Vztahy

Srážka s lakomcem

lakomec

Já vzpomínám na Jardu. Znali jsme se sice jen chvíli, ale byl to zážitek na celý život. Ještě dnes ho občas zmiňuji k pobavení kamarádů.

Víno, nebo čaj?

Jarda byl chorobný lakomec, který svůj handicap uměl skvěle maskovat intelektuálními řečmi o lidských hodnotách. Byl totiž umělec. Na první rande mě pozval na romantickou procházku Prahou. Chodili jsme po Karlově mostě, minuli Kampu a vzali to podél Vltavy zpátky až k Rudolfinu. Bylo léto, prázdniny, všude restaurační zahrádky plné lidí, ale my se procházeli na sucho.

Dřív než jsem stačila vznést požadavek, že bychom si někde mohli dát dvě deci vína nebo aspoň kafe, Jarda se začal rozčilovat před jednou z nabídkových tabulí, kde inzerovali cappuccino za 45 korun. „Takových peněz za jedno kafe! Já tuhle hospodskou zlodějinu rozhodně nehodlám podporovat ze svojí kapsy,“  vykřikoval. Požadavek jsem tedy nevznesla.  

Po třech hodinách pachtění po rozpálených chodnících mě Jarda pozval k sobě na čaj. Z kohoutku nalil vodu do dvoulitrové konvice, horkou ji přelil přes lžičku čajové směsi a bylo to. Cena maximálně 5 korun pro oba, a to už by musel být hodně drahocenný čaj. „Tak co, čajový rituál taky nebyl špatný,“ říkala jsem si ten večer při odchodu domů. Druhý den mně Jarda zavolal, rozplýval se nad včerejším krásným večerem a pozval mě na večeři.  „Vyzvednu tě v sedm večer u tebe doma,“ slíbil a slovo dodržel. Na to, že se před pár hodinami dušoval, že nebude podporovat hospodskou zlodějinu, jsem si ani nevzpomněla a pozvání s radostí přijala.

Dárek jako pro králíka

Přesně v sedm zvonil zvonek. Jarda vešel a hned ve dveřích hlásal, že má pro mě dárek. Po dramatické pauze sáhl do kapsy a vyndal z něj scvrklé jablko. Slupku mělo vrásčitou jako tvář stoleté stařeny, ale jeho cena byla někde jinde. „Přivezl jsem ho před dvěma měsíci ze zájezdového představení ve Francii,“ hlásil a zářil pýchou nad svou rozhazovačností. No, dobře. 

Jablko jsem položila výmluvně na botník vedle starého kartáče na šaty a oznámila, že jsem nachystaná a můžeme vyrazit. „Teď ještě nemám hlad, chvíli posedíme a pak půjdeme,“ odvětil a vtěsnal se do sedačky v obýváku. Vedli jsme rádoby intelektuální řeči, probírali divadelní hry a literární autory a Jarda vyprávěl příběh o svém altruismu a dobrotě, protože dal právě známým 30 tisíc korun. Chudáci se nečekaně ocitli ve finanční nouzi - a on ty peníze samozřejmě nechce vrátit, vždyť to jsou kamarádi. Takový je zkrátka on a určitě by to tak udělal každý. Žasla jsem nad jeho povahou, já bych to asi neudělala, nebo jen v případě, že by se mi na kontě válely miliony. Ale raději jsem neříkala nic, aby si o mně nemyslel, že jsem bezcitný asociál.

Špagety jsou lepší

Zhruba po hodině mi Jarda oznámil, že už se mu nikam nechce, a jestli bych něco neuvařila. To mě sice už trochu zarazilo, ale hned jsem si vzpomněla na těch 30 tisíc a s úsměvem šla hodit do hrnce špagety. Jedli jsme, pak jsme otevřeli moje víno, krájeli si k němu sýr a zobali olivy.

Ty on měl, jako odborník na přímořské kraje, moc rád. A pak Jarda řekl, že mě miluje a že jsem nejlepší ženská, jakou v životě potkal. A taky řekl, že mě zve na celý víkend na výlet. Prý vezme auto, vyrazíme někam do přírody a na hrad, přespíme v hezkém penzionku, vykoupeme se v jezeře a vůbec to bude strašně hezké.

Na Okoř je cesta

Těšila jsem se. V sobotu ráno v přesnou hodinu stojí Jarda u dveří. „Kde máš to auto?“ vyhrkla jsem při pohledu z okna na ulici a on suverénně oznámil, že ho nechal doma, protože u něj doma, v historickém centru Prahy, když jednou vyjedeš z parkovacího místa, další už taky týden nemusíš najít. Prý o tom přemýšlel a pojedeme raději mým autem.

„Dobře, a kam?“ ptám se já a on, že je to jedno, že to nechá na mně. V téhle chvíli už jsem věděla, že je něco špatně. Nejsem ale radikální typ, dávám lidem před definitivním rozhodnutím hodně šancí, takže jsem vytáhla svého starého fiata a jeli jsme na Okoř. Kdo ji zná, ví, že pod hradem stával (nebo možná ještě stojí) ošklivý zaplivaný stánek s bídným občerstvením, kde nalévali turka do sklenic od hořčice a prodávají hnusnou kopečkovou zmrzlinu bez chuti. Nejdřív jsme si ale bez řečí prohlédli ruiny hradu a pak mě Jarda pozval na kafe. Sedla jsem si ke stolku a on to kafe skutečně přinesl. Hnusné, studené a hořké, ale KOUPENÉ za peníze!

A aby dokázal, že mě fakt miluje, přidal k tomu jeden kopeček zmrzliny do kornoutu. Když mi ho podával, měla jsem pocit, že mi předává královskou korunu posázenou diamanty spolu s vládou nad celým světem. Dodnes mi nikdo nedal žádnou věc s takovou obřadností a úctou.  A aby svůj dar zdůraznil, stále o kafi a zmrzlině mluvil. Jak je to pěkné, všechno klape, je pohoda a my si dáváme kafe a zmrzlinu. Prostě báječný výlet s báječnou ženskou. Tentokrát jsem se ale zblbnout nedala a byla pěkně naštvaná. Benzín a vstupenky na hrad mě vyšly určitě na několikanásobek ceny kafe a kopečku zmrzliny, honilo se mi hlavou, ale nahlas jsem zatím nic neřekla, protože mě pozval na večeři.

Konečná

Vrátili jsme se do Prahy a šli do pizzerie. Při placení se můj milý prošacoval, vytřeštil oči a se zoufalou grimasou oznámil, že asi někde ztratil peníze, že ho to strašně mrzí, a jestli bych tu večeři nemohla zatáhnout já. Zatáhla jsem a hned potom mu oznámila, že mě to taky strašně mrzí, ale právě jsem si vzpomněla, že musím ještě do práce, a tak ať se nezlobí a jde domů.

Litoval tak krásného večera s tak úžasnou ženou a šel. Když druhý den volal a chtěl si domluvit další setkání, řekla jsem mu všechno hezky na rovinu. Nevěřil chudák svým uším. On a lakomec? Mazaný kalkulátor? Takový přece on nikdy nebyl! 

Taky jste už měly někdy lakomce? Nechal se od vás už někdo živit nebo zneužíval vaši dobrotu? 

   
07.07.2009 - Láska a vztahy - autor: Simona Škodáková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [49] MichaelaP1 [*]

  nejhorší je lakomý chlap

  superkarma: 0 21.07.2009, 11:25:35
 2. [48] mrowiecova [*]

  Lidé jsou různíSml52

  superkarma: 0 20.07.2009, 07:28:51
 3. [47] Rikina [*]

  Evika477 — #45 jéžišmarjá, no tak si ten nanuk nebo pivo nebo oboje koupím za svý, to je takový problém? Sml80 Taky si na výletě rozmýšlím, jestli si dám to nebo ono, a nemusím mít všecko, co vidím. To není projev lakomství, to je normální uvažování dospělého jedince. Akorát malé děti chtějí všechno a dělají bengál, když se jim odepře nanuk, aby si nepřetláskaly žaludek. Sml57

  superkarma: 0 19.07.2009, 18:58:19
 4. [46] madam [*]

  Žít s lakomcem  musí být hrozné. Sama jsem to nezažila,ale moje známá s takovým žije. Lituji ji.Ať koupí cokoliv,musí poslouchat od manžela,že TAM to bylo levnější,proč koupila meloun,když mají ještě doma jablka a podobně.Když chce něco koupit dětem,vždy musí předcházet porada,zda je to nutné,nebo ještě není.Sml68  Sml68

  superkarma: 0 19.07.2009, 14:04:52
 5. [45] Evika477 [*]

  Ano, žila jsem s lakomcem. Hlášky typu, vyber si- nanuk nebo pivo, obojí ne, je to drahé...Těžko říct, co je horší, opilec, žárlivec nebo lakomec?

  1. na komentář reaguje Rikina — #47
  superkarma: 0 19.07.2009, 11:48:51
 6. avatar
  [44] čiperka [*]

  femme — #37 To je fakt.A dát si k tomu něco na zub a skleničku veltlína...No, to nemá chybu.Sml39Navíc nemusím mít pocit, že do mě někdo investujeSml30

  superkarma: 0 18.07.2009, 12:54:49
 7. [43] Zdenča [*]

  S žádným lakomcem jsem se nesetkala

  superkarma: 0 18.07.2009, 10:24:01
 8. avatar
  [42] jiti [*]

  To je fakt ale extrémo, asi bych už při placení vstupenek navrhla že když se jelo mým autem tak on cáluje vstupenky. Nebo každý sám za sebe a přispěje mi na benál.

  superkarma: 0 17.07.2009, 11:38:43
 9. avatar
  [41] Myškomedvídek [*]

  lakomcem jsem se nesetkalaSml57

  superkarma: 0 16.07.2009, 21:43:02
 10. avatar
  [40] átéčko [*]

  Já si za sebe platím sama. Je  rovnoprávnost a já nejsem tak vyčůraná, abych někoho dojila z jeho peněz.

  superkarma: 0 15.07.2009, 17:59:55
 11. [39] Keltka [*]

  Jo jednoho jsem odmítla hned po rande, když jsme si šli sednout na "kafe", a pak jsem řekla, že si dám zmrzilnu, ale že platíme napůl (ošíval se, že má málo). A i když jsme platili napůl, tak mu nebylo trapné se servírky zeptat "Nemáte tu na nějakou slevu?" (chtěl si dát taky). Tak to mi fakt vadilo, servírka se na něho koukala jak na magora a já taky.Sml79

  superkarma: 0 14.07.2009, 11:23:01
 12. [38] 914-1 [*]

  prece ja — #29  A jak znělo to pozvání?  Řekne-li jeden ,  že má hlad, tak logicky druhý odpoví, že někam mohou zajít, ale jako pozvání to nechápu.

  superkarma: 0 12.07.2009, 12:47:42
 13. avatar
  [37] femme [*]

  čiperka — #35 Sml30 jj, Sml30 někdy by člověk udělal líp, kdyby seděl doma, třeba nad knížkou Sml58Sml30

  1. na komentář reaguje čiperka — #44
  superkarma: 0 10.07.2009, 17:23:46
 14. [36] Slaimer [*]

  OlgaMarie — #33 Toz pokud berou vsechny ctyri kola, tak jsou spalky nutnost. No kazdy jsme sveho stesti strujcem. Nicmene pripomnelo me to toho, ktery setril penize na cestu do prace, protoze kazdy den behal za salinou (tramvaj) a usetril tak penize za salinkartu (tramvajenku). No a pak mu jeho kamarad poradil, ze kdyz bude behat za taxikem, tak usetri mnohem vic.

  superkarma: 0 10.07.2009, 13:39:34
 15. avatar
  [35] čiperka [*]

  femme — #19 Já jsem byla jedním  pozvána do Prahy do divadla (lístky dostal!!!) a po skončení mně pozval na Václaváku na buřtaSml30.Odmítla jsem, on si dal, skučel, že to je za padesátkuSml30...Ta jeho mastná pusa mě taky dostalaSml28

  1. na komentář reaguje femme — #37
  superkarma: 0 10.07.2009, 13:28:13
 16. avatar
  [34] Julča [*]

  alpina — #12 Až ty státnice složíš, uleví se ti Sml33

  superkarma: 0 09.07.2009, 16:37:17
 17. avatar
  [33] OlgaMarie [*]

  Slaimer — #8 Už na něj došlo. Přišel do garáže a auto měl na špalcích, někdo mu ukradl kola. Policajti byli dost nedůvěřiví právě pro ty špalky.

  Bylo mu přes 40, když si ho namluvila baba (svobodná, bezdětná) a on ji vzal k sobě hned bydlet. Rozhodně nebyla hloupá a do týdne tam měla trvalé bydliště. Do měsíce vyhověli žádosti jeho nemocné matky a ta měla ohromné štěstí a dostala se do domu s pečovatelskou službou, kde po pár měsících zemřela. Milá děva dostala invalidní důchod, protože je "na hlavu". Kolegovi přidává na bydlení 3000,-Kč a vytáhne z něj 10000,-Kč, protože je potřebuje. Ještě že byl zvyklý dojíždět do práce stopem...Jo a auto používá na občasné výlety, protože ONA nemůže být stále jen doma.

  1. na komentář reaguje Slaimer — #36
  superkarma: 0 08.07.2009, 15:58:54
 18. avatar
  [32] femme [*]

  Anime Otaku — #27  nemyslím si, že jsem nerozumná Sml58Sml30 jen mě prostě drtí, když chlap platí na randeti stravenkama Sml58Sml80 a když má finanční problémy, tak ať si je řeší sám, a nebo ať to řekne na rovinu Sml22

  superkarma: 1 08.07.2009, 14:50:08
 19. avatar
  [31] vladka006 [*]

  S lakomcem jsem se nesetkala. Když mě někam pozval kluk, tak jsem si platila sama minimálně na prvním rande a trvala jsem na tom. Kdyby mi "nesedl", tak ať ho bez výčitek z jeho strany, kolik už do mě vrazil, klidně mohla opustit.

  Znám ale dost holek, které si vybíraly partnera podle toho, jak drahé dárky jim kupuje a do jak drahých restaurací je zvou. Třeba jedna "chodila" s klukem, který jí zahrnoval dary a zval obden na véču do luxusních restaurací, ale sympatický jí nebyl, nic k němu necítila. Zároveň pak chodila s druhým, který jí byl milý, ale neměl na to, aby si jí takhle vydržoval. Holka byla spokojená a měla vše, co chtěla.Sml58

  superkarma: 0 08.07.2009, 08:18:57

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] vladka006 [*]

  Slaimer — #28 Já fasuju stravenky za 80 Kč a mám v nich hotové jmění Sml30. U nás se nikde v krámech udat nedají. Na obědy nechodím, tak mi nezbývá nic jiného než je utratit třeba za dobrou véču.

  superkarma: 0 08.07.2009, 08:13:33
 2. avatar
  [29] prece ja [*]

  taky jsem měla takového "přitele" , když na čtvrté schůzce jsme prošli dvě hodiny po parku, hlesla jsem že mám docela klad. tak mě pozval do Zoo na oběd, ovšem ve finále řekl: a platíme napůl, že?Podotýkám, že já jela za ním. no vzhledem k tomu , že ani předtím nebyl ochotem do mě vrazit ani korunu,tak jsem to ukončila.

  kamarádce tase jeden řekl na větu::mohli bychom si někam sednout.........no tady je kousek dál park, tam jsou lavičky

  1. na komentář reaguje 914-1 — #38
  superkarma: 0 08.07.2009, 07:47:59
 3. [28] Slaimer [*]

  Taky nechapu, co je spatne na stravenkach. Ja treba stravenky fasuju, ale na obedy nechodim (mam hodne divnou praci, pokud se tomu v pravem slova smyslu da rikat prace) a co pak mam delat s tema stravenkama? Mam jich treba 50 po 65 korunach a nejak to utratit musim. Takze bud za to udelam nakup a nebo proste jdeme na peknou veceri. No a kdyz chci dat dysko (jo, nedavam vsude, jen tam, kde mi chutna a je prijemna obsluha), tak proste dam dysko v normalnich penezich (stejne stravenkama clovek vetsinou nezaplati presne).

  1. na komentář reaguje vladka006 — #30
  superkarma: 0 07.07.2009, 20:03:20
 4. [27] Anime Otaku [*]

  femme — #25 Nevím co je špatného na stravenkách, někde se utratit musí... To jsou všechny ženské opravdu tak nerozumné? Nebo nejsou schopny uznat, že i ten druhý může mít třeba nějaké finanční problémy o kterých nechce mluvit.

  1. na komentář reaguje femme — #32
  superkarma: 1 07.07.2009, 19:38:11
 5. [26] mindulinka [*]

  Za mnou jednou přijel tehdejší přítel a začal mi vyčítat i benzín, který projel. Naštvala jsem ho dala mu na benzín peníze a poslala ho k mamince. Byla to poslední kapak. On byl lakomej, ale ne na sebe a na svoje koníčky.

  superkarma: 0 07.07.2009, 15:35:56
 6. avatar
  [25] femme [*]

  Rikina — #24  no, když si platím sama, tak si dám to, na co mám chuť a cenu moc neřeším, stejnak nechodím na jídlo do intersuperhotelů Sml23 ale když mě chlap pozve, tak mi fakt děsně vadí, když lítá očima z názvu jídla a ceny, a nebo když platí stravenkami Sml28 Sml80 

  1. na komentář reaguje Anime Otaku — #27
  superkarma: 0 07.07.2009, 15:22:28
 7. [24] Rikina [*]

  femme — #23 tak já to moc neřeším, jsem zvyklá za sebe platit sama, a na jídelním lístku čtu ty ceny taky, takže i pro to mám pochopení. Sml57 Jo, když mě někdo výslovně pozve, tak je příjemné, pokud se k tomu postaví velkoryse. Ale ani ten v diskuzi zmíněný Mekáč mě neurazí. Sml80 

  1. na komentář reaguje femme — #25
  superkarma: 1 07.07.2009, 14:50:47
 8. avatar
  [23] femme [*]

  Rikina — #21  Sml30 to máš fuk, s Harpagonem by to bylo utrpení i v Burj Al Arab Sml58Sml30

  1. na komentář reaguje Rikina — #24
  superkarma: 0 07.07.2009, 14:41:35
 9. [22] Rikina [*]

  Ad otázky - ne, lakomce jsem neměla, ano, nechal se někdo živit, ano, zneužívá moji dobrotu. Sml57 Pacholek jeden. Ale je to můj syn, moje krev a moje, asi patrně špatná, výchova. Tak co už můžu. Sml80 

  superkarma: 0 07.07.2009, 14:37:45
 10. [21] Rikina [*]

  Tak já bych se zastala hradu Okoře a vsi pod ním, neb se tam nachází několik velmi útulných hospůdek, a zaplivaný stánek si tam tedy nepamatuji, ač se mé nejzazší vzpomínky k tomuto místu vztahují k době před cca 30 lety. Buď je to básnická licence autorky, aby zdůraznila své utrpení, nebo máme každá jiná měřítka. Sml57 

  1. na komentář reaguje femme — #23
  superkarma: 0 07.07.2009, 14:30:02
 11. [20] FAXÍK [*]

  taková srážka s lakomcem je nepříjemná!!

  superkarma: 0 07.07.2009, 14:24:06
 12. avatar
  [19] femme [*]

  Sml28 děsný Sml68 párkrát jsem měla rande v nějaké restauraci a když nám přinesli jídelní lístky, tak jsem se pečlivě dívala, na jakou stranu se dotyčný pán dívá, když na stranu, kde byly ceny, tak jsem ho vyškrtla ze seznamu Sml58  

  1. na komentář reaguje čiperka — #35
  superkarma: 0 07.07.2009, 14:22:59
 13. avatar
  [18] alpina [*]

  ToraToraTora — #15 si s ním zkus žít, ve finále dopadneš stejně - bez peněz a on se bude smát, s tím rozdílem, že podvod je trestný, pokud ho dokážeš. Lakomci nedokážeš nic, většinou umí velice dobře s obětí manipulovat, takže pokud to nedělá tak okatě, jako lakomec z článku, docela dlouho mu to může vycházet....

  superkarma: 0 07.07.2009, 13:00:17
 14. avatar
  [17] Japina [*]

  Lepší lakomec, než moje švagrová, která během několika měsíců udělala statísicové dluhy, ve finále už lepila splátky novýma půjčkama a spirála se točí ..., však ono to za ni zase nějak rodina zatáhne. Sml31

  superkarma: 0 07.07.2009, 12:51:58
 15. [16] kaataa [*]

  Tak to je sila!!! Sml67

  superkarma: 0 07.07.2009, 12:30:46
 16. avatar
  [15] ToraToraTora [*]

  Co je lakomec proti podvodníkovi

  1. na komentář reaguje alpina — #18
  superkarma: 0 07.07.2009, 12:11:48
 17. [14] karym [*]

  ...to jsou takoví ti mamánkové...Sml80

  superkarma: 0 07.07.2009, 09:57:54
 18. avatar
  [13] *modrá [*]

  alpina — #12 tak tak Sml79

  superkarma: 0 07.07.2009, 09:51:37
 19. avatar
  [12] alpina [*]

  *modrá — #5 jj, za herectví by měli dostat Oscara, víme, o kom je řeč, že... tenhle článek je fakt ze života, bohužel mám pocit, že z mého... no nic, chybama se člověk učí a já mám pocit, že právě skládám státnice....

  1. na komentář reaguje *modrá — #13
  2. na komentář reaguje Julča — #34
  superkarma: 0 07.07.2009, 09:46:13
 20. avatar
  [11] kuty [*]

  *modrá — #10 a to ještě než jsem se s ním rozešla mi učinil nabídku,prý si koupí maringotku postaví ji někam do lesa a chtěl abych tam s ním šla bydlet.Už je to dost let a co vím tak on v té maringotce fakt žije.Sml28

  superkarma: 0 07.07.2009, 09:34:32
 21. avatar
  [10] *modrá [*]

  kuty — #9 Sml52

  1. na komentář reaguje kuty — #11
  superkarma: 0 07.07.2009, 09:22:22
 22. avatar
  [9] kuty [*]

  já jsem měla smůlu taky na jednoho lakomce.Sice nejsem náročná,ale když mi po dvouměsíčním  pracovním pobytu  v Německu  slavnostně a s tajemným úsměvem daroval nektarinku tak mě to trošku překvapilo, no a pak když mě na vánoce podaroval kinder vajíčkem tak mě jen utvrdil v tom že ON ten pravý opravdu nebudeSml30

  1. na komentář reaguje *modrá — #10
  superkarma: 0 07.07.2009, 09:21:31
 23. [8] Slaimer [*]

  OlgaMarie — #3Pripomente kolegovi, ze by mel to auto a motorku odhlasit a nebo jeste lip prodat. Preci jen povinne ruceni musi platit i kdyz nejezdi. A jestli si z toho dela muzejni kousky, aby to pak draze prodal, tak s tim nepotrebuje jezdit. Nicmene jednou za rok by mel obetovat trochu benzinu a vehikly projet.

  Ja myslim, ze tady (stejne jako v ostatnich oblastech) plati, vseho s mirou. Sporivost je dle meho dobra vlastnost. Ovsem v tom pribehu to uz je hodne ujete.

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #33
  superkarma: 0 07.07.2009, 09:18:53
 24. [7] DENYNKO [*]

  Tak to znám také.Mám sousedé. Rodina šetří na všem. A přitom mají lepší platy než já. Ale znáte to než aby si rodina koupila barvu do tiskárny raději jde ke mě prý jednu stránku a nakonec toho bylo.........Sml31

  superkarma: 0 07.07.2009, 09:07:09
 25. [6] Anai [*]

  Zřejmě proto, že jsem Lvice, nešla už bych ani na druhé rande, tohle je něco, co nesnáším snad ještě více, než chorobnou žárlivost! Když jsem před 15 - cca 7 léty hledala "muže svého srdce" dokonce i na seznamkách na internetu, odradilo mě už i pozvání na kávu k Mekáčovi Sml30 a procházka nezakončená minimálně pozváním na večeři....

  superkarma: 0 07.07.2009, 08:55:31
 26. avatar
  [5] *modrá [*]

  Bihužel taky takové znám....jsou to tragédi....

  1. na komentář reaguje alpina — #12
  superkarma: 0 07.07.2009, 08:29:11
 27. avatar
  [4] Věrulinka [*]

  Harpagon Sml30

  superkarma: 0 07.07.2009, 06:56:59
 28. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  Znám. Jeden můj kolega asi trumfne všechny. Jezdil (a jezdí) do práce stopem a pečlivě si zapisuje, kolik ušetřil. V garáži má auto a motorku.

  1. na komentář reaguje Slaimer — #8
  superkarma: 0 07.07.2009, 06:54:56
 29. avatar
  [2] čiperka [*]

  Hladovec je horší, než blbecSml15

  superkarma: 0 07.07.2009, 06:09:02
 30. [1] Nyoghta [*]

  To s tím jablkem mě pobavilo, malinko mi to připomnělo mého otce. Úplně ho vidím, jak dává nějaké ženské na druhém rande hnusnou živou kytku ze svého arzenálu biologických zbraní a hodinu pak o té kytce žvaní. Pak se diví, že s ním nikdo nevydrží.

  superkarma: 0 07.07.2009, 01:59:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme