Za jednu z nejpřitažlivějších částí těla je považován zadek. Ten ženský, tak jako móda přechází různými trendy: ve stylu „Venuše“, zadek „chlapecký“, zadek „à la Monroe“, zadek „à la Lopez“… U Jennifer Lopez se ještě zdržím. Spolu s Bradem Pittem totiž vyhrála titul o nejhezčí zadek roku mezi hollywoodskými celebritami.   

 

Chvála ženským zadkům…

Musím přiznat, že i když nejsem muž, rada pochválím něco, co je na ženě pěkné. Obdivuji pěkné vyformované postavy, které se pyšní zadkem s tvary. Nemyslím velké zadky, ale zadky ženské a pevné, které jednoduše zaujmou.

Je mi jasné, že každý má svůj vkus a někomu se možná líbí zadky rovné a hubené. Faktem však je, že jako nehty na rukou, tak i zadek může prozradit něco o jeho majitelce. A náš vkus se najednou netýká jenom fyzična, ale i povahových vlastností.
  

Vezměme si takovou Marilyn Monroe. Kdybyste se dívali jenom na její zadek, řeknete si, že jde o krásnou a svůdnou ženu, která je temperamentní, společenská, budí pozornost a snaží se být extravagantní. Sedí to? Sedí! Je známé, že svůj ne malý zadek Marilyn ještě zvýrazňovala chůzí, kterou dosáhla tak, že si podatek jedné boty o něco zkrátila.

Chudý a rovný zadek budí spíš dojem o introvertní povaze, stydlivosti a slabší nátuře. Tento typ zadku odpovídá tzv. ektomorfní postavě, pro kterou jsou typické právě tyto vlastnosti.

Zadek „bez tvarů“ měl svůj boom v období 90. let, kdy se na scénu dostaly „anorektické modelky“, které postupně ovlivňovaly mladé dívky a ženy a nabádaly je k cestě extrémního hubnutí za cenu ztráty ženskosti. Tato vlna byla bohužel tak silná, že zejména mnoho mladých dívek skončilo v psychiatrických léčebnách s diagnózou anorexie a bulimie.

 

Za zmínku stojí modelka Kate Moss, kterou vlastní „lačnost“ dohnala až k drogám…  

 

Nová móda „vycpat zadek“

Jsem nesmírně ráda, že doba se změnila. Proč bychom se měly vzdávat své přirozenosti? Své ženskosti? Svých tvarů, za které si hollywoodské hvězdy nechají platit milióny dolarů?

 

Hubenost přestává být v módě. Živým důkazem je i Penélope Cruz. Filmaři tvrdí, že její přirozené křivky nejsou dost oblé a svůdné, a tak jí před každým natáčením vycpávají zadek.

 

Touha mít „zadek s tvary“ se odrazila i v návštěvnosti u plastických chirurgů. Nespokojené ženy, a dokonce i muži, si nechávají do svých půlek implantovat silikon.

 

„Zadkový“ trend se objevil i v oblečení. Dnes už není novinkou natrefit na kalhoty s vycpávkami zadní části.

 

Jak na správný zadek?

Správný zadek by měl mít tvary! Neměl by být ani příliš velký, ani příliš malý. Základem je pevnost a také hezká pokožka. Některé z nás mají tak fantastickou genetiku, že nemusí nic dělat a „bezproblémový“ zadek mají už od narození. 

 

Protože každá z nás má určité dispozice, svůj typ zadku nezměníme, ale dokážeme ho aspoň z části ovlivnit. Zvýraznit jeho tvar, někde ubrat a někde zase nabrat… Když se rozhodnete o aktivní zlepšení vašeho pozadí přirozenou cestou, jedinou možnou alternativou je pravidelné cvičení, masáže a zdravý jídelníček.

 

Nechci vás zatěžovat různými typy zanožování, dřepů a výpadů, které na zadek dobře fungují. Na začátek zkuste pravidelnou chůzi do schodů. Zdá se mi mnohem pohodlnější a ztrácíte při ní více kalorií. Jsem jsi jistá, že když se naučíte občas „chodit po svých“, zaznamenáte zpevnění a úbytek.

 

Dalším dobrým tipem je kartáčovaní zadních partií masážním kartáčem, což udržuje pokožku pružnou, pěknou a bez celulitidy. Osobně se mi osvědčilo celé tělo, a tedy i pozadí, po kartáčování natírat olivovým olejem, který obsahuje všechny potřebné látky a minerály, které vaše pokožka potřebuje.

 

O zdravém jídle jsme napsali už dost. Nezapomeňte na více dávek jídla denně, méně tuku a cukrů a hodně tekutin!       

 

       Dnešní soutěž 4. 4.:

č. 8 Proč si zkracovala Marilyn Monroe podpatek u jedné boty?

Ý) aby zvýraznila svůj zadek

Á) aby jí nebolela záda

Reklama