Tedy když vám řinka půjčí svou kamarádku Orjinku. Jí se díky tomu poštěstilo vidět les kvést bedlami. Díky řinko za Váš příspěvek. Za kolik tenhle výtah půjčujete? Mně by se v Brdech také hodil.

Houby a les,no tak tam já sama nemohu. Dokážu zabloudit všude,tudíž do lesa jen v doprovodu.Většinou s manželem,protože syn je na tom s orientací jako já.

Muž,nevím jak to dělá ale má záchytné body a ví přesně kde je.Já se otočím a jsem tak zvaně v háji.Manžel kdyby se mě chtěl zbavit,tak to má jednoduché,běhala bych po lese asi jako Jeníček s Mařenkou a hledala světýlko.

Měla jsem ale přítelkyni,která trefila domů stoprocentně.Dala jsem jí kšíry,stopovací vodítko a vyrazily jsme spolu.Ani jsem se nebála,protože já jsem sama v lese posera.Mohla jsem se na ni spolehnout. Okamžitě mě na kdejaké šustnutí v lese upozornila.

Dostala jsem chuť na obalené bedly a protože les byl asi 500 metrů za domem tak jsme vyrazily. Musely jsme se tam dostat přes skály,je to na Kokořínsku.No já a šplhání do kopců měla jsem toho plné zuby,tak říkám ,,Ojrinko co stím“?

Dostala jsem nápad.To vodítko jsem zapřela za záda a řekla ,,kočička“,neumíte si představit jak rychle jsem byla na palouku a bez zadýchání. Prostě mě vytáhla a tam čekalo překvapení. Ještě nikdy jsem neviděla kvést les bedlama.

Klobouček vedle kloboučku to byla nádhera.Tak jsme si sedla na pařez a jen koukala na tu nádheru.
Řízky byly a nejen řízky.Bedla je výborná i jen na sádle osolená a okmínovaná,kam se hrabe telecí řízek.

Posílám foto své nejlepší kamarádky a ochránkyně a pár fotek na podráždění chuťových kanálků

1

2

3

4

řinka
Text nebyl redakčně upraven


atlas hub

Máte ráda houby?

  • Už rostou? Kde?
  • Máte fotky z letošního sběru, podělte se.
  • Máte dokonalý recept na pokrm z hub?
  • Jaké houby sbíráte, jen hříbky?
  • Nebo berete každou prašivku a pak doma řešíte, co jde jíst a co ne?

Na všechny vaše příspěvky se těším na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás za příspěvek odměním z brusu novým houbařským atlasem.

Reklama