Rodina

Správný výběr psacích pomůcek pomůže Vašemu dítěti naučit se dobře psát

Milé čtenářky, blíží se začátek školního roku, a tak jsme se rozhodli, že vám v průběhu několika příštích týdnů přineseme sérii článků o správném psaní a výběru psacích pomůcek.

Společností, která bude tyto články zaštiťovat, je firma CENTROPEN. Nás patrioty těší, že CENTROPEN je čistě česká firma s bohatou tradicí.

 

logocentropenZačátky vývoje a produkce psacích a kreslicích potřeb se značkou Centropen spadají do roku 1940, kdy byly v jihočeských Dačicích zprovozněny první výrobní linky. Historické události se samozřejmě nevyhýbaly ani dačickým závodům. V roce 1948 byly veškeré provozy znárodněny a od roku 1964 fungovala společnost Centropen jako odštěpný závod společnosti KOH-I-NOOR. Změna přišla až s rokem 1989, kdy se společnost nejprve transformovala do podoby státního podniku a od roku 1992 pak v privátní akciovou společnost.

mizíci a pera

V průběhu uplynulých desetiletí, kdy společnost působila na domácích i zahraničních trzích, se pro celou řadu zákazníků stala značka Centropen synonymem kvalitních a dostupných psacích a kreslicích potřeb.

Dnes v sobě značka Centropen spojuje moderní ergonomický design, dokonalé funkční vlastnosti a patří mezi vedoucí výrobce psacích a kreslicích potřeb s trojúhelníkovou úchopovou částí. Pokud totiž mají psací či kreslicí potřeby v místech, kde je prsty svírají, trojúhelníkový průřez, je přirozenou cestou zajištěno tzv. špetkové držení, které je zárukou zdravého, lehkého a příjemného způsobu kreslení či psaní.

dětí píší

Pro všechny nastávající školáky a jejich rodiče je důležité, že společnost Centropen nemyslí jen na to, jak své výrobky dobře prodat, ale také na to, aby se děti učily psát správně a aby psaní pro ně byla i zábava. Proto podpořila vznik a i nadále podporuje fungování webových stránek www.jak-spravne-psat.cz, kde najdete množství rad, jak správně psát a kreslit.  A nejen to – jsou zde také rady pro rodiče, učitele, důležité kontakty na poradny a v neposlední řadě videa, kde můžete vidět správný nácvik psaní

   
23.08.2011 - Děti - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme