Společnost GlaxoSmithKline spustila v těchto dnes fotografickou soutěž určenou pro maminky s dcerami ve věku od 11 do 18 let nazvanou Spolu je nám krásně. Maminky a dcery mohou od 29. července do 1. září 2013 na stejnojmenný web (www.spolujenamkrasne.cz) nahrávat své společné fotografie. Výherkyně získají dvě VIP vstupenky na módní přehlídku v rámci akce Prague Fashion Weekend, která se koná 18.–22. září 2013.

1

Právě v těchto dnech se rozbíhá fotografická soutěž vyhlášená společností GlaxoSmithKline. Maminky a dcery se mohou až do 1. září 2013 přihlašovat na www.spolujenamkrasne.cz, kam nahrají svoji společnou fotografii. Podmínkou je, že na fotografii musí být kromě maminky a dcery ještě kdekoliv umístěna květina. Nahrané fotografie budou zveřejňovány průběžně. Od 2. 9. 2013 bude spuštěno 10denní veřejné hlasování o nejoriginálnější fotografii. Vyhraje fotografie s nejvyšším počtem hlasů. Na soutěžících je, aby jich získaly právě pro tu svou co nejvíce. Hlasování bude ukončeno 11. září 2013 o půlnoci. Vítězky soutěže budou oficiálně vyhlášeny nejpozději 15. září 2013 na stránkách www.spolujenamkrasne.cz.

Maminka s dcerou, protagonistky vítězné fotografie, se zúčastní jedné z hlavních módních přehlídek v rámci akce Prague Fashion Weekend. Součástí výhry je návštěva zákulisí a prostor, kam se návštěvníci módní přehlídky běžně nedostanou, dále profesionální líčení a hairstyling. Po celou dobu bude vítězkám k dispozici asistent, který je provede celým děním.

Fotografická soutěž by měla veřejnost upozornit na krásu rodičovství, které je však spojeno i se zodpovědností za své děti.

Na rakovinu děložního čípku zemře na celém světě každé dvě minuty jedna žena. V České republice žije s touto diagnózou 16 500 žen. Díky chirurgickým zákrokům na děložním čípku se část případů naštěstí až do stadia rakoviny nedostane. Funkcí děložního čípku je ale ochrana plodu v době těhotenství. A pokud je čípek zkrácen, průběh těhotenství může být rizikový nebo končit předčasným narozením miminka.

V dnešní době existuje možnost primární prevence v podobě očkování proti virové infekci (HPV infekce), která je příčinou tohoto onkologického onemocnění. Očkování je nejúčinnější, pokud jej dívky podstoupí před zahájením pohlavního života. Vakcína Cervarix může podle výsledků rozsáhlých celosvětových studií ochránit 9 z 10 dívek před vyslechnutím si diagnózy „rakovina děložního čípku“. Přesné podmínky soutěže jsou uveřejněny na internetovém portálu www.spolujenamkrasne.cz.


Léčivý přípravek Cervarix, injekční suspenze, je vakcína proti lidskému papillomaviru [typy 16, 18] určená k prevenci přednádorových genitálních (cervikálních, vulválních a vaginálních) změn a rakoviny děložního čípku, které jsou vyvolané určitými onkogenními HPV typy.

Vakcína Cervarix je zaregistrována ve 126 zemích světa a od jejího uvedení na trh již bylo aplikováno 35 milionů dávek. Očkovací látka obsahuje viru podobné neinfekční částice, které nemohou vyvolat samotné onemocnění.

O očkování proti rakovině děložního čípku se poraďte se svým lékařem nebo s lékařem Vaší dcery. Tento registrovaný léčivý přípravek je vázán na lékařský předpis a není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění*.

Před aplikací vakcíny se, prosím, seznamte s Příbalovou informací dostupnou na www.gskkompendium.cz nebo se obraťte na společnost GlaxoSmithKline, s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4; e-mail: cz.info@gsk.com; www.gsk.cz. Případné nežádoucí účinky prosím hlaste také na cz.safety@gsk.com.

*Dle novely zakona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištěni, bude očkování proti lidskému papillomaviru od 1. 4. 2012 hrazeno pro dívky, je-li očkování zahájeno od dovršení třináctého do dovršení čtrnáctého roku věku.

CZ/CER/0042/13                  

Reklama