Zdraví

Sportujte v zimě bez omezení – s kontaktními čočkami

acuvue

Nemusíte být zrovna olympionik, ale prostě si jen rádi občas zasportujete. Koneckonců různé druhy sportu, běhání, fitness a vůbec aktivní odpočinek jsou nyní považovány za nezbytnou součást zdravého životního stylu. Pokud ale potřebujete korekci zraku a jste zvyklí nosit brýle, narážíte při takových aktivitách na řadu omezení. Jak se jich zbavit? Co třeba vyzkoušet kontaktní čočky?

Jsou lidé, kteří potřebují korekci zraku, nosí tedy brýle, a při sportování se naučili brýle odkládat. Nejasné rozostřené vidění ale může vést nejen k tomu, že si například fotbal nebo běh v přírodě neužijeme, ale může být i nebezpečné - díky tomu, že špatně vidíte, můžete přehlédnout překážku, špatně odhadnout vzdálenost a můžete se i zranit.

Problémy také mohou nastat u sportů, u nichž si potřebujeme chránit zrak. Řada lyžařů či běžkařů se každoročně v zimě trápí, jak si pod lyžařské brýle nasoukat ty dioptrické. Odvážlivci, kteří lyžují či běžkují jen s dioptrickými brýlemi, se potýkají s větrem, sněhovými vločkami nebo se zamlžováním. Při některých sportech se také může stát, že brýle nositeli upadnou a poškodí se. A jsou sporty, které lze s brýlemi provozovat jen velmi obtížně, například fotbal, tenis, squash, jogging nebo různá aerobní cvičení, kdy člověk dělá rychlé pohyby, při kterých mu mohou brýle spadnout. Optimálním řešením je proto při těchto příležitostech nahradit dioptrické brýle měkkými kontaktními čočkami, které navíc mají i UV filtr*. Ten pomůže Vaše oči ochránit před škodlivým UV zářením.

acuvue

Kontaktní čočky totiž nejen korigují dioptrickou vadu, ale mají další výhody. V porovnání s brýlemi rozšiřují zorné pole a zlepšují periferní vidění. I při rychlých pohybech perfektně sedí a nepadají z obličeje, lze je bez problémů nosit pod dalšími ochrannými pomůckami, které při sportování potřebujeme, ať už to jsou již zmiňované lyžařské brýle, ale i další - například lyžařské nebo jiné helmy a podobně. Kontaktní čočky se také nezamlžují tak jako brýle.

Pokud při běžných aktivitách potřebujete korekci zraku, při sportování jsou pro Vás nejvhodnější jednodenní kontaktní čočky, například 1-DAY MOIST® ACUVUE® nebo 1-DAY ACUVUE® TruEye™. Jednodenní čočky mají tu výhodu, že po použití či jednodenním nošení je jednoduše vyhodíte. Stejně jako další kontaktní čočky ACUVUE® se velmi snadno nandávají a sundávají. Miliony lidí na celém světě to tak dělají každý den - proč ne i Vy? S kontaktními čočkami ACUVUE® se můžete naplno věnovat všem sportům, které máte rádi, u kterých se bavíte a díky nimž se udržujete v dobré kondici.

*Kontaktní čočky s UV filtrem nenahrazují sluneční brýle s UV filtrem, protože nezakrývají celé oko a jeho okolí.

   
10.12.2010 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [9] ula [*]

  Já nosím čočky už asi 12 let, byla jsem mezi prvními vlaštovkami. Mám stále stejný druh a také jsou tříměsíční. Neměnila bych.

  superkarma: 0 10.12.2010, 22:19:46
 2. [8] ajuse1 [*]

  Příjemný večer.

  Nosím kontaktní čočky už asi 6 nebo 7 let a jsem velmi spokojena, nemohu si na ně stěžovat. Mám už vyzkoušeno mnoho značek a téměř všechny mi vohovují. Nejlepší je dojít si k očnímu lékaři pro radu a pak objednat čočky. Nejlevnější jsou přes internet.

  Jinak ohledně sportu, tak jsou nejlepší. jsem asi jedna z mála, která ve škole měla ráda tělocvik a jelikož ještě do nedávna jsem měla tělocvik povinný, tak jsem byla za čočky šťastná, obzvlášt při míčových hrách, kde hrozil s brýlemi úraz.

  superkarma: 0 10.12.2010, 20:11:31
 3. avatar
  [7] ahoi [*]

  Nosím brýle, čočky občas když jdu někam do společnosti nebo sportovat. Používám tuhle značku a Sml67

  superkarma: 0 10.12.2010, 13:43:30
 4. avatar
  [6] tajnostii [*]

  Taky bych je chtěla vyzkoušet

  superkarma: 0 10.12.2010, 13:41:45
 5. [5] gabcahovorkova [*]

  Čočky nepoužívám, jen brýle. Asi je vyzkouším. Sml16

  superkarma: 0 10.12.2010, 11:21:33
 6. [4] RenickaB [*]

  Kontaktní čočky nosím hodně - střídám s brýlemi, ale jakmile jdu sportovat,tak jedině čočky.Je to prostě super vynález :-)

  superkarma: 0 10.12.2010, 08:59:59
 7. [3] murat [*]

  Sml24 sice nesportuju ale používám MOIST a jen chválím a chválím Sml59Sml67Sml58

  superkarma: 0 10.12.2010, 08:25:22
 8. [2] lidicka [*]

  Taky bych na aerobik potřebovala čočky místo brýlí.Ale čeká mně operace očí, tak musím počkat jak to dopadne.Sml80

  superkarma: 0 10.12.2010, 06:30:53
 9. avatar
  [1] Introvertka [*]

  Nepotřebuji kontaktní čočky, ale mohla bych zkusit nějaké crazy, třeba ďábelskéSml57

  superkarma: 0 10.12.2010, 01:21:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme