Také čtenářka Aesinka jezdí ráda na festivaly. Jejím oblíbeným je Mohelnický dostavník, kde se jí líbí i noční zpívání u táboráků.

Milá Aesinko, dovedu si to živě představit, podobná atmosféra je na Portě. Moc Vám děkuju za příspěvek i fotku a přeju krásný (i když deštivý) den.


Na festivaly jezdíme s celou rodinou moc rádi. Srdcovou záležitostí se pro nás stal Mohelnický dostavník, který uzavírá prázdniny. Je to víkend plný skvělé hudby a nočního zpívání u táboráků. Poznali jsme zde i několik nových skupin, které nás zaujaly a posloucháme je dodnes.

Úplně poprvé jsem na festival zamířila před několika lety, kdy jsem vyhrála dvě volné vstupenky. Přibrala jsem svoji sestřenici. Celou dobu hrozitánsky lilo, stan byl nasáklý vodou jako houba. Balily jsme se do všeho, co bylo po ruce. Na vystoupení kapel jsme seděly na karimatce zabalené do velké vojenské pláštěnky, z níž nám čouhaly jen oči. Kolem dokola jen čvachtající trávník... Přesto to byl zážitek - hezká hudba, kamarádská atmosféra, milí lidé. A tak příští rok jsem na festival vytáhla i rodiče a sourozence. No a tradice se chytla a každým rokem se těšíme na konec prázdnin, kdy zase vyrazíme na Mohelnický dostavník.

Jeho součástí je i předprogram. Nezapomenutelným zážitkem se tak pro nás stalo noční vystoupení Žalmana a spol. na hradě Bouzově. Představte si to: vlahý letní větřík nese vůně stromů, květin a trav na tajemně osvícené nádvoří starobylého hradu. Sedíme a nasloucháme oblíbeným písním, nad námi jen černočerné nebe protkané hvězdami...

Bohužel zdravotní potíže - naše i pořadatelovy - nám oblíbený výlet za hudbou několikrát překazily, ale není všem dnům konec. Letos se koná už 38. ročník! Já tedy nepojedu, protože jsem marod, ale rodiče se už teď těší!

Dalším oblíbeným festivalem, kam čas od času vyrážíme, je Starý dobrý western na Bystřičce. Zážitek z hudby je zde umocněn překrásnou okolní přírodou.

Takovou až rodinnou atmosféru jsme zažili na „Malém festivalu na konci světa“ - tedy Amfolkfestu v Pulčíně. Po festivalu jsme se vydali na výlet a prohlédli si nedaleké Pulčínské skály.

aesi

Aesinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Festivaly

  • Byla jste letos na nějakém hudebním festivalu?
  • Nebo se na něj teprve chystáte?
  • Jaké máte nejradši?
  • Která muzika se vám líbí?
  • Máte nějakou hezkou historku z festivalou, o kterou byste se s námi ráda podělila?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás dostane jako dárek kosmetiku Dove: Anti-perspirant Hair Minimiser, kondicionér na poškozené vlasy a kúru na vlasy. Na vaše příspěvky čekám do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je FESTIVAL.

dov

Reklama