Vztahy

Stačí mi tři minuty a seš moje

Arabela, Beruška, liška Bystrouška, Sněhurka, Nastěnka, Sněhová královna... V dětství jsem o nich čítával a snil a teď je mám před sebou. Tedy aspoň na jmenovkách, které mají na hrudi připnuté dívky, s nimiž se míjím ve vegetariánské restauraci Marantha v pražském obchodním centru Brumlovka.

Jména sympatických dívek neznám, a i ony o mně vědí jen to, že jsem... Drákula. Tedy krycí jméno, které jsem si mezi těmi, jež mi byly nabídnuty, vybral. Pochopte, jako Soptík se necítím, pouťouchlý požárník nejsem, do Rumcajse mám daleko, na loupežníka jsem moc srab... A motýl Emanuel? Moc zženštilé. To temná postava dějin, jež pije krev, a i tak se stává nesmrtelnou legendou, je mi nějak bližší.

Za randícími přišel moderátor Libor Bouček se svou novou přítelkyní Janou HlaváčkovouPromiňte, vy nevíte, proč mám přezdívku - jsem na seznamovacím rychlém rande. To je nový trend seznamování, který vychází z toho, že tři minuty stačí na to, abychom poznali, jestli nám protějšek nějak imponuje. (Více o této formě seznamování najdete na www.fer-rande.cz)

Už při příchodu mi sympatická organizátorka předává desky, v nichž jsou očíslované přezdívky dívek, druhý přezdívkový seznam pro mé poznámky a také papír s několika otázkami pro případ, že bych nevěděl, o čem se s nimi bavit.

Nikoho asi nepřekvapí, že atmosféra byla nasycená rozpaky. I já se odpočátku natolik vžil do své role, že se mi studem orosilo čelo. Možná ale také šokem. Čekal jsem totiž samé těžké případy nesmělých lidí, jejichž komplexy jsou už na pohled pochopitelné. Nikoliv. Řekl bych, že většina holek, a i když jsem heterosexuál, dovolím si říci i kluků, patřila přinejmenším mezi pohledné.

Pokukovali jsme všichni po sobě, i když se většina snažila tvářit, že přesně tohle nedělá. Posadil jsem se ke stolu, kde se sešli čtyři singl kluci. Už tam bylo zjevné, že někteří trpí silnou nesmělostí a s rukama založenýma čekali, co se bude dít. I pro občerstvení, které připravili pořadatelé, se odhodlali dojít až po několikáté pobídce.

To já chroustal oříšky, chipsy, čokoládu a flirtoval s okolo stojícími dívkami chroustajícími oříšky, chipsy, čokoládu... Mimochodem, veškeré občerstvení zajistila organizace Fair Trade. Ta se snaží například pomáhat ve třetím světě pěstitelům a výrobcům nabízených pochutin, aby dostávali za svou práci poctivě zaplaceno a jejich děti nemusely otročit na plantážích, ale místo toho chodit do školy. Více na www.e-fairtrade.cz.

Účastníci sledují západoafrické tance, později se o ně pokusili sami

Naše chroupání přerušila výzva organizátorky Lenky, abychom se po jejím krátkém úvodu přemístili do další místnosti. Tam prý nás čeká překvapení. Překvapení? Šok! Hrůza! Nejprve do malého sálku přitancovala tanečnice za rytmů bonga, o které se postaral její kolega. Říkají si TiDiTaDe. Po jejich krátkém vystoupení následovalo dlouhé mučení - učili nás tancovat jejich západoafrické tance! Podruhé se mi orosilo čelo a stejně tak většině dalších účastníků. Někteří i - s nesmělostí sobě vlastní - tiše protestovali. Ale co naplat, seznamovat jsme se chtěli, nutné zlo jsme tedy museli překonat.

Ke snaze o slušné pohyby v západoafrických rytmech byla sice dobrá motivace - permanentka do wellness a fitness centra, ale boky většiny to aspoň do potřebné šíře rozhýbat nedokázalo. Alespoň ne natolik, aby překonaly výborný výkon například Ferdy Mravence, který cenu vyhrál. Byl fakt talentovaný, nikoho pak ale nemohl přesvědčit, že doma nemá bonga a africké tance netrénuje po ranním probuzení před cestou do práce. Vouchery předala Jana Hlaváčková, která výkony sledovala se svým přítelem Liborem Boučkem.

Zkusila byste rychlé rande?

Možnost%
Nikdy, mám úroveň. To bych radši byla sama.24,7
Nepotřebuju to, hodím oko a chlap je můj.19,2
Zkusila bych to, třeba jen z legrace.39,7
Jakmile budu mít příležitost, jdu do toho. Samota tíží.8,2
Chlapi mě nezajímají.8,2

Pak ale následovalo to hlavní. Po krátké instruktáži, kterou jsem neslyšel, protože jsem běžel na záchod opláchnout několikrát orosené čelo, seděly u dvanácti stolů rozsazený páry všech účastníků. Ty měly tři minuty na konverzace, která mohla vyvolat sympatie, nebo naopak potvrdit nezájem. Ten každý prakticky projevil zaškrtnutím chci - nechci se setkat s Beruškou, princeznou Jasněnkou, Šípkovou Růženkou, Vílou Amálkou... To mi však naštěstí vysvětlila Rusalka, k níž mě posadili. „Proč sis vybral právě přezdívku Drákula? Kde pracuješ? Co říkáš na to tancování?“ Nejčastěji padající otázky...

Musím pořadatelům oponovat. Tři minuty na konverzaci je pekelně málo. Asi jsem moc upovídaný, ale zvonění na zvonek mě obvykle přerušilo v půlce věty. A to jsem toho měl ještě tolik na jazyku! Ufff... Takových sympatických holek, a já si to nemohl pořádně užít.

Ještě bych měl upřesnit. Na otázku, co dělám, jsem odpovídal, že jsem knižní redaktor. Jednak tu práci kromě jiného dělám, ale také jsem se obával, že se nějak přeřeknu a řeknu něco o psaní. Že jsem novinářem muselo přece zůstat v utajení!

Po absolvování sezení u dvanácti stolů mi vyschlo v ústech a taky trochu vyhládlo. Organizátoři buď slyšeli kručení v mém žaludku, nebo s tím jejich program předem počítal - následoval výborný vegetariánský raut. Opravdu výborný, takže pokud jsem si předtím získal sympatie některé ze slečen, ve chvíli, kdy jsem si pomlaskával nad přeplněným talířem, a zatímco ostatní se věnovali protějškům, mé oči planuly pouze pro dobré jídlo, musely se vytratit. Pokud ovšem neplatí okřídlené: „Láska prochází žaludkem.“ Pak bych byl ideálním objektem pro zamilování.

Jídlem všechno skončilo, účastníci se rozprchli, mě ale čekalo ještě malé rozčarování. V metru ke mně přistoupil jeden kluk, tuším, že Brouk Pytlík, který na Brumlovce také hledal způsob, jak se zbavit samoty, a natvrdo mi řekl: „Ty ses tam nepřišel seznámit, viď? Byl jsi moc uvolněný, upovídaný, většina kluků se tam projevovala spíš rozpačitě,“ vysvětlil mi. Sakra.

Vniveč přišly hodiny trénování nesmělosti u zrcadla předchozí večer. Ne všichni to však poznali - včera dopoledne mi přišla sms: „Ahoj, tady Eva z Fer rande. Zlatovlaska. Mas li zajem, ozvi se. Poslali mi shodu (to znamená, že jsme u sebe oba zaškrtli ano, pozn. aut.). To znamena, ze pokud nejsi zadany...“ Hurá, nezůstal bych singl. Rychlé rande se osamoceným duším asi vyplatí absolvovat...

Kam dál?

O rychlém rande, tentokrát z pohledu ženy, jsme psali v článku Chci se seznámit, zn.: Rychle
Vaše tipy: Jak rychle sbalit chlapa

 

Zkusila byste to také?

   
30.04.2009 - Láska a vztahy - autor: Jan Exner

Komentáře:

 1. avatar
  [16] Avilo [*]

  Rychlé rande? Asi neSml23

  superkarma: 0 28.06.2009, 19:20:59
 2. avatar
  [15] LudPa [*]

  Někdo má rád to a někdo zase ono.

  superkarma: 0 25.05.2009, 16:22:29
 3. avatar
  [14] grizzly [*]

  kareta — #12 Svoboda je poznaná nutnost tedy i vězení

  superkarma: 0 13.05.2009, 23:34:32
 4. [13] Jan Exner [*]

  kareta — #12 Taktéž je důležité cítit se být přiměřeně svobodný i po letech zaháčkování... Sml34

  superkarma: 0 30.04.2009, 13:26:38
 5. avatar
  [12] kareta [*]

  Jan Exner — #11 důležité je být svobodný dobrovolněSml26

  1. na komentář reaguje Jan Exner — #13
  2. na komentář reaguje grizzly — #14
  superkarma: 0 30.04.2009, 12:10:29
 6. [11] Jan Exner [*]

    kareta — #8 Sladká svoboda. Kvůli ní i kouření oželím Sml8

    Žábina — #7 Děkuji... To mě nenapadlo. Brouka mi ale bylo líto při jeho obavě, že některá z jím vyvolených je také novinářka, která pouze dělá reportáž... Sml16

  1. na komentář reaguje kareta — #12
  superkarma: 0 30.04.2009, 11:50:47
 7. avatar
  [10] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  3 minuty a jsi moje....dle nadpisu článku jsem čekala čtení o tom, jak pán chce ošustit paní běhěm tří minut a z toho se dvě a půl minuty svlíkaj.

  Na takové rande bych nešla, starej by mne zabil))) ale chápu ty, co tam jdou, asi mají málo času, stydí se, jsou zvědaví...

  Ad tanečnice a bongista, brutusSml52

  superkarma: 0 30.04.2009, 11:36:27
 8. avatar
  [9] ToraToraTora [*]

  kareta — #4 Sml59Sml52

  superkarma: 0 30.04.2009, 10:49:57
 9. avatar
  [8] kareta [*]

  Jan Exner — #6 to jako že jsou nekuřáci neudatelní!? Možná by bylo řešení kouřit a po zaháčkování přestatSml26

  1. na komentář reaguje Jan Exner — #11
  superkarma: 0 30.04.2009, 10:49:23
 10. avatar
  [7] Žábina [*]

  Jan Exner — #6 super článek - hezky napsané Sml67

  já myslela když jste psal že k vám v metru přistoupil ten Brouk Pytlík, že vám navrhne rande Sml37

  1. na komentář reaguje Jan Exner — #11
  superkarma: 1 30.04.2009, 10:48:10
 11. [6] Jan Exner [*]

  kareta — #4 Kareto, vy nikdy nezklamete Sml67 Teď vás ale asi překvapím, byli tam většinou nekuřáci - jako já Sml24Sml38 

  Polévka tam skutečně nebyla. Na provokaci svého těla drastickou dietou mám příští týden, na rande jsem si užíval...

  1. na komentář reaguje Žábina — #7
  2. na komentář reaguje kareta — #8
  superkarma: 0 30.04.2009, 10:39:07
 12. avatar
  [5] Petrushe [*]

  No, takové rande bych možná zkousla, ale určitě bez té omáčky, jako je tanec...jestli to má lidi uvolnit, nevím, já bych z toho měla spíš křeče Sml9 Nemám ráda, když mě někdo do něčeho nutí, nejsem zrovna typ, co se rád předvádí...

  superkarma: 0 30.04.2009, 10:27:45
 13. avatar
  [4] kareta [*]

  dobře se seznamují kuřáci- "nemáte oheň?"

  škoda že na rautu neměli tukožroutskou polévku.

  1. na komentář reaguje Jan Exner — #6
  2. na komentář reaguje ToraToraTora — #9
  superkarma: 0 30.04.2009, 10:10:13
 14. avatar
  [3] sanvean [*]

  rofl, přijít na takovou akci s nervama v kýblu a ještě se před ostatníma pokoušet o africký tanec, to je pro introverty jak dělané. Měla bych nutkání odejít na toaletu a zdrhnout okýnkem Sml30

  superkarma: 0 30.04.2009, 09:48:54
 15. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Nepotřebuji to, ale neodsuzuji to. Vzhledem k tomu, že jsme se s manželem potkali na netu a k rande stačilo velmi velmi málo, tak prostě proč ne

  superkarma: 0 30.04.2009, 09:19:25
 16. avatar
  [1] Sonne [*]

  B je správně... Sml26 Sml30

  superkarma: 0 30.04.2009, 08:28:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme