„Když se člověk rozhodne chodit cvičit, měl by dodržovat určitou pravidelnost. Na začátku je nejlepší chodit do posilovny dvakrát týdně, po určité době stačí jen jednou. Ale není příliš dobře udělat třeba dvoutýdenní pauzu.“  

 

Tuto zajímavou informaci jsem se dozvěděla asi před měsícem a moje tělo s ní naložilo po svém – na dva týdny jsem onemocněla. V době nemoci jsem vždy musela nešťastně zvednout sluchátko a s ochraptělým hlasem oznámit, že hodinu s trenérkou Katkou odsouvám na neurčito.

 

Po dvou týdnech jsem se konečně mohla znovu objednat. Byla jsem z toho trochu nervózní. Na cvičení jsem se těšila, ale přece jen lenost začala opět mírně vítězit.

Před začátkem hodiny jsem na rotopedu zkoušela své tělo z toho, co vydrží. Když jsem odjela už patnáct minut v pohodě, tušila jsem, že bych mohla zvládnout i cvičení.

 

To budou bicepsy!!! Možná…

 

„Tak co, nebudeme muset začít zase od začátku?“ zeptala jsem se trochu s obavami Katky. „Jasně, že ne. Když po nemoci začneš znovu cvičit, je pravda, že je pauza znát, ale tělo se vrátí do kondice mnohem rychleji a není to takové jako na začátku. To bude v pohodě. Určitě se nedoporučuje ve chvíli, kdy jsi nemocná, zatěžovat organismus cvičením. Ale teď už se do toho pustíme.“

 

Řeknete si, dva týdny přece nic není. Ale povolené svaly jsem poznala hned v prvních minutách posilování. Ale Katka měla pravdu, jednotlivé cviky jsem zvládala mnohem snadněji, mozek nezapomněl.

 

Hodin strávených v posilovně je stále víc a je to znát i na skladbě cviků, které se postupně s Katkou učím. Začínám posilovat i ruce. Posazená na balonu zvedám činky a snažím se nepřipouštět si, že každá činka má jen dvě kila. Soustředím se pouze na sebe a v zrcadle sleduji jen vlastní obraz... než mužskou postavu, která nedaleko ode mě drží v ruce asi desetkrát těžší činky než já. Ale Rambo ze mě nikdy nebude, tak co!

 

Občas u konce s dechem

 

„Jedna. Dva. Tři. Čtyři.“ Snažím se cvičit poctivě, ale když Katky odpočítávání cviků neustává, netrpělivě se na ni podívám a v duchu se sama sebe ptám: „Do kolika?“ Jednou jsem byla přítomna toho, jak jeden trenér připravuje druhého k tréninku dalších. A tak moc dobře vím, že správný trenér pozná, že trochu švindlujete. Jenže někdy opravdu už nemůůůžu…

 

Obě se s Katkou smějeme tomu, jak zoufalé pohledy na ni vrhám, ale kdyby člověk cvičil sám, ošidí se snadněji. Takhle to moc nejde. Naštěstí, Katka není žádná tyranka, a tak to bere v pohodě. To vytváří pohodu a já vím, že cvičím, jak můžu, ale ne na doraz.

 

Jasně, že si tělo oddechne, když řekne: „Chvíli pauza.“ Mezi jednotlivými cviky mi to nedá, abych se vzhledem k prázdné posilovně nezeptala, kdy lidé chodí cvičit nejčastěji. „Nedá se to říct konkrétně. Ale asi nejčastěji dopoledne do desíti a potom od šesti hodin až do večera.“ Sama jsem se na ranní hodinu v posilovně ještě neodvážila, a tak se řadím do skupiny těch osob, které po práci vymění kalhoty za tepláky.  

 

A kdy nejraději chodíte cvičít vy? Nebo zatím jen lenošíte? Možná byste se ráda mojí trenérky Katky na něco zeptala… tak to udělejte a já vám dám příště odpověď. Nebo se s ní můžete pustit do cvičení, nejen ji najdete TADY.

Reklama