Bulvár

Spolu proti rakovině prsu

 

Avon Cosmetics Česká republika ve spolupráci s Aliancí českých organizací a žen s rakovinou prsu se připojí k oslavám 50. let nadační práce ve dnech 20.-21.října 2005.

V těchto dnech uspořádá Konferenci organizací onkologicky nemocných pod názvem

 

SPOLU PROTI RAKOVINĚ PRSU

 

V roce 1955 byla v USA založena Nadace Avon s cílem napomáhat zlepšení života žen.. V současnosti se její činnost orientuje na dvě hlavní oblasti: rakovinu prsu a její prevenci a zrovnoprávnění žen ve společnosti. Česká republika se do projektu zapojila v roce 1997 a do dnešních dní předala na charitativní účely celkem 15 700 000 Kč.

 

Avon Česká republika převezme na této konferenci štafetu Global Connection Ribbon Tour- celosvětové turné růžové stužky. Tento symbol boje proti rakovině prsu putuje celým světem.

 

Na konferenci bude nejen představena kompletní činnost společnosti Avon v rámci boje proti rakovině prsu, ale bude též zmapována činnost pacientských organizací, které mají zkušenost s onemocněním rakoviny prsu, proběhnou odborné přednášky lékařů na téma vývoj nových léků proti rakovině, či současné možnosti lékařského vyšetření.

 

Konference se zúčastní více než čtyřicet  organizací z České republiky. Deset z nich, které budou na konferenci přednášet má za cíl povzbudit organizace z malých měst, u kterých  ještě přežívají obavy, že se okolí dozví o nemoci svých členek. Aktivnější organizace tak budou předávat své zkušenosti těm méně aktivním.

 

Spolupráce pacientských organizací s lékaři je oproti minulým letům na mnohem lepší úrovni a konference SPOLU PROTI RAKOVINĚ PRSU je první příležitostí v České republice, kdy se organizace spolu s lékaři sejdou.

 

Na konferenci organizací onkologicky nemocných přijede i pacientka ze Španělska, která zvládla boj se zákeřnou nemocí a  přiveze do České republiky štafetu v rámci Global Connection Ribbon Tour.

 

Tato štafeta bude v rámci slavnostního zakončení Global Connection Ribbon Tour předána paní Ivou Raškovou , předsedkyní Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu v USA v New Yorku. Za Českou republiku tak symbolicky ukončí celosvětové turné s růžovou stužkou. 

 

 

Mezi nejznámější aktivity Společnosti Avon Cosmetics patří každoroční Avon Pochod proti rakovině prsu, sponzoring mamografických a sonografických vyšetření(tzn. Projekt Ženy ženám) či bezplatné Avon Linky proti rakovině prsu. Při příležitosti celosvětových oslav 50. let neziskové činnosti Avonu přichází Avon Cosmetics v České republice s novým symbolem v boji proti rakovině prsu, módním plastovým náramkem v barvě modré nebo růžové. Jeho koupí přispějete na konto Avon proti rakovině prsu. 

 

 

 

 

 

 

Náramek stojí 50 Kč a můžete si jej zakoupit u Avon Ladies a Avon Gentlemanů.

   
17.10.2005 - Společnost - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [6] kubikm [*]

  zrza: jé, tak to jsem ráda...a víš, že i ředitelka Avonu se díky tomu zachránila? Léčila se celý rok a už zase pracuje. Hodně všem, je zbytečné umírat, kdy je snadná pomoc....

  superkarma: 0 17.10.2005, 16:44:09
 2. avatar
  [5] zrza [*]

  Jestli máte některá pochybnosti (bolení, zvětšené uzlíky v podpaží nebo v prsu apod.), určitě si tam zavolejte a nechte si poradit. Mluvím z vlastní zkušenosti, díky nim jsem absolvovala kontrolní ultrazvuk a už jsem zase v pohodě (hlavně psychicky ...). Ještě jednou díky všem na Avon lince .

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:45:37
 3. avatar
  [4] kubikm [*]

  V ČLÁNKU CHYBÍ DŮLEŽITÉ TELEFONNÍ ČÍSLO, BEZPLATNÁ LINKA
  800 180 880

  superkarma: 0 17.10.2005, 11:36:20
 4. avatar
  [3] Handa [*]

  HELUNELKA: Děkuji moc.

  superkarma: 0 17.10.2005, 11:09:48
 5. avatar
  [1] Handa [*]

  Moje zkušenost. Na mamografické vyšetření chodím již 10 let (od 34 let) a zítra jdu po sedmé. Chodila jsem u nás, ale i Německu. U nás jsem čekala na výsledky (ve strachu) několi týdnů a Německu mi do 20 min řekli výsledek. Moje doporučení: Holky, nezanedbávejte se. I když ještě nemáte nárok na úhradu od pojišťovny, zaplaťte si to. Ten klid stojí za to.
  Držte mi palce zítra palce, moc v pohodě nejsem.

  superkarma: 0 17.10.2005, 08:42:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme