Domácnost

Správné osvětlení z Vás udělá modelku

Když se ráno chystáte vyrazit mezi lidi, nejdůležitější položkou není překvapivě make-up, ale správná žárovka. Ať už se chystáte použít bronzer, udělat si smokey eye, nebo jít cestou přirozeného vzhledu, žárovka je vaší alfou a omegou. Je to rozdíl mezi smokey eye a make-upem  horníka po šichtě, bohyní políbenou sluncem a ožehnutou indiánkou.

Nejlepší osvětlení pro aplikaci líčení je samozřejmě denní světlo, ale málokdo má doma možnosti mít stolek na líčení proti oknu, a tak musí postačit koupelna. Ostatně, stolek vás v temných ranních hodinách stejně nezachrání a zase by přišla na řadu lampička. Takže se musíme spolehnout na žárovku a i když to zní jako banální záležitost, výběr by měl být pečlivější, než myslíte.

 eSvětlo.cz

Michael Urban z poradensko-prodejního portálu eSvětlo.cz k tomu říká: „Pro líčení a oblékání je ideální žárovka, která se barevností blíží dennímu světlu, protože to je světlo, které nejméně zkresluje. Teplota světla je vyjádřena v kelvinech. Čím vyšší hodnota kelvinů, tím se teplota světla přibližuje dennímu světlu, takže hledejte 4 000 K a více. Je to informace, která je uvedena na každé kvalitní žárovce. Také je zde důležitý faktor podání barev, CRI index. Tento index určuje, o kolik jsou barvy zkresleny oproti skutečnosti. Proto bych do koupelny doporučoval světelné zdroje s vyšším podáním barev v kombinaci s vyšší teplotou světla.“

 eSvětlo.cz

Další důležitý bod je dobře se rozhodnout, kam světlo umístit, protože žárovka by měla zářit přímo na vás a neházet stíny shora, nebo ze strany. K tomu jsou ideální zrcadlová osvětlení, nebo přibližovací zrcátka, přidělaná pohyblivým ramenem ke stěně. S tím můžete hýbat a dosáhnete tak nejlepšího osvětlení.  Přímé světlo vám pomůže udělat ze sebe tu bohyni, která na meetingu oslní a na večírku bude zářit.

   
11.03.2015 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] bendlinka [*]

  myslím si, že každá jsme krásná svým způsobem, k tomu zrcadlo nepotřebujeme)))))))))))))))))Sml16

  superkarma: 0 13.03.2015, 08:50:20
 2. avatar
  [4] LudPa [*]

  nejlepší foto mám zezadu a může se svítit jak chceSml30

  superkarma: 1 11.03.2015, 13:42:26
 3. avatar
  [3] kutliki [*]

  V mém případě pomáhá jedině absolutní tma, abych vypadala jako modelka. Sml30

  superkarma: 1 11.03.2015, 13:16:07
 4. [2] sesibo002 [*]

  Sml30

  superkarma: 0 11.03.2015, 10:12:53
 5. avatar
  [1] kaba [*]

  To ani nemusí, modelky jsme všechny, né? Sml30

  superkarma: 0 11.03.2015, 07:15:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme