Máte problémy se zrakem? Sportujete a nechcete nosit brýle? Řešením jsou jednodenní kontaktní čočky DAILIES®AquaComfort®Plus

Proč kontaktní čočky?

čočky

Dnešní náročný životní styl, dlouhé pracovní dny a nepřeberné množství sportovních aktivit, si žádá pohodlné a flexibilní řešení korekce zraku. Proto jsou tady kontaktní čočky. Ne všichni vědí, že první měkké kontaktní čočky byly vynalezeny před 50 lety českým vědcem Otto Wichterlem, ale patent byl bohužel tehdejším režimem prodán do USA.

Kontaktní čočky lze rozdělit z hlediska materiálu na měkké a tvrdé. Tvrdé čočky se v dnešní době tolik nepoužívají, ale jejich hlavní výhodou je, že mohou korigovat i speciální vady. Běžně rozšířené a velmi pohodlné jsou měkké kontaktní čočky.

Kontaktní čočky se dále rozlišují podle toho, jakou oční vadu korigují. Nejběžnější je dalekozrakost a krátkozrakost. Na korekci těchto vad je dostupná široká nabídka nejrůznějších typů a značek kontaktních čoček. Dalšími vadami, které je možné korigovat kontaktními čočkami je astigmatismus (tzv. cylindrická korekce) a presbyopie (tedy zhoršené vidění na blízko). V dnešní době lze vhodnými kontaktními čočkami nahradit i brýle na čtení.

čočky

Kontaktní čočky ale dělíme nejen podle toho, jakou vadu korigují, ale také jak často a při jakých příležitostech čočky se používají. Pokud má uživatel zájem nahradit dlouhodobě brýle, doporučuje se měsíční nebo čtrnáctidenní varianta kontaktních čoček. Nevýhodou oproti jednodenním čočkám může být dodatečná péče a uchovávání v desinfekčním roztoku.  Výhodou této varianty je cena, která je při pravidelném nošení nižší.

Jednodenní kontaktní čočky jsou vhodné pro všechny ostatní uživatele. Například pro ty, kteří chtějí nosit kontaktní čočky jako doplněk k brýlím nebo nechtějí ztrácet čas péčí o čočky. Jsou ideální pro příležitostné nošení – na sport, volnočasové i společenské aktivity.  Jednodenní čočky jsou oblíbenou variantou při dovolené.  O jednorázové čočky nemusíte pečovat a čistit je. Každý den si vezmete nový pár čoček, který na konci dne jednoduše vyjmete a vyhodíte. Jednodenní čočky jsou také upřednostňovanou volbou pro citlivé nebo alergické oči (sezónní alergie nebo alergie na čisticí roztok).

Samostatnou kapitolou pro uživatele čoček je sport. Existuje řada sportů, kdy je nošení klasických brýlí téměř vyloučené. Plavání, potápění, lyžování, ale například i kontaktní nebo kolektivní sporty – to všechno jsou sportovní aktivity, kdy je mnohem praktičtější používání čoček než brýlí.

Důležitým kritériem při nošení čoček je samozřejmě pohodlí při nošení. Existují dokonce jednodenní čočky, které uvolňují při každém mrknutí zvlhčující látky a nošení je proto pohodlné po celý den. Dobře zvlhčené čočky oceníte například při cestě letadlem, při pobytu v klimatizovaných prostorách nebo v prašném prostředí.

Kontaktní čočky DAILIES® AquaComfort®Plus

První kontaktní čočka s unikátním účinkem trojnásobného zvlhčení při každém mrknutí

 

Reklama