SPLEENZakladatelka oblíbené značky SPLEEN je pravou odbornicí na šperky, které jsou pro ni láskou na celý život. Po více než 30 letech strávených prací se šperkem ve Švýcarsku zúročila své bohaté zkušenosti a dobré kontakty s významnými zahraničními řetězci bižutérií a designéry a pod značkou SPLEEN začala nabízet zákazníkům bižuterii a šperky těch největších světových značek. Na Slovensku již úspěšně funguje 8 poboček, první v České republice otevře již začátkem prosince v Centru Chodov. S Helenou Elbertovou-Reese jsme si při této příležitosti popovídali nejen o prodejně SPLEEN, ale také o trendech v oblasti šperků a bižuterie a tipech pro blížící se Vánoce.

Na Slovensku se značka SPLEEN těší velké oblibě. Co za tímto úspěchem podle Vás stojí?
Myslím si, že naši zákazníci si oblíbili zejména cenovou různorodost. Máme příznivou nabídku pro každou peněženku. Začínáme například na cenách již od 59 Kč za SPLEEN Bijoux, pravé stříbro italské značky Argento 925 Silver u nás můžete koupit od 229 Kč, ale máte-li zájem o exkluzivní zboží, najdete u nás také kolekci Reminiscence Paris v hodnotě do 12 000 Kč. Snažíme se prezentovat široký sortiment a neustále jej vylepšujeme. Jsem velmi ráda, že 8 z našich 10 světových značek naleznete na Slovensku a v České republice jen v obchodech SPLEEN. Navíc jako jediná prodejna nabízíme speciální kolekce renomované značky Guess. Velkou roli hraje i kvalita šperků, které jsou bez výjimky antialergické. Velmi pozitivně je hodnocen též náš individuální přístup k zákazníkům. Neprodáváme pouze šperky, ale přidáváme k tomu také dobrý pocit. Mojí filozofií je, že každý zákazník musí z prodejny odcházet vždy s dobrou náladou. SPLEEN

Jak se liší čeští a slovenští zákazníci? Budete nabídku pro český trh nějakým způsobem přizpůsobovat?
Zkušenosti s českými zákazníky máme již roky. Pravidelně nakupují v našich slovenských prodejnách, obdivují šperky a povzdychují, že v České republice nic takového nemohou najít. Zatím žádný rozdíl nevidím, ale jsem případně zvyklá na změny pružně reagovat.

Jaké jsou současné trendy na poli šperků a bižuterie?
Plesová sezóna je za dveřmi, takže půjde zejména o šperky volené za tímto účelem. Zazáříte hlavně s výraznými doplňky. Trendy budou velké visací náušnice (chandelier), bohaté náhrdelníky a náramky, okázalé brože, masivní prsteny, dlouhé řetězy s přívěsky, ale také nestárnoucí štrasové šperky. SPLEEN

Které zboží sortimentu prodejny SPLEEN podle Vašeho názoru aspiruje na vánoční hit?
Rozhodně populární a cenově nejdostupnější kolekce SPLEEN Bijoux, italské stříbro od Julia Visconti anebo doplňky unikátní značky Phantasya ze Švýcarska. Jsem také velmi zvědavá na reakci zákazníků na luxusní řadu šperků módního návrháře Fera Mikloška.

 SPLEENNabídka značky SPLEEN je velmi široká. Londýnskou kolekcí Egoist Steel jste ji obohatili také o doplňky pro muže. Plánujete nabídku pro pány dále rozšiřovat?
Samozřejmě. Kolekce se těší velkému zájmu. Nedávno jsem dostala od Philippe, který je designérem a velmi pohlednou tváří kolekce Egoist v jednom, návrhy nových šperků. V roce 2012 budou u nás v prodeji. Moc se na jejich uvedení těším.

Proč jste se rozhodla otevřít Vaši vůbec první prodejnu v České republice právě v Centru Chodov?
Od našich českých zákazníků víme, že Centrum Chodov je to nejlepší nákupní centrum. Je tedy jasné, že SPLEEN, nejlepší bižuterie, musí být k dostání právě tady.

Mohou se čeští zákazníci těšit na nějaké speciální akce u příležitosti otevření prodejny na Chodově?
Určitě. První zákazníci získají dárek za každý nákup. Chystáme pro ně také velmi výhodné ceny. Set SPLEEN Bijoux, který tvoří řetízek a náušnice v dárkovém balení, si budou moci pořídit za výhodnou cenu 369 Kč. Guess nadělí zákazníkům klíčenku při nákupu nad 2 300 Kč. V neposlední řadě se mohou těšit na představení nových kolekcí všech značek vůbec poprvé na českém trhu.

Reklama