má se svými kamarádkami čtenářka Marie. Všechno bylo krásné a idylické, do té doby, než Marie přišla o práci. Kdo zůstal věrnou kamrádkou a kdo dělal mrtvého brouka, se dočtete v jejím příspěvku

Máme s kamarádkami takový spolek „svedených a opuštěných“ - scházíme se při příležitosti svátků, narozenin, nebo jen tak na grilování, jezdíme na kole, v zimě na běžkách, občas se vydáme na pěší tůru po okolí, no a  přitom probíráme život. O dovolených si navzájem zaléváme kytky, děláme si navzájem taxikáře, no prostě kdo může, pomůže..

Tedy ještě před rokem jsem si tohle myslela, než jsem se ocitla bez práce. Všechny kamarádky až na jednu rozhazovaly sítě po všech svých známých, zkrátka dělaly to, co jsem já sama považovala za samozřejmé. Nic mi nesehnaly, ale i to byla podpora, že  jim není jedno, jak se cítím.

Jen Jana nic. Právě té jsem kdysi půjčila větší částku peněz, doučovala syny, když neuspěli u maturity a jednomu z nich jsem sehnala práci u mých příbuzných. Považovala jsem to za samozřejmost, když jsem měla tu možnost. Navíc tahle paní má kancelář zrovna vedle personálního oddělení jednoho státního molochu, ale nehnula prstem...

Práci jsem si sehnala, jsem spokojená, ale pomalu si skládám mozaiku - již dříve jsem slyšela, že Jana ráda lidi využívá a zřejmě to tak bude. Teď se navíc dala na lesbický vztah, její partnerka je o hodně mladší, takže si myslím, že je to opět taktický tah, že je to spíše dcera někoho vlivného, tak se k ní Jana přimkla - má strach o práci.

Nevěřím tomu, že je to upřímné, máma od tří dospělých synů teprve teď přišla na to, co jí vyhovuje? No, ale už je mi to vcelku jedno. Já jsem také až teď přišla na to, že každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán.

Jak říká další kamarádka (která mě odvezla do nemocnice, když jsem si zlomila ruku), kdyby se měla přestat kamarádit s každým, proti komu něco má, tak by zůstala sama.

Marie

Člověk musí být vyzbrojen tolerancí a nečekat příliš mnoho.

Jak to vidíte vy, milé ženy-in? Myslíte si, že existuje mezi ženami opravdové přátelství, nebo je to jen iluze, ze které každá z nás dříve nebo později vystřízliví? Mýlím se, a vy jste poznala ve svém životě kamarádku, která vás nikdy nezklamala? bylo to zklamání, které se dalo odpustit ajedete dál, nebo se přes to nedokážete přenést?

Napište nám o svém kamarádství a zklamání na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama