.

Srí Lanka: Návštěva ráje

Cestování

Srí Lanka: Návštěva ráje

Státní vlajka Srí LankyKdo by se nechtěl po pošmourné studené zimě trochu prohřát na slunci? A v nádherném exotickém prostředí, ve vzduchu teplém báječných 30 stupňů Celsia a v moři jen o dva stupínky chladnějším?

Právě teď nastal čas vyrazit do daleké Asie na Srí Lanku, ostrov ležící na jihovýchod od Indie.

Projdete se parkem plným exotických květů orchidejí. Vstoupíte do prosluněného palmového háje a vydáte se k oceánu. Tam na vás čeká lodička a můžete vyplout…

Srí Lanku najdeme na jihovýchod od IndiePři pohledu na přírodu tisíce kilometrů vzdálené Srí Lanky (v dobách britské kolonizace – Cejlon) vás napadne jediné: Tak nějak asi vypadala rajská zahrada. Roste a plodí tu snad všechno, nač si vzpomenete. Převažuje čaj a rýže, ale můžete to vzít pěkně popořadě: ananas, banány, cukrová třtina, fíky, kakao, kokos, ale i vanilka, hřebíček, skořice… Květiny, které doma pipláte v květináči, tady bují jako plevel.

Čaj
Srí Lanka je největším exportérem čaje na světě. Čajovník se tu začal pěstovat teprve před 140 lety jen jako náhražka, když kávovníkové plantáže zničila houbová choroba. A zadařilo se. Vynikající cejlonský čaj se stal celosvětovým pojmem.

Ale jen kvůli kvetoucímu ráji či lahodnému čaji se na Srí Lanku nejezdí. Ostrovní stát je jako přímo stvořený pro lenošení na nekonečných plážích pod palmami. Milovníci vodních radovánek si tu užívají v teplých vlnách Indického oceánu. Pod jeho hladinou na korálových útesech pulzuje fantastický svět pestrobarevných ryb a rostlin. Připadáte si jako v akváriu. Stojíte po kolena ve vodě a kolem vás rejdí hejna rybiček.


Hlavním městem Srí Lanky je Kolombo. Pobřežní lidnatou metropoli příznivci památek většinou vynechají. Turisticky mnohem atraktivnější je vnitrozemí, doslova poseté pozůstatky dávných civilizací. Najdete tu buddhistické a hinduistické stavby s ohromnými sochami. Vychutnáte si tajemnou atmosféru tisíce let starých jeskynních chrámů, kde žili mniši v očekávání blažené nirvány.


Buddhův zub
Historicky nejzajímavější je bezesporu město Kandy (v sinhálštině = kopec), které ukrývá spoustu architektonických pokladů. Nachází se tu největší buddhistická svatyně v zemi – Chrám Buddhova zubu, který, jak jeho název vypovídá, údajně ukrývá božskou relikvii. Zub prý byl ukořistěn z Buddhova pohřebního ohně v 6.století před Kristem v dnešní Indii.
Socha Buddhy v klášteře Wewurukannala, v Dikwelle

  

Pár kilometrů od Kandy, v Peradeniyi, láká turisty úžasná, barvami překypující Královská botanická zahrada. V parku založeném roku 1374 najdete víc než 5000 druhů exotických rostlin.Ostrov je domovem spousty zvířat a ptáků. Kolem stovky národních parků zakládali už britští kolonisté. Žijí v nich tygři, leopardi, divocí indičtí sloni, opice, krokodýli a další zvířata. Vstup na jejich území je však možný jen s odborným doprovodem.
 

Lidé na Srí Lance pravidelně konzumují velké množství ovoceHinduistické chrámy mají velmi pestrou výzdobuLoskuták neboli špaček lesklý nadělá v přírodě hodně škod na rostlinách

Jednou z největších zajímavostí Srí Lanky je Sigiriya, „Pevnost v oblacích“. Byla postavena v 5. století na 200 metrů vysoké skále, jejíž úpatí lemují nádherné zahrady a jezera.

Nejen kulturou je živ člověk
Základem asijské kuchyně na Srí Lance jsou rýže, kari, chilli, skořice a hodně ovoce. Typickou pochutinou jsou smotky z nudlí či rýžové lívanečky. Specialitou je omeleta podávaná s vejcem naměkko nebo s medem a jogurtem.

Úžasnou vzpruhou pro tělo uondané sluncem je návštěva v některém z opečovávacích center Ajurvédy, přírodní medicíny, jejíž kořeny sahají tisíce let do minulosti. Péče zručných masérek polaská a uklidní vaše tělo i mysl.

Z výšky vypadá Srí Lanka jako slza, která ukápla do Indického oceánu. I vám se možná zalesknou v očích slzy, až budete tento ráj na Zemi opouštět…

Už jste někdy navštívila některou z exotických asijských zemí? Kde se vám nejvíc líbilo? Co vás nejvíc v té které zemi zaujalo?

   
29.02.2008 - Zahraničí - autor: Marie Šrámková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [44] valentynkah [*]

  zuzu, taky jsme loni byli v singapuru i v té botanické zahradě, byla nádhernáá,ale trošku nám po cestě zapršelo. No rpýs v singapuru prší dva dny ze tří

  Co se týče ještě těch nepokojů na srí lance, tak ty jsou na severu,kam turisté stejnak nedojedou. Je pravda,že se tam jede hrozně malou rychlostí, z letiště do hotelu jsme jeli 8hodin a bylo to nějakých 80 km, hrůůůza,ale zase to stojí za to.
  Sirotčinec byl nádherný a královské zahrady taky :-)

  superkarma: 0 03.03.2008, 09:46:18
 2. [43] z.u.z.a [*]

  Byla jsem v Singapuru, což pro Evropana takové polo-evropské nakouknutí do Asie: Je tu malajská, čínská, indická, arabská atd. čtvrť, kde najdete architekturu, obchůdky, restaurace apod. tapické pro danou kulturu. A Singapurská národní botanická zahrada, která se specializuje na orchideje, mě dostala

  superkarma: 0 01.03.2008, 14:35:02
 3. [42] z.u.z.a [*]

  Michael Ondaatje (kanadský autor, který se narodil právě na Srí Lance) napsal román Anil's Ghost, česky myslím Anilin přízrak, který se odehrává na Srí Lance, i když na té, kterou turisté nevidí. Úžasná kniha.

  superkarma: 0 01.03.2008, 14:31:06
 4. [41] z.u.z.a [*]

  V kontextu toho, že na Srí Lance probíhá již dlouhou dobu poměrně krvavý konflikt (beze stopy mizí lidé, oblasti, kam turisté nejezdí, bývají zaminované atd.) je myslím vcelku pochopitelné, že se někteří místní dívají na turisty jako na chodící peněženky...

  superkarma: 0 01.03.2008, 14:28:22
 5. avatar
  [40] wich [*]

  Majucha: Taky většinu těch příspěvků nechápu. Myslela jsem si, že jsem tupá, ale asi je chyba někde jinde . Je škoda, když někdo neumí používat tak krásnoumateřskou řeč

  shb: Pokud vím, tak tu hovoříme o tom, o čem píšeš ty. Nepřipadá mi naivní říct, že v pro nás exotických zemích neexistuje střední vrstva, ale propastné rozdíly mezi luxusem a chudobou, jakou si ani většina lidí neumí představit. To je realita, nikoli naivita.

  superkarma: 0 01.03.2008, 08:58:30
 6. avatar
  [39] Vivian [*]

  Šrí Lanka je stát a Cejlon se (ještě pořád) jmenuje ten ostrov :)

  superkarma: 0 01.03.2008, 00:28:24
 7. avatar
  [38] Léthé [*]

  Tak Srí Lanka byla jedna z těch zemí, kam jsme chtěly teď v březnu s kamarádkou jet. Někdo nás ale vystrašil, že jsou tam nějaké nepokoje, ale i tak, nakonec vyhrál El Salvador ….takže Srí Lanka třeba až příští rok. Určitě si jí nenechám ujít, jestli do té doby nechcípnu .

  superkarma: 0 29.02.2008, 20:54:39
 8. [37] MichaelaChrudim [*]

  vážené, byli jsme na Srí Lance na svatební cestě minulé září. Kromě toho co si přečtele v článku je třeba vědět, že je tam spousta špíny, chudoba, silnic ev hrozném stavu, takže se jezdí max. 40 km/h, což znamená, že dostat se od moře (oceánu) do vnitrozemí trvá několik hodin, které jsou úmorné...do Kandy jsme jeli s přestávkami cca 8 nekonečných hodin. Je tam hrozné vlhko, horko. Ale je tam nádherná příroda, džungle, všude roste exotické ovoce, papája, banány na každém "rohu".Mimochodem na Srí Lance pěstují 36 druhů banánů. Zvířata jsme taky viděli - desítky slonů ve slonním sirotčinci, opičky v botanické zahradě, i ve volné přírodě když jsme jeli do džungle...
  Místní lidé jsou laskavý, ale zároveň ve vás vidí chodící pěněženku a snaží se vám prodat cokoliv.
  Zájezd nás stál necelých 1000 eur a zájezd jsme koupili přes cestovku www.nacesty.cz - můžu doporučit.

  superkarma: 0 29.02.2008, 18:48:23
 9. [36] valentynkah [*]

  Anai,přesně jak píšeš, zájezd stojí tak kolem 1000 euro,složíš ty peníze v eurech v čechách na jejich účet bez poplatku,mailem ti pošlou smlouvy a poštou letenky. Víza ti taky zařídí.
  Lítáme s cestovkou ,která se jmenuje rudolf reisen a stránky jsou www.rudolfreisen.cz
  mají pobočku v Jablonci nad Nisou a možná i v Praze.
  Ted co jsme byli,tak jsme byli 9nocí na Bali a v tom dva výlety,ale není problém si sehnat chlapa s autem a ten tě proveze po ostrově, po dovu dnech na bali jsme měli přejezd na Jávu,takže jsme projeli celé Bali a měli okruh po východní Jávě s výstupem na sopku Mt.Bromo-nádhera-to bylo v ceně. pak jsme se vrátili na bali dokončili ty dny a pak dvě noci v Singapuru.to stálo i s cestou vlakem do frankfurtu 36.000,- všude byla snídaně,ale večeře tam stojí okolo 60-80 Kč a voda 1,5l za 6,-Kč.
  No Phi Phi je dost drahé a asi tím,že jste měli dost přesunů,tak se to navýšilo a jak říkáš,asi trošku luxusnější bydlení. My jezdíme tak od 2** + až po 4* jak se to sežene.

  ségra od téhle cestovky na poslední chvíli měla srí lanku za 19.tisíc all inclusive,odlet z frankfurtu na 14dní. nebo maledivy za 23.tisíc-ceny pro jednoho,aby si někdo nemyslel :-)

  superkarma: 0 29.02.2008, 17:35:15
 10. avatar
  [35] kareta [*]

  A mě lákají země kolem hor- Kavkaz, Tian Šan, Pamír...a Saudská Arábie a spol..

  superkarma: 0 29.02.2008, 15:35:40

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [34] Anai [*]

  Jsem dneska ukecaná, omlouvám se, ale ještě odpověď redakci, co mi NEJVÍC zaujalo: opičky na pláži a sloni v džungli... a kameny na pláži jednoho ostrova kousíček od Phi Phi, zvláštní, až takové neskutečné... miluju kameny, nejradši bych si navozila domů z moří tuny a dala si je do bytu, na balkón, taky mušle a korály tam byly, prostě sběratelská vášeň!

  superkarma: 0 29.02.2008, 14:55:35
 2. [33] Anai [*]

  Valentynkah: omlouvám se, že jsem Ti pozměnila nick!

  superkarma: 0 29.02.2008, 14:49:18
 3. [32] Anai [*]

  Díky za tipy, kam příště! Můj totiž ráda objevuje nové a nové země a má slabost pro ostrovy. Valentinkah: Zrovna před pár dny mě zaujaly nabídky německých cestovek ve výloze (Thajsko, 14 nocí, tři hvězdičky něco málo přes tisícovku eur i s pal. poplatky a další a další exotické země). Jenže to je jen jedno místo, výlety v tom nejsou. My bydleli 6 dní na Phi Phi, 4 na Krabi, 2 v Bangkoku. Vyšlo nás to cca 90 tis. pro oba i s nákupy, prostě se vším všudy. Na rozdíl od kamarádky, kterou tam stálo 12 dní toho samého cestování 28 tis., jsme zřejmě bydleli dost luxusně. Já nejsem totiž typ "baťůřkářky", ani omylem - můj věděl, že jestli chce, abych dovolenou ve zdraví přežila, musí trošku připlatit. Jsem "kavárenský" typ milující luxus, bez make-upu ani do sámošky, při pohledu na krosnu se mi dělá špatně, navíc se všemi zdravot. problémy, co přináší klimaktérium a ještě s kontaktníma čočkama. Takže bez pojízdného kufru, klimošky a konfort. koupelny ani ránu ! A jak jsem hezky přežila, dokonce i lehátkový vlak zaplněný výhradně domorodci !

  superkarma: 0 29.02.2008, 14:47:44
 4. avatar
  [31] shb [*]

  tak si řekni že aspoň něco z toho se obrátí v to co jsi chtěla darovat...taky se k tomu někdy uchyluji

  superkarma: 0 29.02.2008, 14:19:23
 5. [30] valentynkah [*]

  jojo dms je pěkný byznys,ale říkám si ,co kdyby,že mě těch 30kč nezabije a třenas to někomu pomůže

  superkarma: 0 29.02.2008, 14:17:11
 6. avatar
  [29] shb [*]

  valentynkah: neboj já mu to určitě neznechutím, jsem moc ráda že se mu na starý kolena tak daří a navíc naši mně znaj takže na mé logické pochody jsou zvyklí...
  jo a k těm DMS- to je taky dobrej byznys- pro některý...

  superkarma: 0 29.02.2008, 14:10:59
 7. [28] valentynkah [*]

  myslím,že shb tím chtěla říct,že jí moc štve jak ta země vypadá nejen u nás,ale co se děje ve světě,hladomor, bída, děti nemocný a tak,taky mě to strašně mrzí co se děje,alemy s tím nic neuděláme,může nás to pobouřit,ale za chvilku jsme s tím smířené ,protože stejnak nic nemůžeme udělat.
  Já osobně posílám vždycky ty DMS co jsou v televizi pro ty děti,vždycky u toho brečím,ale aspon nějak pomůžu,si říkám :-)

  superkarma: 0 29.02.2008, 14:01:48
 8. [27] valentynkah [*]

  shb, no já bych to asi neřešila, holt každá země je jiná a je něčím poznamenaná a nikdo ty sitace v těch zemích nepředělá,taková je tam politika.

  V brazili jsme byli na severovýchodě, jmenuje se to tam Fortaleza,ta je taky krásná. Do pralesů by jsme to měli hodně hodně daleko,ale taky by to byla nádhera.
  Tak nesmíš tátovi ty svoje negativní pocity říkat,aby pak nebyl nějak zklamaný. Ono každá země je něčím zajímavá a něčím krásná. Osobně to nej nej přiřazuji Indonésii,tedy po Maledivách a Tahiti

  superkarma: 0 29.02.2008, 14:00:01
 9. avatar
  [26] shb [*]

  Majucha: nejsi sama, promiň, když tak to neřeš, já jsem zvyklá...

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:44:12
 10. avatar
  [25] shb [*]

  valentýnkah: táta teď pojede do Brazilie tak jsem zvědavá ale bojím se že tím se mé znechucení dobou a vším ještě prohloubí, jelikož kvůli pralesům jsem plakala už jako malá a absolutně jsem nemohla pochopit když se ví že se nesmí kácet, že se to jen tak v klidu učíme, a nic se neděje, pak jsem vkládala naděje- v 90 tých do konferencí o stavu země, tehdy tam jel ještě Havel a pak jen vydali knihu tak to jsem to celý vzdala, stejně z toho není cesty ven a máme to spočítaný, takže co.

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:39:16
 11. [23] valentynkah [*]

  ségra v dubnu jede do Vietnamu, taky bych jela,ale minulý rok jsme byli na kombinaci Bali,Jáva,Singapur,takže letos dáváme oddych.

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:29:27
 12. avatar
  [22] MEK [*]

  tak to bych brala

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:25:43
 13. avatar
  [21] shb [*]

  Majucha: no právě, už tento stav, jak ho popisuješ mně totálně deptá, vím že je to reality a když je to jak je to, tak ti turisté jsou přínosem...ale už to že to došlo do tohoto stavu je hrozný, vím že je debilita brečet nad stavem dnešní doby ale prostě to z tý hlavy nedostanu... ale je to všechno díky lidem, jako my, takže peklo vítej!

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:23:40
 14. [20] valentynkah [*]

  anai,určitě je to dobrý nápad,ale realizace asi nebude :-((
  My cestujeme s německou cestovou,která má zastoupení u nás. Lítá se z Frankfurtu a cenově je to nesrovnatelné s námi. Než dát 20 tisíc za egypt nebo řecko,to raději ještě pojedu na srí lanku a připlatím si jen 5.tisíc. Stravování je v těhle zemích za babku,i když taky už ceny zvedly,ale to proto,aby z toho cestovníhoruchu taky něco měly

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:21:33
 15. [19] valentynkah [*]

  Anai,taky jsme byli v Thajsku na Phuketu a výlet na PHi Phi, náádhera, ale v těch středicích turistických tu chudobu nevidíš, thajsko už je na tom podstatně lépe než lidi na Bali ,Jávě-co jsme viděli.ale taky tam žijí chudí v chýších. Ono jim to nepříjde,že jsou chudý, oni to lepší nepoznali:-(

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:19:26
 16. [18] Anai [*]

  Byla jsem i v Egyptě a Tunisu, takže jasně, žijou jinak, než my... proto mě taky napadlo, že by mělo vzniknout nějaké hnutí, nějaká osvěta, nebo jak to nazvat, které by "agitovalo" lidi k tomu, aby utráceli za dovolené v exotických zemích třetího světa, které potřebuju žít z turistického ruchu a "necpali" peníze Španělům, Řekům, Italům, atd., nebo se nenechali "okrádat" speciálním kursem pro cizince v Chorvatsku. Nakonec je to i levnější, ač se to na první pohled nezdá. Prostě něco jako lidé adoptují dítě ve 3. světě a platí mu vzdělání, tak tím, že tam pojedu, podpořím taky. Kamarádka se mi ale vysmála: prý s takovouto teorií do Bruselu....

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:16:03
 17. [17] Anai [*]

  Před týdnem jsem se vrátila z Thajska, kde jsme 17 dní strávili bez cestovky, takže jsme hodně vnímali místní podmínky, prostředí, chudobu atd. Thajci mimo města žijí také v bambusových a dřevěných chýších, na pořádek si nepotrpí - okolo chýší je neuvěřitelný bordel, ale každý v ruce svírá nejnovější model mobilu... tak nevím Každému doporučuju Thajsko navštívit, dá se o něm napsat totéž, co výše uvedené o Srí Lance a ještě mnoho navíc!

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:11:32
 18. avatar
  [15] shb [*]

  valentynkah: no s tím letadlem si nejsem tak jistá...ale chápu co tím chceš říct, taky jsem něco málo nacestovala, ale pěšky, autem, busem a lodí...ale kdybych chtěla dál tak by asi na to letadlo muselo dojít, což prostě nemůžu, takže se budu dál koukat na dokumenty...a třeba jednou...

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:05:06
 19. [14] valentynkah [*]

  shb, sedneš do letadla jednou a navštíviš takovo zemi a příště budeš zase chtít letět,protože tě to uchvátí,i když je z toho člověk smutný jak tam žijou

  superkarma: 0 29.02.2008, 12:46:04
 20. [13] valentynkah [*]

  ahojky,
  na Srí Lance jsme byla před 3roky dole na jihu. J epravda,že o běléších si myslí,že jsou velmi bohatí a koukají na vás jak na přízrak- v těch chudších vesnicích,kam moc turistů nepříjde. Malýmu klučinovi tam moje ségra dala potápěčské brýle,byl moc štastný, brýle nikdy neměl. Chudoba tam je,to je pravda.Ale že by tam byl na jedné straně ulice luxus a na druhé chudoba,tak to není.
  S tím výdělkem to tam mají hrozné, musí nějak přežít. Když jsme byli na Bali,tak tam je chudoba taky hrozná,ale mají tam dobré,že rýži sklízí 3x ročně, což v jiných zemích jen 2x. Malinký děti tam prodávají různý náramky a prosí,aby jsme si koupili. Nakoupili jsme od nich nějaké předměty,ale nedá se nakupovat pořád-škoda. Dětem do těhle zemí vždycky vozíme bonbony,protože to tam nemají a rozdáváme jim to a oni jsou tak šťastný. Opravdu si tam člověk uvědomí jak se má dobře, i když na poměry čech se dobře nemá,ale váží si toho.
  A co píše Majucha s tím turismem, bez nás by tam nepřežili, proto je potřeba do těch zemí jet a tím jim pomoci si přivydělat.

