Rodina

Správný školák si zaslouží správnou svačinu

madetaUž je to tak. Čas letí jako voda a nám, nebo spíše našim dětem, už zase zbývá jen posledních několik dnů volna a pak budou muset vyjít vstříc vzdělání. Někteří školáci vyrazí s aktovkou vůbec poprvé.

Ať už máte doma prvňáčka nebo odrostlejší dítko, jedno mají společné. Škola je pro ně stejně náročná jako pro nás práce a při získávání nových znalostí jim určitě pořádně vytráví. Proto je třeba naučit je svačit a dbát nejen na to, aby jejich jídelníček byl pravidelný, ale pokud možno také zdravý a aby dětem chutnal.

Oba nároky na správnou svačinku splňuje Jihočeský tvaroh s jogurtem, který Madeta nabízí v několika příchutích (vanilka sušenka, stracciatella, tiramisu) a každý mlsoun si tak přijde na své.

Tvaroh je nejen ideální a zdravou svačinou, ale také lahodným dezertem pro malé i velké strávníky. Obsahuje probio kulturu, má obsah tuku pouze 1,2 % a nejsou v něm žádné konzervanty.

madeta

Tvaroh je velmi hodnotná potravina, jejíž výroba má v ČR dlouhou tradici. Tvaroh a výrobky z něj jsou vedle sýrů nejrozšířenějším zdrojem mléčných bílkovin v koncentrované formě. Tvoří důležitou složku naší potravy, ať už je konzumován přímo, anebo je polotovarem k přípravě tvarohových výrobků či rozmanitých pokrmů od pomazánek přes dezerty až po pečivo.

 

madeta

Tip Ženy-in na zdravou svačinku: Jihočeský tvaroh dle chuti vašeho školáka, na kousky nakrájené oblíbené ovoce nebo müsli sušenka a ovocný džus nebo čaj. Taková svačina dítěti zajistí nejen dostatek potřebných vitamínů díky ovoci, ale také bílkoviny, vápník a probiotika, která jsou dobrá pro naši imunitu a v neposlední řadě také dostatek tekutin a energii na zvládnutí školních povinností.

lupa

   
30.08.2010 - Děti - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Kocicka [*]

  kdyby jenom oblečení, ale asi tam na takové věci nemají ledničky? příjde mi tohle trochu mimo, to může tak distribuovat škola přes jídelny a ne normálně to tahat v létě v tašce a pak to ohřívat ještě dvě hodiny na přestávku.

  superkarma: 0 30.08.2010, 16:22:55
 2. [1] dasad [*]

  Lipanka mame radi, ale dat dceri tvaroh do skoly, by asi pro obleceni nedopadlo moc dobre.... TAkze ja davam ke svace klasiku, pecivo s ramou a syrem nebo sunkou, nakrajenou zeleninu a ovoce.

  superkarma: 0 30.08.2010, 08:48:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme