6 kousků

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:56:56
 24. avatar
  [40] Andula [*]

  Gabi: my to máme s jídelním stolem úplně stejně, je rozhodně dominantnější

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:50:17

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [39] Gabi [*]

  "dnešní době si děti pár dní bez televize nebo počítače vůbec nedokáží představit" - ale jó, život bez televize jde docela dobře a neumím si představit, že by nám překážel doma ještě nějaký další krám
  Hrozně mě byví, že všichni, kdo k nám přijdou, říkají: "vy máte moc malou televizi" a my na to "ale my větší nechceme" - jako by středem obýváku musela být televize - u nás je naopak důležitější jídelní stůl.
  Mému muži se také líbilo, když četl o rodině, které má televizi schovanou ve skříni a musí se pokaždé vyndat a zapojit - mít místo ve skříni, už je tam TV nastěhovaná.

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:46:04
 2. avatar
  [38] Suzanne [*]

  Manx: Naprosto souhlasím.

  Andula: TV může být škodlivá ve chvíli, kdy k ní rodiče tupě odkládají své děti. Ale to pak skutečně není problém televize, protože by to bylo špatně i bez ní. Je fuk, jestli jsou děti odložené u tv, na ulici nebo v partě. Zanedbané a citově strádající děti existovaly, co svět světem stojí

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:39:56
 3. avatar
  [37] Boubel [*]

  Jedna televize v domácnosti rozhodně nestačí.A klidně se přiznám,že jsme podle někoho konzumní rodina.Máme 4 televize (každé dítě u sebe v pokoji, v ložnici a v obýváku).Děti se o víkendu ráno můžou dívat z postele na pohádky a nechají nás přispat.Na tom nevidím nic špatného.

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:35:40
 4. avatar
  [36] Andula [*]

  *Kotě*: já jsem si ho už kdysi půjčila na DVD

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:31:49
 5. avatar
  [35] *Kotě* [*]

  Andula: náhodou, já onehdá taky řídila Náhodou jsem se dozvěděla, že budou dávat v TV dokument Ženy pro měny, který mě zajímal a nestihla jsem ho v kině, jenomže se znám a vím, že bych do druhého dne zapomněla, kdy to dávají a že to vůbec dávají. Tak jsem si nastavila do mobilu upomínku na kalendář. Za týden mobil zapípal a já se šla koukat

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:29:10
 6. avatar
  [32] Andula [*]

  *Kotě*: mně opakovaně fascinuje, kolik lidí řídí svůj denní rytmus a vůbec den podle toho, co kdy dávají v TV

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:21:45
 7. avatar
  [31] *Kotě* [*]

  Televizi máme jednu a kromě okamžiků, kdy si na ní pouštíme filmy na DVD, je stále vypnutá. Život bez ní si tedy umím představit docela dobře, jelikož ho žiju.

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:19:36
 8. avatar
  [30] svetluszka [*]

  ...a že toho tehdy v TV moc k dívání nebylo.... ........

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:02:42
 9. avatar
  [29] svetluszka [*]

  ...nestačí jedna ani náhodou, aspoň u nás....

  A není to tak, že se bez televize neobejdeme až těd.... ...už když naši před skoro třiceti lety dostavěli barák, první co si koupili byla obrovská barevná televize.... ....dodneška si pamatuju, jak jsme měli jenom kousek kuchyňské linky a madračky na spaní. A v obýváku stála sama televize...na nějaké dřevěné krabici a na dalších jsme seděli..... ....holý zdi, zem i okna ale hlavně že bylo na co koukat....

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:01:36
 10. avatar
  [28] catcat [*]

  já u televize spím, při vypnutí se probouzím a nemůžu usnout. Takže televize fachčí celou noc, ale vidím možná tak zprávy, protože na ty čekám...

  superkarma: 0 19.10.2005, 11:34:40
 11. avatar
  [27] závislá na čokoládě [*]

  Tak to já mám doma televizního maniaka.Na TV ho naučili dívat se v nemocnici.Je mu 5 a TV miluje,dívá se na pohádky a večerníček, já zprávy nevidím,ale to není zas taková škoda.Chodí spát v 7,30, tak to zatím problém není, ale v budoucnu...

  superkarma: 0 19.10.2005, 11:34:32
 12. avatar
  [26] gerda [*]

  bartecko: a kde bereš ty dobré filmy večer? Pokud tedy nemyslíš filmový klub 1x týdně.

  superkarma: 0 19.10.2005, 11:23:45
 13. avatar
  [25] Andula [*]

  Manx: jistě, někdy se vliv TV přeceňuje, ale rozhodně není bez vlivu. A ten není zrovna pozitivní. Nicméně, neškodí samozřejmě TV sama o sobě, ale to, že s ní někdo neumí zacházet. Čímž fakt nemyslím vypnutí a zapnutí přístroje

  superkarma: 0 19.10.2005, 11:19:39
 14. avatar
  [24] Clerenc [*]

  Mame jednu televizi a bohate staci. U rodicu byla televite taky vzdycky jenom jedna a slo to. Televize sice bezi kazdy den,ale jako zvukova kulisa k uklizeni, nebo vareni

  superkarma: 0 19.10.2005, 11:14:49
 15. avatar
  [20] zrza [*]

  Tak nevím, vážně je televize tak důležitým a nepostradatelným prvkem ve vývoji dětí (vynechám pohádky a podobné pořady), já ty moje raději ženu ke knížkám a hrám ...

  superkarma: 0 19.10.2005, 11:06:41
 16. avatar
  [19] Žábina [*]

  máme televizi jen jednu, ale letos chci koupit dětem k vánocům menší do děcáku
  a docela se těším, že tam přesídlím když bude běžet fotbal, hokej apod

  superkarma: 0 19.10.2005, 11:01:50
 17. avatar
  [18] Maldová [*]

  U nás je to stejné jako u většiny. Máme telky dvě - velkou v obýváku a menší v ložnici. Je to super když dávají fotbal nebo podobné děsy . Jinak jsem už asi závislá na usínání u televize - teda když nejsem opravdu unavená. Jo jo - život bez telky si prostě nedovedu představit. To jsem to dopracovala

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:56:13
 18. avatar
  [17] Andula [*]

  JanaVi: nápodobně, jen video jsme vynechali a loni zakoupili rovnou dvd

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:56:03
 19. avatar
  [16] lilithheta [*]

  Se divím, že jsem vůbec svoje dětství přežila ve zdraví, když jsme měli jen jednu televizi na 6 lidůch Asi to bylo tím, že za komančů byli stejně jenom dva programy a ani jeden "poživatelný"

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:48:02
 20. avatar
  [15] JanaVi [*]

  Televizi máme jednu a většinou bývá vypnutá.
  Ale když jsou děti někdy nemocné, moc ráda na chvilku pustím pohádku na videu

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:42:26
 21. avatar
  [14] Simoušek [*]

  Naštěsí máme jen jednu TV. Mám dvě děti 6 a 7 let a pře půl rokem jsme ještě jednu TV zdědili. Dala se do pokojíčku dětem a šla na ní naladit jen NOVA. V so a ne děti ráno v šest vstaly a koukaly na ni. Bez pardonu jsem ji za 14 dní vykázala z dětského pokoje a nyní leží na zemi v obýváku a nikdo na ni ani nevzdechne. Až budou děti větší, nejspíš se to změní, ale zatím ...

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:40:54
 22. [13] Rikina [*]

  U nás vždycky stačila jedna televize. Když se děti nedohodly, na co se chtějí dívat, demokraticky jsem rozhodla, že se buď budou dívat na to, co řeknu já, nebo se bedna vypne. Takže většinou byla vypnutá...

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:38:21
 23. avatar
  [10] Lenika [*]

  Máme taky 2 bedýnky, jednu velkou v obýváku s kk a druhou malinkou v ložnici. Takže když mi se manžel dívá na něco úúúžasného v obýváku, já zalehnu do peřin a koukám na to, co chci já. Ale jinak máme TV spíš jako kulisu¨, ovšem na dovču si jezdíme taky bez TV

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:31:36
 24. avatar
  [9] Suzanne [*]

  V šesti lidech různého věku naprosto chápu rozdílnost zájmů, to nemá s vycházením si vstříc nic společného (taky nenutím děti číst jedinou knížku dohromady )
  Správné je to tak, jak to určité rodině vyhovuje

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:31:32
 25. avatar
  [8] LP [*]

  Mám tři kluky a dvě televize. Když se mé mužstvo rozhodne sledovat fotbalový zápas nebo formulky, tak si jdu buď pustit druhou televizi nebo zasednu ke knížce. Dětem počítač dovolím, ale pouze na půl hodiny a u televize je nenechávám moc vysedávat.

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:27:36
 26. avatar
  [7] peguša [*]

  Andula: Souhlasím, na chatě kolikrát televizi několik dní ani nezapnem. je nám prostě milejší sedět venku u táboráku a opékat buřtíky nebo posedět s přáteli. Je dlouho vidět a tak i děti mají "prodlouženku" třeba do půl desáté a pak už jdou rovnou do sprchy a spát. My uděláme o něco později totéž.

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:20:44
 27. avatar
  [6] peguša [*]

  U nás jsou televize dvě. Jedna v obýváku a druhá v kuchyni. To je ale spíš proto, když já nebo muž vaříme a něco zajímavého běží. Miluju třeba M*A*S*H a ten je v době přípravy večeře. A taky kvůli Vánocům, kdy se pohádky různě překrývají a tak se můžeme koukat podle libosti. Jinak tu druhou poušíme málokdy.

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:17:32
 28. avatar
  [5] Andula [*]

  Milá Tekano, světe div se, ale znám dost dobře minimálně dvě děti, kterés i pár dní bez TV jistě představit dokáží a dokonce se ani nezdá, že by bez ní trpěly. Jen nevím, co jsi sledovala napsáním svého přípsěvku - vadí ti to nebo ne, že se tvoje rodina rozprskne před TV a že u ní dětí tráví mnoho času? Nebo je to jen konstatování?

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:17:15
 29. avatar
  [2] skolacka [*]

  jsme dvá a máme dvě televize . Většinou koukáme společně, ale když je v telce každej den fotbal, tak buď rezignuju a jdu si číst a nebo prostě zapnu TV v ložnici

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:13:45
 30. avatar
  [1] Mickey Mouse [*]

  Dokonalá matka! Pořídila svým dětem televize a nechá je koukat individuálně.
  Tak na tohle mi hlava nestačí. Výchova k tomu, že si navzájem nebudeme vycházet vstříc, nechceme se naučit dohodnout ani v rodině, a tak si každý zalezeme do svého kouta a tam celý den čučíme na to své oblíbené.

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:09:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme