Čtenářka Peggy89 má jasný názor. V dětství ji rodiče nutili místo bojových sportů hrát na hudební nástroje a zpívat a ji to ani trochu nebavilo

Já si myslím že sport je lepší a zajímavější než umění. Kdo dělá nějaký sport tak má víc chuť se hýbat a běhat někde s kamarády než jen někde sedět a nudit se.
 
Když jsem byla malá chtěla jsem dělat  nějaké bojové umění. Prosila jsem rodiče aby mi to dovolili už snad od první třídy a nebyl to je takový dětský rozmar co vás po měsíci přejde. Vydrželo mi to dodnes.

Rodičům se bojové umění nelíbilo - může se ti tam něco stát tvrdila máma a místo toho mě přihlásila na balet. Když jsem tam asi po měsíci přestala chodit tak mě zkusila přihlásit do sboru. Tam jsem vydržela asi 3 týdny a začala jsem hodiny vynechávat. Nakonec mě přihlásila na flétnu. Tam jsem sice vydržela chodit pár let, ale chodila jsem tam spíše z povinnosti než proto že by mě to bavilo.

Teď mám ročního syna a vím že až vyroste a bude se o něco zajímat budu ho v tom podporovat, ať už to bude sport nebo umění. Myslím, že důležité je to aby to to dítě bavilo, potom tam chodí rádo. Myslím, že je dobré když má dítě nějaké zájmy a chce se jim věnovat. Podle mě je lepší běhat venku, dělat něco co to dítě baví než sedět doma znuzené u televize.

Peggy89
Text nebyl redakčně upraven


Díky Peggy89 za váš názor. Já ho tak striktní nemám, ale vy jste to nakonec vysvětlila. Pokud váš syn bude inklinovat ke flétně a zpěvu, tak z něj fotbalistu ani karatistu neuděláte, stejně jako z vás vaši rodiče neudělali operní divu.

Dnes máme téma dne: Čím chcete, nebo byste chtěly, aby vaše děti byly. Umělci, nebo sportovci?

  • Je to jinak u holčiček a u kluků.
  • Musela jste někdy volit u sebe, nebo u dětí? Jak?
  • Nebo se má nechat dítě být, ať si dělá co chce? Opravdu vždy?
  • Těch možných podtémat je spousta a věřím, že na ně samy upozorníte.

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním ještě dnes překvapením. Počítám, že přesně v 16.00.

Reklama