Po sérii větších či menších neúspěchů se možná začalo naší olympijské výpravě na hrách v Pekingu opět dařit. Včerejšek byl pro českou reprezentaci důležitým bodem.

Velká oštěpařská naděje Barbora Špotáková se stala olympijskou vítězkou. Hodem 71,42 m překonala nejen český rekord, ale i soupeřku Rusku Abakumovovou, která se držela ve vedení do posledního momentu. Barbořin vítězný hod vzešel z posledního pokusu.

Do dvoudenního desetibojařského klání nastoupil Roman Šebrle. Po běhu na sto metrů skončil na 27. místě. O neuvěřitelných dvacet příček si polepšil po skoku do dálky. Hod koulí se Šebrlemu příliš nezdařil a posunul ho na desáté místo. Ve skoku si přilepšil, zatím je šestý. Dnes ho ještě čeká běh na 400 metrů.

Na start se dnes postavil i moderní pětibojař David Svoboda. Střelbou, kterou zvládl výtečně, se dostal do vedení. V šermu se umístil třetí a v průběžném hodnocení byl na druhém místě, které si dokázal i po plavání udržet. Parkur ovšem nezvládl. Nedokázal zvládnout vylosovaného koně a za předposlední disciplínu si nepřipsal ani bod, čímž přišel o šanci na medaili.

Naopak šanci na medaili oživil povedenou jízdou Michal Michalík. V poslední části klání se ale pohoršil a skočil šestý.

Úspěch zaznamenali i méně známí sportovci. Výškařky Romana Dubnová a Ivana Straková výtečně zvládly skoky do výšky a zajistily si účast v sobotním finále. V sobotu se pokusí na cenný kov dosáhnout i oštěpař Vítězslav Veselý, který v kvalifikaci hodil svůj osobní rekord 81,20 metru. V pátečním finále se s těmi nejlepšími utká tyčkař Jan Kudlička. Probojovat se do olympijského finále ve skoku o tyči se v historii povedlo zatím jen dvěma Čechům, Kudlička je třetí.

O olympijském dění a vás budeme průběžně informovat.