Novinky

Sstream: Tak to bylo teda překvapení!

Pěkně se k dnešnímu tématu rozepsala čtenářka s nickem Sstream. A co bylo oním překvapením s vykřičníkem? To už se odzvíte, když kliknete na její příspěvek.

Po delší době Vás do Prahy srdečně zdravím, v příloze zasílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Tak to bylo teda překvapení!

Jo, jsem suchar. Nemám na to koule. Koupit někomu dárek dle svého nejlepšího uvážení a přesvědčení, že zrovna tohle bude to pravé. A tak se začátkem prosince rozešlu maily typu: Nazdar, tady ježura....

Tento postup ještě nikdy nezklamal. A aby to fungovalo oboustranně, většinou zároveň i dopíšu, co bych si od ježury přála já, každému tam písnu něco jiného dle jeho finančních možností nebo i možností přístupu k věcem, které se jemu možná zdají obyčejné, ovšem pro mě jsou obtížně sehnatelné.

A tak jsem letos dostala vanilkový extrakt, ruskou kuchařku psanou rusky, nádhernou knihu o permakultuře a ručně dělaný nerezový hrnec pro pošírování ryb.

Nu. Toliko k mé rodince. Zato rodina mého muže sdílí trochu jiný systém. Vánoce tam byly vždycky o velmi drahých dárcích. Nu což – sice toho vydáte hodně, ale zase na druhou stranu stejnou měrou obdržíte, tak to nijak významně neřešíme. O to víc se snažíme předem dohodnout na tom, co bude předmětem darů.

Před třemi lety jsem si přála hrnec. Takový malý drahokam do kuchyně v ceně téměř dvou tisíc. K mému překvapení jsem dostala hrnec typu – dvakrát umyj a vyhoď,  a k tomu:  fleecovou deku, přívěšek na náhrdelník, šílenou šálu ve fosforově zelené nějakého návrháře, sadu tělové kosmetiky a parfém Naomi Campbell. Usmívala jsem se, opravdu moc. Můj drahý však tvrdí, že okamžik, kdy jsem rozbalila ten hrnec, byl k nezaplacení. Řehtá se tomu doteď.
(kdyby měla některá z Vás zájem o eu do toilette Naomi Campbell, Cat deluxe, 15ml, pošlu)

Hrnec letěl k popelnicím jako raketová střela, fleecová deka našla své místo u dalších šesti v zadní části skříní, přívěšek jsem darovala své sestře, která se zdobí trochu víc než já a šílenou šálu nikdo nechtěl. Sadou tělové kosmetiky jsem oblažila sousedku, která říkala, že tomu dá šanci.

Můj drahý mi hrnec v lednu pořídil a post factum se za „nedorozumění“ omlouval.
Za rok jsem byla chytřejší! (jsem si myslela)

Asi půl roku jsem si dělala průzkum na kuchyňské roboty. Toužila jsem po jednom a chtěla jsem takový, na kterého bude spoleh a který snese opravdu všechno. Viděla jsem v akci robotů spoustu. Taky vím, že moje ségra už dva vyhodila a tak jsem chtěla něco, co bude mít pokud možno doživotní záruku, eventuálně tradici na dostupné náhradní díly a tak. Našla jsem pouze dva, které by přicházely v úvahu. Drahé jako prase nebo taky jako zlatý náhrdelník. A jelikož zlato nenosím a prašule do větru nepouštím, hodila jsem tohle téma do éteru. Rozhodla jsem se požádat o finanční příspěvek na tuhletu radost.

Ovšem co čert nechtěl, tradice velí míti dárek fyzicky pod stromečkem, tak že to tedy rodiče muže koupí a pak se vyrovnáme.

Těšila jsem se jak malá na toho chladného ocelového frajera, všechny ty háky, metly, nože a lisy. A pak to přišlo. Byl mi podán balík. A v něm byl. Plastový. Odporný. Čínský. Pokus o robot. Nu, a protože našli tak skvělou nabídku tak mi mohli samozřejmě koupit ještě další milion věcí – dosaďte si dle libosti... Rodiče mého drahého štěstím bez sebe z toho, jak se jim to podařilo vymyslet, mi začali vysvětlovat, jaká je to bezva nová značka. A tak jsem si řekla – hele používá to spousta lidí, prodává se to v běžné síti na tisíce kusů, vždyť to nemůže být tak hrozný.

Můj drahý mi za přístup poděkoval a řekl, že si toho velmi váží. Po příjezdu domů, několika dnech okukování a důkladném pročtení manuálu jsem mu dala šanci. Šlehal bílky. Z šesti rychlostí fungovaly tři a asi po třech minutách se z něj začalo kouřit. Smrad to byl neuvěřitelný. Můj drahý přiběhl, s nedůvěrou sobě vlastní zkontroloval montáž šlehacího háku a poté, co se přilepil k roztavenému plastu, se k tématu postavil čelem. Bez jediného slova ho sbalil a někam odnesl. A mně se teda opravdu hodně ulevilo.

Asi po půl roce se můj vyvolený robot objevil v akční cenové nabídce. Hodila jsem na manžela psí pohled a ten neváhal ani na chvíli.

Od té doby maká prakticky nepřetržitě a já jsem v sedmém nebi (peču si totiž i veškeré běžné pečivo, a tak se kluk nezastaví).

V říjnu jsme měli návštěvu, přijeli rodiče i švagr s manželkou. Všichni se podivovali mému kuchařskému umu a především tomu robotu, který toho zvládne fakt hodně. Také se jim líbila masivní kovová konstrukce a vůbec, byl moc fajn. Maminka mého muže mě pyšně s přivřeným očkem šťouchla a řekla – „jsem ti říkala, že bude bezvadný“. Kámen číslo dvě mi spadl ze srdce, a byla jsem ráda, že jsme všichni spokojení.

Minulý týden vpadl můj drahý do bytu v nesmírně rozjařené náladě.

„Ty hele, tipni si, co dostal brácha k vánocům!“
„Eh....  netuším...jaksi fakt nemám představu...“
„No víš, jak tady byli a jak se jim líbil ten robot?“
„Si děláš prdel....“
„Ne, zrovna se mě ptal, co jsme udělali s tím původním hehe“

Mějte krásný den a úspěšný celý rok!

Sstream

pozn.red: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Ale zase musím ocenit Vaši taktnost, že jste tchýni neprozradila, že ten její dárek už je dávno v pánu a maká za něj nový – kluk šikovná :)
Tak ať se vám letos „opět” trefí do vkusu ))
I Vy mějte krásný den a děkuji, že jste napsala.
Saša

Téma dnešního dne: Nevhodné dárky

 • Stalo se vám někdy, že jste byly obdarované nevhodným dárkem?
 • A co jste s ním dělaly?
 • Od koho a při jaké příležitosti jste nevhodný dárek dostaly?
 • O jaký „dárek“ konkrétně šlo?
 • Přimhouřily jste oči a dárek jste si nechaly?
 • Hodily ho na věky věků do skříně?
 • Daly někomu jinému?
 • Vyměnily?

Veselé i vážné historky ohledně nevhodných dárků pište
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme (doufáme, že vhodným dárkem), a to vlasovým šamponem od ORIFLAME (s vůní grepu) a s vůní pomeranče zase dostanete hydratační krém od RYORU.

darekkk

   
07.01.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [15] LudPa [*]

  átéčko — #12 asi soudruzi z"......" někde udělali chybuSml30

  superkarma: 0 08.01.2013, 07:04:03
 2. [14] Trefa [*]

  Trefa:hezky poucny clanek.mate asi nervy ze zeleza.

  superkarma: 0 07.01.2013, 22:59:01
 3. avatar
  [13] SNÍŽEK [*]

  átéčko — #12 nám se z Lidlu rozletěl na kousky odšťavňovač,div že manželovi hlavu neurazil,byl po celé kuchyni-bezva kvalita Sml68

  superkarma: 0 07.01.2013, 21:39:16
 4. avatar
  [12] átéčko [*]

  Krásně napsané! nebyl to robot z Lídlu? Já mu chtěla dát šanci, ale při mixování smrděl. Když jsem použila ponorný mixér do horké polévky, roztavil se v ní...

  1. na komentář reaguje SNÍŽEK — #13
  2. na komentář reaguje LudPa — #15
  superkarma: 0 07.01.2013, 21:23:18
 5. avatar
  [11] Jindriska8 [*]

  Pěkně napsanéSml59

  superkarma: 0 07.01.2013, 21:07:35
 6. [10] Rikina [*]

  Sml52 Sml67

  superkarma: 0 07.01.2013, 21:06:27
 7. avatar
  [9] ekleinovka [*]

  Sml30Sml30 Hlavně, že fachá.....moc pěkně napsanéSml67

  superkarma: 0 07.01.2013, 19:25:35
 8. [8] magic11 [*]

  Sml59Sml59Sml30Sml30

  já jsem od tchýně dostávala taky hrnce z reklamy na teleshoppingu, ale až po té, co je ona sama nějakou dobu používala a zjistila, že jsou opravdu k ničemu Sml52Sml52

  superkarma: 0 07.01.2013, 19:20:35
 9. avatar
  [7] daska59 [*]

  Máš šanci stát se autorkou humorných knih Sml30

  superkarma: 0 07.01.2013, 18:29:49
 10. [6] dadma [*]

  Tak jsem se pobavila.Díky skvěle napsané.Sml59

  superkarma: 0 07.01.2013, 17:08:56
 11. avatar
  [5] ajjana [*]

  Sml52Sml52

  superkarma: 0 07.01.2013, 16:08:10
 12. avatar
  [4] black.bird.third [*]

  Skvěle napsáno. Tchýně taky vždycky chce vidět, jak fungují ty její dárky co nám přinesl od ní "Ježíšek". Takže je máme nějakou dobu schované, kdyby je chtěla vidět, a až po čase letí. Naštěstí už se raději ptá, nebo rovnou dá peníze, ať si to vybereme, koupíme a ona to jen zabalí. Je to jen hra před dětmi.

  superkarma: 0 07.01.2013, 16:06:32
 13. avatar
  [3] SStream [*]

  Taktní jsme byli, to ano, ale zase na druhou stranu jsme "zavařili" švagrovi, který už hlásil drobný požár a zvažuje, zda to přiznat a poprosit je účet pro vrácení peněz nebo to zamlčet. Protože - pokud se dozná, jsme v pr... všichni Sml30

  superkarma: 0 07.01.2013, 16:04:35
 14. avatar
  [2] Makynka [*]

  Krásně napsané Sml30 Někdo holt vyznává kvalitu a někdo kvantitu, co Sml54

  superkarma: 0 07.01.2013, 15:57:50
 15. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16jen, aby tchýně nechtěla vidět, jak přístroj "výbroně" pracuje.....Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 07.01.2013, 15:44:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme