Novinky

Správný oblek na míru aneb umíte si vybrat skutečné odborníky?

 „Krabiciózní“ střihy, velké průramky, široké rukávy i tak může vypadat oblek, který vám rozhodně nebude sedět. Pokud se zamýšlíte nad investicí do kvalitního kusu oblečení, kterým pánský oblek bezpochyby je, neměli byste se v první řadě soustředit pouze na cenu, protože i ta může být podle spolumajitele krejčovství Delor Jana Vančury zavádějící.

 „Přirovnal bych to k nákupu automobilu,“ uvádí Jan Vančura. „ Pokud si kupujete vůz, máte například na výběr. Můžete si koupit levnější značku se  statisticky vyšší poruchovostí, nebo dražší bezporuchovější, kde vás jak vyjde levněji servis a zároveň si více drží cenu. V součtu vás celkové náklady na provoz vyjdou stejně,“ informuje Vančura.

delor

S kvalitními obleky to bývá podobné. Klasická konfekce má při běžném nošení obvyklou životnost dva roky, ale obleky z prémiových tkanin vydrží minimálně dvakrát déle. Investice do kvalitní látky a zpracování se tedy zpravidla vrátí trvanlivostí a lepším celkovým dojmem. „Získáte kvalitní materiál a krásný střih,“ dodává Jan Vančura.

krejci

Dávejte při výběru obleku pozor na:

 • Střih
 • Zpracování
 • Konstrukci obleku
 • Kvalitu knoflíků a knoflíkových dírek a dalších detailů

knofl

„Jedinou nevýhodou může být vyšší cena, ale v případě, že máte v plánu investovat do značkové látky (v Čechách Dormeuil, Ermenegildo Zegna, Scabal, Loro Piana, Holland&Sherry) hledejte krejčovství, které Vám za investované peníze nabídne i odpovídající zpracování,“ uzavírá Jan Vančura.

   
11.03.2015 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Suzanne [*]

  Sml67

  superkarma: 0 11.03.2015, 23:08:04
 2. avatar
  [2] vladka321 [*]

  Foto s krejčím, jenž stehuje oblek, má kolem krku krejčovský metr a je již řádně prošedivělý vzbuzuje důvěru, pocit staré dobré kvality a tradice. Hned bych ho využila na pořádnou reklamu Sml16

  superkarma: 0 11.03.2015, 14:18:31
 3. avatar
  [1] kobližka [*]

  To je sice moc pěkné,že je tu ještě několik salonů,kde nám ušijí z kvalitní látky kvalitní oblek,jenže,kolik lidí na to asi má? Ta práce,ta krejčovina,je úžasná,věřím,že zpracování je dokonalé a tak těm,kteří si to mohou dovolit přeju,ať jim to sluší.

  superkarma: 1 11.03.2015, 13:47:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme