Nemyslím si, že jsem technicky nadaná. Matematika, fyzika a deskriptivní geometrie mi vždycky činily obrovské potíže. K počítači jsem přičichla až na Ženě-in. Předtím jsem ho obcházela s posvátnou hrůzou a dodnes nemůžu říct, že si s ním hravě poradím, když zastávkuje. Tedy on určitě nestávkuje, jen zrovna nedělá něco, co mám automaticky naučené. To s hrůzou v očích běžím za svými počítačově vzdělanými kolegy a třesu se, že jsem něco svým neodborným zásahem nenávratně pokazila.  A oni mi se shovívavým úsměvem řeknou: „Zmáčkni Shift Alt“.

Ale navzdory své technické negramotnosti si dokážu poradit s mnoha věcmi. Možná je to jakýsi pozůstatek z dětství, kdy jsem si místo s panenkami hrála s Merkurem. Něco rozebrat, vykuchat a přijít na kloub tomu, jak to funguje, mě děsně bavilo.

A tahle vlastnost se mi zúročila ve chvíli, kdy mi přestal hrát gramofon. Neměla jsem co ztratit. Buď ho zprovozním, nebo nebudu poslouchat hudbu. A tak jsem ho rozebrala a přišla na kloub tomu, co tam nefungovalo.

Byla to banalita, nějaká spadlá řemenice, tedy spíš řemenička, ale s tím jsem se nechlubila. Podstatné je, že gramofon zase hrál a já se před každým kasala, že jsem ho dokázala spravit sama.

Dana Svobodová

Dnes si celý den budeme povídat o technice a vašem vztahu k ní. Vzpomínáte si, jak jste se učila ovládat svůj první mobil? Jaké to bylo? Potrápila vás někdy vaše pračka, mikrovlnka nebo televize? Musela jste si někdy něco opravit sama? A dopadlo to dobře, nebo pak nepomohli ani přivolaní odborníci? Jste s počítačem kamarádi, nebo spíše nepřátelé? Jak dlouho trvalo, než jste se spřátelili? Jste technický typ, nebo se držíte spíše v povzdálí? Napadá vás nějaká historka s žehličkou, fénem, pračkou, počítačem, či jinou technickou vymožeností v hlavní roli a chcete se o ni podělit? Napište nám o tom! Adresu už určitě znáte:

redakce@zena-in.cz

Vaše příběhy budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ty nejzajímavější se samozřejmě dočkají odměny.

A jak jsem si s novým technických přírůstkem poradila já? Čtěte v dnešním článku Nelítostný boj - Já vs. technika.

Reklama