  superkarma: 0 29.02.2008, 12:44:35
 21. avatar
  [12] shb [*]

  petul a wich: ???? jste dost naivní a majucha asi taky... tady si žijeme na výspě luxusu co může bejt na týhle zemi!!!! proberte se! taky jsem slyšela jednu jak vyprávěla jak byla v maroku a jak tam pracují děti a jak z toho byla hotová, tak to už je omezenost nejvyššího kalibru...
  ale nemyslím to štatně, jen chci říct tady lidi berou všechny věci jako samozřejmost, ale my jsme teď ty první generface, co si mohou aspoň trochu užít to co vzešlo z krve a potu generací předešlých...
  a petul: můj táta taky hodně cestuje, taky vždy ráda poslouchám ty vyprávění a sleduju ty dokumenty -videa, je to moc moc zajímavé a jaksi to urdžuje člověka "střízlivého" a v obraze, ale sama bych asi ani do letadla nesedla...

  superkarma: 0 29.02.2008, 12:44:15
 22. avatar
  [10] petul [*]

  wich: To si potom člověk uvědomí, v jakém přepychu tady žijeme

  Tatínek říkal, že oni si tam o všech bílých turistech myslí, že jsou šíleně bohatí, když mají na to, aby se tam dostali

  A ještě k těm sběračkám čaje - mají tedy za 1 den 2 dolary a potom při odchodu "do důchodu" dostanou jednorázově 1500 dolarů a tím to hasne Žádný důchod jako u nás...

  superkarma: 0 29.02.2008, 12:24:03
 23. avatar
  [9] wich [*]

  petul: Smutné. Když byli partnerovi rodiče loni na dovolené na Isla Margaritě, viděli zase paní, která měla dům postavený z flašek od pepsi col

  superkarma: 0 29.02.2008, 12:09:34
 24. avatar
  [8] petul [*]

  Ze Srí Lanky se před týdnem vrátil můj tatínek - byl nadšený
  A chudoba tam je opravdu velká Vykládal, že jeden jeho kolega ze zájezdu si vezl z ČR udice na ryby a jednu udici věnoval místnímu chlápkovi - ten prý plakal radostí a byl mu moc vděčný, protože na takovou udici by si v životě nevydělal

  Tatínek vykládal, jak byl na exkurzi na čajovníkové plantáži - pracují tam ženy za 2 dolary na den A ty 2 dolary si vydělají jenom v případě, že za den nasbírají 10 kg čaje A ženy, které pracují v sušárně čaje, nosí 4 patnáctikilové balíky s čajem na hlavě

  superkarma: 0 29.02.2008, 11:09:59
 25. avatar
  [7] shb [*]

  ooo tam by se chtela podívat, a ještě na madagaskar a island...

  superkarma: 0 29.02.2008, 10:25:10
 26. avatar
  [6] wich [*]

  Majucha:

  superkarma: 0 29.02.2008, 09:26:40
 27. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  wich: V Turecku jsem z toho dostala depku.

  superkarma: 0 29.02.2008, 08:04:21
 28. avatar
  [3] wich [*]

  Ráda sleduji cestopisné dokumenty a právě nedávno jsem zahlédla dokument o Srí Lance a ta nádhera mne dostala Ale je pravda, že hranice mezi luxusem a naprostou chudobou (v pravém slova smyslu) je tam malá. Je to buď a nebo, žádná střední vrstva. Stejně tak je tomu, mám pocit, že v Turecku.

  superkarma: 0 29.02.2008, 07:58:23
 29. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  karamelka: Luxus a nesmírná bída na jednom plácku! Mám s tím také problém.

  superkarma: 0 29.02.2008, 07:23:27
 30. avatar
  [1] karamelka [*]

  zabudla si pripisat, ze sa tam bojuje a ze je tam strasna chudoba
  jeden anjel z toho raja sa mi raz prilepil na paty a nevedela som sa ho zbavit, neprijemny, dotieravy. dakujem, nechcem

  superkarma: 0 29.02.2008, 02:21:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme