Vztahy

Společné víkendy s manželem? To neznám

Mít nějakého koníčka je určitě prospěšné. A netýká se to jen dětí, i dospělí by se měli věnovat nějaké aktivitě, která je baví a nabíjí energií. Jako u všeho ale platí i v případě koníčků: všeho s mírou.

Když se totiž něco přehání, nemusí to vždycky dobře dopadnout. Zvlášť když koníček jednoho z partnerů dlouhodobě omezuje toho druhého. To se pak jeden může buď naštvat, sbalit a odejít, nebo si taky zařídit život po svém, což v důsledku znamená, že se ti dva doma prakticky míjejí. Myslím, že ani jedna varianta nevede k harmonickému vztahu. Ale na druhou stranu - někomu to může vyhovovat.

společně

Vím, o čem mluvím, znám už dlouho jednu ženu, jejíž manžel má jako koníčka fotbal a nic jiného pro něj skoro neexistuje. Dáša to vyřešila tak, že si našla svoje aktivity a manželův fotbal toleruje (ono jí stejně nic jiného nezbylo). Výsledkem je, že se o víkendech moc nevídali a pořád nevidí. Ale to už vám poví sama.

Zažraný do fotbalu

„Můj muž Karel je do fotbalu doslova zažraný, hraje ho, trénuje ho, dívá se na něj v televizi, ať hraje kdokoliv, chodí na ligu, občas jede i na nějaký zápas do ciziny, prostě bez fotbalu si ho nedovedu představit. Poznali jsme se ještě na střední škole, už tehdy fotbal hrál, věděla jsem, že ho baví, ale nějak mi nedošlo, jak moc mi tenhle koníček časem bude vadit a omezovat náš vztah. A vadilo mi to dlouho, možná sedm, osm let, když byly děti malé. Pak jsem si ale nějak zvykla...

Dokud jsme byli svobodní a bez závazků, nebylo to tak hrozné. Karel trávil víkendy na fotbale, já třeba s kámoškou, u rodičů, nebo jsem se učila, často jsem za ním po zápase přišla a poseděli jsme s klukama v hospodě. Jenže pak jsme se vzali, narodila se dcera, po dvou letech syn. A začaly spory. Vadilo mi, že jsem s malými celé víkendy sama doma, že nemůžeme jet všichni na výlet, nebo na víkend k babičce. Karel totiž nechodil jen na zápasy, jako trenér tam musel být mnohem dřív, pak se samozřejmě sedělo do pozdních večerních hodin v hospodě a další den šel hrát třeba za béčko nebo se jen kouknout na hřiště. Občas jsem samozřejmě vyrazila s dětmi za ním, když nebyla moc zima nebo nepršelo, ale stejně tam na nás neměl čas a děti to nebavilo. A to nemluvím o tom, že když už doma byl, tak se aspoň díval na nějaký zápas v televizi.

Výlety bez tatínka

Samozřejmě to tak nebylo celý rok, v červenci, srpnu, prosinci a lednu se fotbal nehraje, ale to zase byly nějaké jiné aktivity - turnaje, tréninky v hale, zimní přípravné zápasy... Nemělo smysl se rozčilovat nebo nadávat, pro Karla byl fotbal prostě prioritou. A tak jsem si víkendy začala zařizovat po svém. Tu jsme jeli na víkend k našim, jindy s dětmi na pěkný nedělní výlet, do bazénu, do ZOO, na zámek, vždycky bez tatínka. Společné rodinné víkendy v podstatě jsme v podstatě neznali. A nějak jsme si na to časem zvykli, naopak bylo divné, když měl někdy tatínek v neděli volno a mohl jet s námi.

Dneska už jsou děti dospělé a nebydlí s námi. A Karel? Pořád hraje, i když už za starou gardu. A trénuje, dívá se na fotbal v televizi a chodí na ligu. S fotbalem jsem se už za ta léta smířila, i když možná mě to podvědomě pořád mrzí, že jsme si jako rodina moc neužili společně, když byly děti malé... Jednu výhodu ten fotbal ale má. Vždycky vím, co mám dát Karlovi za dárek - ocení různá fotbalová trička, dresy, šály, když je nějaké významnější výročí, koupím mu lístek na nějaký dobrý zápas nebo poukázku na nákup ve sportovním obchodě. Aspoň něco.“

   
08.02.2013 - Láska a vztahy - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [15] Jana Markupovocká [*]

  Jano - tak jestli je to takový fanda do sportu zkus mu koupit nějaké sportovní potřeby

  superkarma: 0 24.11.2013, 12:03:34
 2. [14] a.Verisek [*]

  Nemám nic proti koníčkům, ani těm časově náročným...ale upřednostnit je před dětmi, to bych nesla těžko Sml80

  superkarma: 0 11.02.2013, 17:02:31
 3. [13] Maria28 [*]

  Já jsem byla také o víkendech s dětmi sama, na dovolené v podstatě taky - manžel jen přenesl kufry a byl třeba celý den s ploutvemi daleko v moři...Jednu výhodu to teď má - jsme rozvedení, děti dospělé a já si nestýskám, neb jsem na samostatné trávení volného času byla zvyklá, akorát se dřív neslušelo, aby vdaná paní šla s nezadanými kamarádkami někam na tůru nebo jela sama k moři apod..

  superkarma: 0 11.02.2013, 11:14:14
 4. [12] Trefa [*]

  Trefa:fanouseka fotbalu jsem mela doma.tomu se musi clovek prispusobit.jinac zustane sam jako vy.ted sport je u nas na prvnim miste.

  superkarma: 0 10.02.2013, 16:15:58
 5. [11] pan klikač [*]

  http://www.penizezaemail.cz/?ref=3211 

  100 kč za registraci až 8 kč za email.

  superkarma: 0 09.02.2013, 12:12:42
 6. [10] ovenka [*]

  Také jsem bývala s dětmi sama - na koupališti, běžkách, kole,..  Děti vyrostly a já jsem zůstala sama, vdaná, ale sama. Manžela nic nebaví. Sedět u telky ... a to já nechci. Tak jezdím s kamarádkou na výlety po horách, teď už i na dovolené s partou turistů.

  Život utíká, nic se nevrátí, není na co čekat.

  superkarma: 0 08.02.2013, 16:50:07
 7. [9] cilani [*]

  ToraToraTora — #6 V tom s tebou souhlasím, ale prostě bych nepřekousla, kdyby táta děcek byl furt v čudu jako by děcka ani neměl.. Nene, neumím si představit, že až budeme mít s přítelem děcka, tak že on bude někde lítat a já se furt starat. Hezky mu je o víkendu vrazím a půjdu setřepat mlíko z mozku někam ven, třeba na stěnu a až budou lezu schopné, tak je vezmu sebou, ať se učí. Třeba jim vyrostou přísavky a půjde jim to líp. Dětský organizmus se prý dobře přizpůsobuje...Sml16 

  superkarma: 1 08.02.2013, 14:45:58
 8. [8] Rikina [*]

  ToraToraTora — #6 U nás to dopadalo občas tak, že jsem přebírala některé koníčky mého manžela, když jeho přestaly bavit. Sml30  Například když si pořídil německého ovčáka, pak druhého, třetího a náhle byla doma chovatelská stanice. A pak se dal na rybaření a psi zbyli mně. Sml57 

  superkarma: 0 08.02.2013, 14:08:28
 9. [7] Rikina [*]

  Podle mě je to dobře, když má člověk nějakého koníčka, kterým je hodně zaujat. Sml80 Co s takovým, co přijde domů, padne na kanape, otevře lahváč a buď usne, nebo civí na televizi, nebo něco podobně podnětného. Sml57 Vdala jsem se za muže, co měl časově i finančně náročné koníčky rovnou tři - horolezectví, potápění a fotografování. Ten třetí jsme měli společný, zbývající dva jsem si vyzkoušela a nebylo to špatné, ale s malými dětmi to provozovat taky moc nešlo. Takže mnohé víkendy byl choť někde se realizovat s kamarády. Přišlo mi to normální, neb jsem to viděla v dětství i doma, otec se věnoval lehké atletice jako závodník i trenér a taky býval často někde na závodech/trénincích/soustředění. Sml80 Prostě to patří k životu, nemusí být manželé pořád jenom spolu, jako na provázku.

  superkarma: 1 08.02.2013, 14:02:45
 10. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  cilani — #5 Ale dá se od nich něco i naučit. Mnoho žen s příchodem dítěte zapomene, že kdy nějaké koníčky mělo. Pak děti vyletí z hnízda a žena sedí doma s depresí a rukama v klíně. Musí se na tom pracovat neustále.

  1. na komentář reaguje Rikina — #8
  2. na komentář reaguje cilani — #9
  superkarma: 2 08.02.2013, 13:47:41
 11. [5] cilani [*]

  Tak s takovým bych být nechtěla ani za zlaté prase. Chlap, pro kterého je koníček důležitější než rodina by byl odsunut a vyměněn za model, který bude mít raději vlastní děcko než mičudu..

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #6
  superkarma: 0 08.02.2013, 10:26:07
 12. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  Neorumím, jestli si paní stěžuje nebo je vlastně spokojená. Stejně už není co řešit, děti jsou mimo, tak se alespoň vypovídala. Nic jsme se nedozvěděli, jaký dopad měly tatínkovy absence na dospívání a partnerský život dětí a dokonce ani to, jak řeší paní víkendy dnes, když už se nemusí věnovat dětem. To by byly zajímavé momenty celého příběhu. Ne to, že mu má co dát k narozeninám.

  superkarma: 4 08.02.2013, 10:24:33
 13. avatar
  [3] Pentlička [*]

  Tohle bych nesnesla. Se svým ex jsem byla kromě jiného právě proto, že jsme trávili volný čas spolu, oba jsme chodili rádi na výlety, jezdili na hrady a zámky, v létě se koupat, v zimě na běžky. Nikdy bych si nezačala nic s klukem, který má nějakého takového časově náročného koníčka. Trávit víkendy sama, to bych ho vůbec nemusela mít.

  superkarma: 0 08.02.2013, 09:25:10
 14. avatar
  [2] margot [*]

  Karlovi třeba pogratulovat k perfektnímu výběru partnerkySml67Sml16

  superkarma: 1 08.02.2013, 08:02:16
 15. [1] lidicka [*]

  Můj manžel naštěstí není zarytý sportovec, ale má zase jiné zájmy, taky ho, hlavně v sezoně zahradkaření o víkendech málem nevidím.Sml22

  superkarma: 0 08.02.2013, 05:57:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme