Den ženy první, ta přirozenost
Ráno se vzbudím. Bolestí. Bolí to tak, že nevím, kterou stranou se k záchodu otočit. Prýští to ze všech stran. Zvracím. Sedíc se ze sebe snažím dostat všechna střeva. Umyju se, vyčistím si zuby. Oči mám podlité krví a snažím se žužlat rohlík, abych mohla sníst tabletku proti bolesti a okamžitě ji nevyzvracela. Po čtvrtce rohlíku jdu znovu zvracet. Je 7:30 a za chvíli budu muset odejít. Do práce. Polykám brufen bez ohledu na vyzvracený rohlík. Odkládám láhev běžím zpátky na záchod. Tentokrát s druhou stranou. Vody bylo nějak moc a tak se po otočení věnuji otvoru číslo jedna. Brufen se mi zkříží v nosní dírce. Vysmrkám brufen, umyju se, polykám další brufen. Čistím si zuby a omývám si tvář ledovou vodou. Make-up. U řasenky jdu znovu zvracet. Brufen tentokrát prošel. Někam jinam prostě. Nevidím ho. Tak asi dobrý. Umývám si tvář, čistím si zuby. Make-up. Mám pozvracenou košili. Zkouším si navléct tričko bez zničení druhé verze líčení. Je 8:45. Musím běžet do práce.

V metru dýchám jako těhotná v posledním tažení a snažím se chovat kulturně. 9:40, zaměstnání, poslední zvracení na toaletě přede dveřmi. „Dobré ráno madam, jsme rádi, že jste nás poctila svou přítomností, máme Vám posílat pozvání na meeting ještě nějak jinak abyste byla schopná přijít na čas?! pokud si nevážíte svého zaměstnání tak buďte tak laskavá a sdělte nám to ihned“. .....ano, každá žena je štěstím v prdeli, když může menstruovat....

Den ženy druhý, Marie Tereza a my, její přítelkyně
Po roce neuvěřitelné práce se zhodnocují výsledky. Jsem nejlepší, vím to. Nikdo nedosáhl toho, co já. Jsem na sebe snad poprvé v životě moc hrdá. Všem se tleskalo, padaly slova chvály, rozdávaly se dárky.......a mé výsledky byly zcela přirozeně přiřazeny prvnímu nadřízenému, protože ženská by to přece nikdy ..... „mohla byste nám udělat kávu?, ale my víme, že jste tam něco dělala, uvědomte si ale, že Vaše zodpovědnost je především POMÁHAT. No a tento rok jste byla moc hodná!“

Den ženy třetí, dát, či nedát
Ty prémie se vyplácí opravdu jen v případě, že je Vaše práce zcela výjimečná a výsledky zcela nediskutabilní. Pan Josef je dostal, protože ačkoliv byly v jeho zemi velké přírodní pohromy, dosáhl alespoň poloviny svých výsledků. Pan Martin dosáhl po třech letech konečně první objednávky u svého zákazníka. A Vy...no. Co tady máme. Navýšení obratu o milion euro je sice pěkné, ale vždyť je to běžný růst v rámci takové země. V minulosti to možná nebylo, ale to víte, ekonomika teď roste... Pojďme spolu dneska na večeři, zkusíme to ještě probrat. Ne? Tak si trhni nohou ty děvko.

Nic mě netýrá víc, než bytí ženou. Věřte tomu, nebo ne.

Teď budu možná trochu nevkusná, ale snad mě pár z Vás pochopí. Dala bych někdy opravdu všechno za to, aby mi odřízli prsa a přišili mi ptáka a koule, protože já už nechci být tažné zvíře.

Chci být normální, respektovaný člověk.

SStream

Text nebyl redakcí upraven.

Diskriminace na trhu práce je bohužel stále ještě běžná věc. Nicméně tomuto tématu se věnuje řada neziskovek a já pevně doufám, že budou slyšet čím dál víc.

Dnes si povídáme o násilí na ženách. Zajímají nás vaše zkušenosti a názory na domácí násilí a násilí na ženách. Zajímá nás, zda-li jste se s ním také setkala a jak se zachovala.

Své příspěvky posílejte do 15.00 hodin na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama