Domácnost

Spořit v období finanční krize? Nesmysl? Určitě ne!


V současné době panuje na celém světě finanční krize, vůči které není ani Česká republika zcela imunní, ačkoli se podle názoru odborníků nacházíme v zóně relativně malého dopadu. Nejen v této situaci je jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak naložit se svými finančními prostředky, uzavření stavebního spoření. Mimo zajímavého úročení nabízí také státní podporu a hlavně možnost v budoucnu čerpat výhodný úvěr ze stavebního spoření na financování bydlení.

Bezpečnost stavebního spoření je obecně dána tím, že k financování úvěrů na bytové potřeby používají stavební spořitelny vklady svých klientů, kteří jsou ve fázi spoření. Tento systém, který používá i Raiffeisen stavební spořitelna, je tudíž zcela bezpečný a v podstatě nezávislý na akciovém trhu či současném vývoji finanční krize. U stavebních spořitelen je navíc zákonem kladen velký důraz na bezpečnost investovaných prostředků, které spořitelna nevyužije na úvěry.

Uzavřením smlouvy o stavebním spoření mají klienti možnost získat úročení vkladů až 2 % ročně.  Vklady jsou ze zákona pojištěny až do výše 25 tisíc eur a nyní poslanecká sněmovna připravuje schvalování navýšení až na 50 tisíc eur. Navíc stavební spoření umožňuje získat státní podporu ve výši až 3 000 Kč ročně. A právě v době krize nabývá na významu prozřetelný krok české vlády, která státní podporu zavedla. Státní podpora je jedním z důležitých pilířů fungování stavebního spoření – podporuje tvorbu kapitálu a je stabilizačním prvkem v oblasti financování bydlení.
Smlouva také umožňuje čerpat úvěr ze stavebního spoření, který je určen na financování bydlení. Výhodou těchto úvěrů poskytovaných stavební spořitelnou jsou neměnné podmínky po celou dobu splácení úvěru. Raiffeisen stavební spořitelna nabízí úrokovou sazbu od 3,5 %, která je garantovaná po celou dobu splácení. Klienti se tak nemusí obávat, že by se jejich splátky v průběhu splácení úvěru zvyšovaly. 

   
04.11.2008 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [8] schnaxy [*]

  Koupila jsem si v Holandsku velké keramické prase v tyrkysové barvě/miluji tyrkys/ a házela jsem tam 20+50,-kč.Za 1 rok jsem tam naházela skoro 20.000,- V peněžence byly drobné šup do prasátka.Bylo to pro mne velké překvapení,nečekala jsem to.Ted krmím prasátko na Vánoce,tak jsem zvědava kolik tam bude.

  superkarma: 0 05.11.2008, 18:37:39
 2. avatar
  [7] paníliška [*]

  OlgaMarie: Nějak Ti nerozumím.

  superkarma: 0 05.11.2008, 09:51:09
 3. avatar
  [6] OlgaMarie [*]

  paníliška: Loni touto dobou se v ČR předvídalo, že se nás americké hypotéky nedotknou...

  superkarma: 0 04.11.2008, 22:06:42
 4. avatar
  [5] paníliška [*]

  Eva_Fl: Ano, vím. Mluvím ale jen o úvěrech ze stavebního spoření a takto to funguje.

  superkarma: 0 04.11.2008, 19:35:32
 5. avatar
  [4] Eva_CZ [*]

  paníliška: to jsou tam vas teda fakt moc hodni. Ja jen, ze tady prisly o barak statisice lidi. Ty hodny spolecnosti jim sice udelaly novy splatkovy kalendare, ale splatky byly 3x vyssi, nez puvodni. Coz nekomu, kdo nema praci, fakt hodne pomohlo.

  superkarma: 0 04.11.2008, 19:28:37
 6. avatar
  [3] paníliška [*]

  OlgaMarie: Ač tedy nemusím reklamu na raifeissenku , přesto ty informace jsou pravdivé. Úvěry na bydlení jsou pro mnoho lidí nutností a jejich úrokové sazby jsou nízké, před poskytnutím úvěru se zkoumá dlužníkova situace, to buď klidná. No, a pokud by snad někdy došlo k tomu, že by dlužník splácet nemohl, pak je možné nastavit splátkový kalendář, přerušit splácení anebo jsou různé komerční pojistky pro neschopnost splácet.

  superkarma: 0 04.11.2008, 19:21:15
 7. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Zóna relativního klidu? Nenechte se vysmát. Tyhle pindy jsou leda pro reklamu na stavební spoření. A co až úvěry na bydlení také nebudou mít jak dlužníci splácet?

  superkarma: 0 04.11.2008, 15:38:44
 8. avatar
  [1] Bugy [*]

  Každý by měl aspoň trochu spořit.
  Mě zklamal penzijní fond - zkrachoval, zřejmě byl vytunelován, a čekám několi let na peníze.
  Penzijní fondy pojištěné nejsou, přestože tam stát taky přispívá.

  superkarma: 0 04.11.2008, 15:09:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme