Zdraví

Stačí si to prostě říct

Určitě to znáte, mnoho problémů dokáže zachránit jednoduchá věc. Někdy třeba sms. Řada dívek a žen nemá povědomí o rakovině děložního čípku, která patří mezi nejrozšířenější nádorová onemocnění u žen vůbec. Jen v ČR žije přes 18 000 dívek a žen s touto diagnózou. Za vznik onemocnění jsou zodpovědné HPV viry, kterých evidujeme více než 100 typů a min. 13 z nich patří mezi onkogenní, tedy schopné rakovinu způsobit.

Sdílejme důležité informace. Vakcína Cervarix je pro 13leté dívky plně hrazena.

Existuje 80% pravděpodobnost, že se v průběhu života žena HPV virem nakazí. Většinou infekce vymizí sama. Tam, kde se organismu nedaří s ní účinně bojovat, se infekce časem může rozvinout v přednádorové změny.

Přitom stačí málo. Jste-li matka nebo starší sestra, nestyďte se promluvit se svou dcerou nebo sestrou o riziku i možnostech, jak onemocnění předcházet.

Důležité je pravidelně navštěvovat gynekologa a zvážit očkování, které dokáže zabránit rozvoji infekce. Jednou z dostupných vakcín je Cervarix. U dívek, které se s HPV dosud nesetkaly, má Cervarix potenciál ochránit 9 z 10 dívek před pokročilými změnami děložního čípku bez ohledu na typ HPV, který změny vyvolal.*

* Účinnostní data jsou získána ze studií, do kterých byly zařazeny dívky a ženy ve věku 15 - 25 let očkované 3 dávkami vakcíny Cervarix.

Sdílejme důležité informace. Vakcína Cervarix je pro 13leté dívky plně hrazena.

Cervarix

Nenechávejme si důležité informace pro sebe.

Cervarix injekční suspenze, vakcína proti lidskému papilomaviru (HPV typy 16, 18), je vázaná na lékařský předpis. S výjimkou úhrady pro 13leté dívky dle novely zákona č. 48/1997 Sb. není hrazená z prostředků veř. zdrav. pojištění. Podobně jako u ostatních vakcín ani Cervarix nemusí v běžném používání chránit všechny očkované, nemá efekt na již aktivní HPV infekci či klinicky přítomné onemocnění. Pravidelný gyn. skrínink zůstává důležitý. Nejčastější nežádoucí účinky mohou být lokální reakce v místě vpichu, bolest hlavy a svalů. Případné nežádoucí účinky hlaste i na cz.safety@gsk.com. O vhodnosti očkování se poraďte s lékařem, který je provádí. Přečtěte si pečlivě příbalovou informaci.

GlaxoSmithKline, s.r.o., Praha 4, tel.: 222 001 111, cz.info@gsk.com. MZDR 59937/2014-2/OVZ.   CZ/CER/0007/15.

   
18.11.2015 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. [2] bobani [*]

    jo !

    superkarma: 0 18.11.2015, 16:47:03
  2. [1] Boros [*]

    Možná by bylo fajn, kdyby tu byly srovnány všechny vakcíny, které jsou momentálně na trhu.

    superkarma: 0 18.11.2015, 15:15:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme