S chladným počasím přichází čas zimních kabátů. Buďte během výběru pečlivá a pořiďte si model s ohledem na vaši postavu. V kabátu trávíte několik měsíců v roce a měl by být pohodlný a dokonale padnout. Správný zimní kabát umí zvýraznit vaše přednosti a skrýt nedokonalosti postavy. Poradíme vám, jaký kabát je pro vás ten pravý.

Malá postava

Nenadělila vám příroda výšku modelky? Vyhněte se dlouhým kabátům, které opticky zmenšují. Pokud přece jenom máte delší kabát, vezměte si k němu vyšší podpatky. Ideální pro menší postavy jsou krátké bundičky do pasu nebo kabátek, končící lehce pod zadečkem. V chladnějších měsících lze zvolit délku do půli stehen. Iluzi delších nohou vykouzlíte, když si pásek od kabátu uvážete o něco výše. Vyhněte se také ramenním vycpávkám. Projmuté střihy jsou velice elegantní a sluší každé ženě. Záleží již jen na barvě a materiálu, který zvolíte.

Vysoké dámy mají výhodu

Mohou si dovolit dlouhé kabáty. Skvěle jim padnou také střihy áčkového tvaru. Štíhlé vysoké ženy by si letos měly pořídit oversize kabát, který je letošním hitem. Hodí se také ponča z pletenin nebo kůže ve vysokém lesku. Výrazným vzorům by se měly vysoké dámy vyhnout, stejně tak svislému proužku

Zamaskujte kabátem kila navíc

Dámy plnějších tvarů by měly nosit dobře padnoucí kabáty, které kopírují postavu. Letos velmi populární oversize střihy bohužel u přebytečných kil nefungují, protože opticky zvětšují. Vhodné jsou kabáty zúžené v pase, které vytvarují ženské křivky. Vyhněte se zbytečným detailům a předimenzovaným kapsám, které mohou přidávat kila navíc. Pokud jste štíhlá v pase, nebojte se pásků. Ideální je široký pásek, který definuje a zdůrazňuje pas. Silnější dámy by měly volit barvy tmavé nebo sáhnout po barevně členěných modelech, které opticky zeštíhlují.

Jeden kabát na celou sezonu

Pokud neplánujete v zimě střídat bundy a kabáty, pořiďte si zimní kabát v neutrální barvě a jednoduchého střihu. Příliš výrazný kabát je na celou zimu a podzim nepraktický. Nedá se příliš kombinovat a při častém nošení se může výrazná barva okoukat.

Foto: Gate, Esprit, Karen Millen, Bogner, Topshop, Fashion Days

Čtěte také:

Reklama