Magie

Srpen patří králům – Lvi jimi jsou!


Pokud uvidíte člověka, který vejde do lokálu a místo, aby se podíval, kde je volno, sjede pohledem všechny přítomné, aby se ujistil, že všichni zaznamenali, že je zde, a teprve potom se podívá, jestli si vůbec má kam sednout, je to tutově Lev. Pokud vy Lvi budete k sobě upřímní, určitě tuto roztomilost u sebe vypozorujete.

Chtít po Lvu, aby se podřídil autoritě, kterou sám neuznal jako člověka, který je hodný jeho úcty, je v celku nemožné. Pokud má někoho poslouchat, musí to být osobnost.

Lev je velkorysý, naivní, důvěřivý, přístupný lichotkám, pozitivní, neúnavný, vůdčí, veselý a nesmírně akční. Není snadné tohohle člověka dostat na kolena, pro jeho optimistický nadhled a jakousi schopnost hodit věci za hlavu. Pokud ale Lev spadne, většinou se už nezvedne.

Žena Lvice – Je hrdá, originální, nepřehlédnutelná, zvědavá, veselá a rozverná kočka, která potřebuje pozornost a obdiv. Totéž je ale schopna v míře vrchovaté i rozdávat. Problém je, že se nedá vtěsnat hned tak někam. Potřebuje pocit volnosti, potřebuje silné pocity. Lvice vyhledává partnera, vedle kterého zůstane zářivá, ale současně nezastíní jeho. To bývá někdy obtížné. Pokud si totiž nemá partnera proč vážit, pokud jej neobdivuje, zpravidla ji začne brzy nudit. Není to pokrytectví, jak to vypadá. Jen potřeba mít stále co se učit. K lásce Lvice nutně potřebuje úctu. A to oboustranně.

Muž Lev – Chová se viditelně královsky. Jeho dary jsou velkorysé, lesklé a drahé. Je to rozený vůdce a má kultivovaný projev. Jako by stále musel něco reprezentovat. Je to ředitel zeměkoule, který si ví vždycky rady. A kdyby si náhodou rady nevěděl, působí, že ano. Umí se obrátit pro radu, ale udělá to s takovou grácií, že to vypadá, jako by vlastně s dotyčným spíše spolupracoval, než byl v úzkých. Pokud se Lev dostane do finančních obtíží, je zdrcený, ale nedává to znát. Jeho žádost o půjčku má podobu spíše přátelského rozhovoru dvou rovných partnerů. Poděkovat dokáže a bývá v těchto případech velkorysý. Na projevenou laskavost nezapomíná, ale po kolenou nepoleze.

Zamilovaný Lev – Chová se, jako by se nechumelilo, ale ve uvnitř mu to sálá a pálí. Jenže protějšek přece nemusí vědět, že se z něho právě rozpadá na atomy. A tak je to kdo s koho. Na SMS odpovídá s hodinovým zpožděním, aby to nevypadalo, že dřepí u mobilu a hypnotizuje ho očima. I když to tak je. Zamilovaný Lev se se svými kamarády podělí tak vrchovatě, že snad není nikdo, kdo by mu jeho náhlý příval emocí nepřál. Lev muž má krásný úsměv a naivně roztomilý výraz, pokud se dívá do tváře, která se mu líbí. I hlupák by si toho všiml. To jen náš Lev si myslí, že je nenápadný.
Lev není promiskuitní, i když to tak vypadá. Musí být ve středu dění, miluje obdiv a pozornost, je galantní a pozorný… to vše vyvolává pocit, že je na lovu. Jenže v tomto případě se jedná o hru, která končí, když úlovek projeví zájem. V tom jsou Lvi i Lvice stejní. Naopak, Lev miluje oddaně a věrně. Dokud miluje. Vztah u Lva musí mít náboj a akci, jinak ochladne a není schopen žít v něčem, co ho nenaplňuje – Lev umí pálit mosty.

Jak si sednou – Jako u každého znamení je to o ascendentu a celkovém rozložení planet.

Obecně vzato:
Kozoroh bude pro Lva těžký, jednotvárný a málo hybný, i když i takové vztahy znám.
Vodnáře Lev nadchne, ale většinou časem zjistí, že jeho priority se velice liší. Lvu bude Vodnář připadat příliš rozlítaný.
Skopec bude Lvu určitě stačit v tempu a má i podobný pohled na svět a reakce. Mohli by si rozumět, pokud Lev pomine Beraní tvrdošíjnost. Musí se naučit vzájemným kompromisům.
Býk je pro Lva většinou otázkou několika dnů, než zjistí, že je pro něho příliš na zemi. Býk se s ním nebude vznášet, nabízí jistoty, a to Lev mnohdy přehlíží.
Blíženec bude určitě ze Lva uchvácený. Tento svazek je poměrně častý. Lev je tady vládcem. Blíženec ho neustále dohání. Pokud ho neuštve, mohou si rozumět. Lev tady musí přežít, že Blíženec nesetrvá u jednoho tématu ani rozhodnutí. Často tyto vztahy končí pro Blížencovu rozházenou pozornost.
Rak se Lvem je kontrastní, otočený vztah. Bylo by dobré, aby zde Rak byla žena. Je-li to naopak, ženě Lvici nebude Rak muž nikdy dost mužem, a ne každá chce být za chlapa.
Lev a Lev jsou si zrcadlem, a to může být náročné. Pokud jim nepomůže asc., je to o schopnosti kompromisu a umění přijmout vlastní chyby, které si vzájemně zrcadlí. 
Pokud se Panna nezblázní ze Lví zdánlivé nezodpovědnosti a Lev nezamorduje Pannu za její neustálé rozpitvávání všeho, mohli by utvořit celkem zajímavý párek. Povětšinou je to ale Lev, který ze vztahu s Pannou utíká.
Pro Váhu je Lev příliš prudký a ohnivý. Váha potřebuje harmonii a ladnost tvarů. Lev je v jejích očích většinou blázen bez kouska vkusu. Pro Lva Váha usedlá a monotónní.
Lev a Štír jsou velmi zajímaví. Pokud jim vydrží počáteční doslova výbuch vzájemných emocí, nikdo je od sebe neoderve. Jejich ložnice se otřásá v základech, ale mnohdy je jen na tomhle postupem času jejich vztah založen. I když, tělesná přitažlivost bývá tou nejsilnější.
Se Střelcem nemá Lev problém, dokud se jeden z nich nerozzlobí. Pak to musí být celkem Itálie. Střelec navíc ví, kam bodnout, aby ranil. To může Lev těžko vydýchávat. Rozhodně se ale tihle dva nepřehlédnou.
Lev a Ryba v případě dobře postaveného horoskopu budou zajímaví. Ryba mu nabídne neprobádané hloubky a Lev ji nabíje energií a osvítí. Při neblahém postavení Lev Rybu nikdy nepochopí. Bude mu připadat mimo a Rybě on neschopný jí porozumět. 12. dům Ryb je o nevědomí, které Rybka bytostně žije. Nepustíle-li Slunce do vody, zůstává temná.

Sex se Lvem je sexem se šelmou – Lev miluje emotivně a je novátor, pokud mu to protějšek dovolí. Lvi jsou báječní, když jsou zamilovaní. Vymýšlí si a Kámasútra je jim malá. Zvláště u žen ale platí: Nespím s nikým, kdo mě neobdivuje. Nepotřebuje se vnucovat a bojovat o přízeň. Musí cítit zájem, a většinou ho má. Obětního beránka, který dělá něco, co ho netěší, ze Lva těžko uděláme. Naopak, jednoho krásného dne ho v ložnici prostě nenajdeme. A ani v bytě, ani v životě.  
Nevěru bere Lev osobně a je pak zlý. Dokáže ovšem odpouštět. Pokud tak učiní, nechce se k věci vracet. Lev se zpravidla nemstí. Pokud člověka nesežere hned, už to neudělá. Lived – odžito – totéž ale i očekává.

Dítě Lev – Už odmalička se projevuje jako neohrožený obrobijec a jeho nejmilejší hra je na království. A hádejte, kdo je král. Už vidím dítko ve Lvu, jak hraje sluhu! To by musel později nějak přijít k trůnu a mít to ve scénáři. Dítě ve Lvu je dobré vychovávat pomocí chvály. Nesnese, je-li ponižováno, nebo jsou-li na pořadu dne jeho chyby. Neztotožní se s nimi a většinou to chápe jako křivdu. Pochválený Lev je předoucí malá kočička, která chce být ještě lepší. U dětí Lvů se nejvíc vyskytuje „syndrom zlobivého žáčka.“„Když nemohu být nejlepší, budu alespoň nejhorší.“

Slavní Lvi – Halle Berry, Madonna, Jennifer Lopez, Barbora Srncová, Eva Pilarová, Ewa Farna, Adéla Gondíková, Saša Rašilov, Jiří Paroubek, Sámer Issa, Jan Kraus, Michal Suchánek, Petr Rychlý, Petr Bande, Antonio Banderas, Daniel Radcliffe,Ben Affleck, Matt Damon, Fernando Alonso, Napoleon, Fidel Castro, John Galsworthy, Alfred Hitchcock, Carl Gustav Jung, Jacqueline Kennedyová, George Bertrand Shaw...

Jistě jste si všimli, jak jsou rozdílní z širšího pohledu. Je to tím, že Lev má předpoklady být vůdcem. Jakým bude, to je o jeho podstatě a o tom, kam se kloní duše. Jak jsme řekli na začátku – král nemusí na trůn patřit, ale každopádně tam chce být. Teprve čas ukáže, jakým panovníkem se stal.

   
21.08.2008 - Astrologie - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [47] xluciferka [*]

  Jsem lvice 1. dekády a s horoskopem souhlasím. Rozešla jsem se po dlouhých letech s rybami, protože jsem přišla na spoustu tajemství, které mi ve vztahu skrýval-chci mít ve věcech jasno, nebo asi alespoň mylsím, že mám, všechno o partnerovi vím, ale není to vždy tak. Mám asi trochu té vrozené naivity, partnera miluju bez výhrad a idealizuju si ho.jinak nám to s rybou klapalo a doplňovali jsme se názorově. Jen on byl málo akční, měl rád domov a já vyžadovala zážitky, což mě trápilo.Teď jsem s beranem a je to boj, opravdu se pomalu učíme kompromisům, protože prozatím bojujeme o to,kdo bude ve věcech rozhodovat.Vždy ke kompromisu dojdeme, usmíříme se a zažíváme krásné okamžiky,ale chce to vytvrvat. A rozhodně se spolu nenudíme, to je pravda.

  superkarma: 0 28.08.2008, 09:35:41
 2. [46] grindi [*]

  Přečetla jsem si článek o lvech a lvicích a s charakteristikou chtíc nechtíc souhlasím . Jsem čistokrevná lvice, manžel je býk a o štírech raději psát nebudu (každopádně je vztah lvice a štíra velmi zajímavý) . Snad nemusím víc dodávat.

  superkarma: 0 25.08.2008, 19:18:45
 3. avatar
  [45] DELCOP [*]

  Tak koukam, zatim se tu neozval zadny lev, tak to musim hned napravit... Nekdy se citim napul rak, ale s tou chvalou a rozhlizenim se v restauraci to plati stoprocentne. Uz jsem si uzil strasne intenzivni vztah s beranem, ktery me malem roznesl na kopytech, potom strasne klidny a ke konci dost jednotvarny vztah s vahama, potom se minul se strelcem, se kterym si nemel skoro co rici a aktualne se peru s pravou cistokrevnou lvici, ale jak tohle dopadne, nevi ani buh... Pripada mi, ze me obcas skatulkuje k tem rakum, takze mam podle tohoto clanku asi vazny problem...:-(. Jste vsechny lvice v nekterych vecech tak neustupne a netolerantni, nebo jsem narazil na vyjimku? Diky za odpoved mile vlice! Zdravi lev s klepetama

  superkarma: 0 24.08.2008, 03:56:01
 4. [44] Anai [*]

  Můj je Blíženec - i předtím po mně "jeli" Blíženci ve větším počtu, ale jen ten jediný to zvládl! Exmanžel byl Lev, syn je Lev - na oba článek platí vrchovatě. Žila jsem s dvěma Raky a jednou Pannou - opět přesně sedí - jediný muž, kterého jsem opustila já sama byl právě Panna. Ostatní znamení se jen tak mihly mým životem a teď už vím proč.

  superkarma: 0 21.08.2008, 22:02:34
 5. avatar
  [43] Stelinka [*]

  Já jsem Lev a mám nejraději Blížence. S Váhami mi to nevyšlo to sedí a Vodnář sedí taky dost přesně.

  superkarma: 0 21.08.2008, 19:31:52
 6. avatar
  [42] Stelinka [*]

  Já jsem Lev a mám nejraději Blížence. S Váhami mi to nevyšlo to sedí a Vodnář sedí taky dost přesně.

  superkarma: 0 21.08.2008, 18:09:49
 7. avatar
  [41] Zázvorka [*]

  Léthé: Esťa: souhlasím s Vámi...VŽDYCKY se zvedne a NIKDY nezapomene !!!
  Též jsem lvice

  superkarma: 0 21.08.2008, 16:13:38
 8. avatar
  [40] wich [*]

  martica: Ano

  superkarma: 0 21.08.2008, 13:08:47
 9. avatar
  [39] martica [*]

  wich: myslím že to stejně vyjde úplně šul nul

  superkarma: 0 21.08.2008, 12:32:50
 10. avatar
  [38] Athenais [*]

  michaela.kudlackova: Míšo, pošlu Vám to do vzkazu. Moc děkuji.

  superkarma: 0 21.08.2008, 11:41:42
 11. avatar
  [37] Michaela Kudláčková [*]

  Anai: Díky moc

  superkarma: 0 21.08.2008, 11:36:40
 12. avatar
  [36] Michaela Kudláčková [*]

  Athenais: Jestli znáte hodinu narození, stačí mi to sem napsat. Hodinu, datum a místo...... .

  superkarma: 0 21.08.2008, 11:36:19
 13. avatar
  [35] Athenais [*]

  Jsem Váha, přítel je lev. Podle článku to asi není zrovna ideální kombinace, ale zatím to funguje.
  Míšo, také by mne zajímalo jak zjistím v jakém jsem ascendetu. Můžete to sem, prosím, pisnout? Nebo je k tomu potřeba vypracovat horoskop?

  superkarma: 0 21.08.2008, 11:33:18
 14. [34] Anai [*]

  Míšo, skutečně nej nej nej charakteristika Lvů, jakou jsem kdy četla Moc bych si Vás přála poznat... dokonce vím, že máme společnou kamarádku - Vaší spolužačku Andreu R.
  Stejně jako Lethé v mém případě rozhodně neplatí to o tom spadnu tí na dno. "Dno" je pro mě výzva, rozhodující impuls, dokud se dna nedotknu, tak dělám chyby, pak se na sebe naštvu, seberu všechny síly k odrazu a jedu!
  A k nevěře jsem tolerantní.... asi špatně, ale jsem příliš velkorysá a hrdá, než abych se mstila - "boží mlýny" to časem stejně udělají za mě....

  superkarma: 0 21.08.2008, 11:30:06
 15. avatar
  [33] ToraToraTora [*]

  Jo jo, Míšiny horoskopy sedí, za lvice se hlásím i já. Krásně napsáno...a já myslela, že mi dnes už nic nemůže vylepšit náladu

  superkarma: 0 21.08.2008, 11:16:27
 16. [32] louže [*]

  Hlásím se také mezi lvice, doma mám rybu-manžela a už jsme to spolu přetrpěli 20 let, vášeň to už dávno není, ale ta úcta zůstává, tak snad to bude nadále dobrý. Svoje malý chlapy jem si pořídila líp - berana a blížence a tam to tedy sedí do puntíku.
  Všem lvům přeji všechno nejlepší - dodatečně, k narozkám!

  superkarma: 0 21.08.2008, 10:53:40
 17. avatar
  [31] Michaela Kudláčková [*]

  Všem Rybičkám omluva a už jsou tam

  superkarma: 0 21.08.2008, 10:32:51

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Michaela Kudláčková [*]

  Esťa: Vesměs je to klika. Myslím tím Lev opravdu na kolenou. Zvedl-li se bez obtíží, jen poklekl. Vezměte Lvu optimismus a přichází o životní sílu. Snadné ho tam dostat ale naštěstí není

  superkarma: 0 21.08.2008, 10:27:14
 2. [29] Lindaa [*]

  Nevím, jestli to platí i pro jiné rodinné vztahy, nebo jenom pro partnera. Za sebe muzu jenom souhlasit - máma byla lev a já coby strelec = uz od mého prvního slova byla u nás Itálie

  superkarma: 0 21.08.2008, 10:11:04
 3. avatar
  [28] Esťa [*]

  Spojení lev a rak -jo, přesně tak

  superkarma: 0 21.08.2008, 10:05:37
 4. avatar
  [27] L_B [*]

  taky mame doma dvouletou lvici (slavi zrovna dneska ) a taky si teda pripadam spis jako poddany:)))
  ...a je pravda, ze s ni rozhodne vic zmuzeme, kdyz chvalime...

  no jsem zvedava, az ji doroste braska - rak...

  superkarma: 0 21.08.2008, 10:02:39
 5. avatar
  [26] Esťa [*]

  Léthé: souhlasím s tebou...VŽDYCKY se zvedne a NIKDY nezapomene !!!

  superkarma: 0 21.08.2008, 10:01:52
 6. [25] soofii [*]

  Hrdá Lvice je moje milovaná sestra a zrovna dneska slaví 38. narozeniny. Helči, všechno nej...a dík za to , že jsi....

  superkarma: 0 21.08.2008, 10:00:03
 7. avatar
  [24] wich [*]

  martica: Tak to máte stejné jako my, akorát v opačném provedení

  superkarma: 0 21.08.2008, 09:57:06
 8. avatar
  [23] SENSITIVESKIN [*]

  átéčko: ale jdi ty brepto

  superkarma: 0 21.08.2008, 09:43:19
 9. avatar
  [22] martica [*]

  Z pohledu štíra, který má svého lva, musím přiznat, že je to někdy hodně hodně výbušné ale zase na druhou stranu to dává vztahu zřejmě nějakou tu jiskru, takže se opravdu nenudíme.Opravdu to hodně sedí

  superkarma: 0 21.08.2008, 09:31:37
 10. avatar
  [21] wich [*]

  Zajímavě popsaný vztah Lev + Štír. To máme doma a všechny horoskopy nám předpovídají zkázu, krach a přinejmenším fyzickou likvidaci. Jenom Míša nám přeje

  superkarma: 0 21.08.2008, 09:26:48
 11. avatar
  [20] wich [*]

  Míšo, děkuji Vám za dnešní profil. Zrovna narozeninový V několika věcech jsem se našla.

  superkarma: 0 21.08.2008, 09:22:55
 12. avatar
  [19] átéčko [*]

  michaela.kudlackova: A až bede článek o Pannách , tak bych prosila zvláštní sekci, pro muže s diagnózou: Panna

  superkarma: 0 21.08.2008, 09:21:26
 13. avatar
  [18] átéčko [*]

  SENSITIVESKIN: Tebe by asi každý, nezáleží na znamení

  superkarma: 0 21.08.2008, 09:19:59
 14. avatar
  [17] átéčko [*]

  michaela.kudlackova: zrovna jsem chtěla položit stejnou otázku...
  Ale můžu ze zkušeností říci, že Lev muž a žena Ryby ano, ano, ano...

  superkarma: 0 21.08.2008, 09:19:20
 15. avatar
  [16] Michaela Kudláčková [*]

  Mánička: Vidíte - já tam ty Rybky dodám v cuku letu

  superkarma: 0 21.08.2008, 09:12:00
 16. avatar
  [15] Alisa [*]

  jsem já....:-D lvice tuplovaná

  superkarma: 0 21.08.2008, 09:11:01
 17. avatar
  [14] Michaela Kudláčková [*]

  Kite: ...protože jsem na to zapomněla

  superkarma: 0 21.08.2008, 09:10:58
 18. avatar
  [13] Lesana [*]

  Znala jsem jednoho lva a byl to milenec, na jakého vzpomínám i po patnácti letech

  superkarma: 0 21.08.2008, 08:18:53
 19. avatar
  [12] SENSITIVESKIN [*]

  tak to je dobrý, já jsem kozoroh a můj přítel lev.....to abychom se šli za

  superkarma: 0 21.08.2008, 08:04:57
 20. avatar
  [11] OlgaMarie [*]

  Léthé: K č.1

  superkarma: 0 21.08.2008, 07:56:55
 21. [10] eve69 [*]

  moc hezký článek

  superkarma: 0 21.08.2008, 07:44:33
 22. avatar
  [9] Mánička [*]

  Sice na horoskopy příliš nevěřím, ale je fakt, že si se svými dvěma malými Lvi doma někdy připadám jako poddaný . A hnedle je mi jasnější, proč se tak často hádaj, kdo bude mít navrch

  superkarma: 0 21.08.2008, 07:39:55
 23. avatar
  [8] Evikus [*]

  michaela kudláčková: Marně hledám jak si Lvi sednou s Rybami - to by mě zajímalo, neb moje kamarádka je Ryba a chodí se Lvem Zřejmě jste na ně zapomněla
  Jinak ten její přítel má zřejmě ascendent v nějakém úplně opačném znamení, protože na něj charakteristika Lva moc nesedí - není tak průbojný ani autoritativní, spíš naopak.

  superkarma: 0 21.08.2008, 06:57:19
 24. avatar
  [7] jull [*]

  Léthé . Jinak by mě zajímalo v jakém ascedentu jsem já a v jakém můj manža, protože občas by jsme se sežrali...ale láskou to není.

  superkarma: 0 21.08.2008, 06:36:09
 25. [6] Brouček [*]

  Můj přítel i já jsme Lvi oba (máme narozeniny 4 dny od sebe). Rozumíme si báječně - hlavně sex stojí za to . Opravdu velikou roli hraje ascendent a vzájemné postavení ostatních planet. Já mám ascendent v Raku a přítel ve Štíru.

  superkarma: 0 21.08.2008, 06:13:03
 26. avatar
  [5] aninas [*]

  No to jsem zvedava, co na to ten muj LEV rekne

  superkarma: 0 21.08.2008, 05:19:09
 27. avatar
  [4] Kite [*]

  ještě taková menší poznámka...proč přišel horoskop pro LVY až dnes když zítra začíná PANNA ???

  superkarma: 0 21.08.2008, 04:22:31
 28. avatar
  [3] Kite [*]

  jj ať žijou Lvi a jsem ráda, že můžu patřit mezi ně

  superkarma: 0 21.08.2008, 04:20:31
 29. avatar
  [2] aninas [*]

  Léthé: no jo, ty jsi ta vyjimka, ktera potvrzuje pravidlo

  superkarma: 0 21.08.2008, 03:42:21
 30. avatar
  [1] Léthé [*]

  Slavní Lvi...zapomněli jste na mě ... a nesouhlasím s tím, že pokud Lev spadne, tak už se většinou nezvedne. Ba zvedne . Jen nezapomene a nikdy neodpustí tomu, kdo ho k té zemi srazil.

  superkarma: 0 21.08.2008, 01:00:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme