A asi to dělá dodnes, myslí si čtenářka Simič, když vzpomíná na školku. V ní měla jednu hodnou paní učitelku a jednu přísnou, a taky tlustou paní kuchařku. A to další si přečtěte samy.

To jsou moc hezké vzpomínky, milá Simič, dětství bych si klidně taky zopakovala. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Hezký den.

I když je to už pěkná řádka let, na školku vzpomínám moc ráda a kupodivu si toho pamatuji docela dost. Jelikož jsem byla silný ročník, všechny školky ve městě byly plné a proto jsme každé ráno jezdili s maminkou do 6 kilometrů vzdálené školky na vesnici. Vstávali jsme o půl páté ráno, rychle na autobus, který šoféroval neskutečně tlustý řidič s knírem, jaký má Hercule Poirot. Pamatuji se, jak jsem neustále přemýšlela nad tím, jak se ten tlustý řidič vejde za volant, který se mu zařezával do půlky břicha. Taky si pamatuji na paní kuchařku. Byla rovněž velmi tlustá, ale vařila vydatně a výživně. Moc neuznávala ovoce a zeleninu, zato dělala výbornou žemlovku a buchtičky s krémem. Paní učitelky jsme měli dvě. Ta starší byla hodně přísná a měla knírek a neskutečně obrovský drdol. Nutila nás dojídat všechno jídlo a po obědě ležet dvě hodiny bez pohnutí. Kdo se pohnul, nesměl si pak malovat. A tak se stalo, že se hodně dětí počůrávalo, za což byly opět trestány a musely stát na hanbě. Tuto paní učitelku jsem neměla moc ráda. Ta druhá byla mladší a také milejší a hodnější. Hodně s námi zpívala a tancovala. A uměla pohladit, což bylo moc krásné. Ve školce, kam jsem chodila, nebyly žádné průlezky, klouzačky, houpačky, jen jedno polorozpadlé pískoviště. A tak jsme hodně chodili do lesa krmit zvěř, na louku sbírat květiny nebo na lesní cestu, kde jsme skákali panáky a hráli si s míčem. Také si pamatuji na pana správce, který celou dobu, co jsem tam chodila, spravoval děravý plot. Každý den spravoval a plot byl pořád děravý. Myslím si, že jestli ještě žije, tak ten plot spravuje dodnes. V této školce jsem strávila 4 krásné roky, i když jsme zdaleka neměli tolik vymožeností, jako děti mají dnes. Školka a následně i škola jsou krásná a nezapomenutelná období. Kdyby to tak jen šlo, hned bych si to zopakovala ještě jednou!

Simič

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Historky z mateřské školy

  • Jak se Vám líbilo ve školce?
  • Chodila jste tam ráda?
  • Na co nejradši vzpomínáte?
  • Jak to je nebo bylo s Vašimi dětmi?
  • Dostaly se Vaše děti do školky bez problémů?
  • Máte nějaké vtipné nebo zajímavé historky?

Napište mi také, budu se těšit na všechny vaše příspěvky. A co dnes získá za odměnu jedna z vás? Publikaci Putování s knihou z Knižního klubu a Veselé úkoly pro předškoláky: Hurá do školy. Vaše povídání posílejte jako vždy do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ŠKOLKA. Předem moc děkuju!

skolka

Reklama