Další příspěvek k tématu nám poslala čtenářka Slunečnice. Její děti jsou spokojené, když je o víkendu svolá k obědu.

Tak to je moc hezký zvyk, milá Slunečnice, snad vám dlouho vydrží. Moc děkuju za příspěvek a přeju hezký den.


Dobrý den,

Máme už velké děti, takže pochopitelně moc nebývají doma. Občas se doma vyskytují o víkendu, a to pak mají smůlu. Bez ohledu na to, co dělají, společný oběd je povinností. Když už vařim, tak si to přece nebude každý jíst někde v koutku? Prostě zavelím OBĚD a jde se jíst. Samozřejmě to není pravidelně v poledne, někdy jíme v jednu, jindy v půl druhé, ale společně.

Zní to, jako že děti k něčemu nutim, ale je to naopak, jsou spokojené, když je to pořád stejně. Myslím, že když jsou doma, už na to čekají. Bylo by jim divné, kdybych nevařila, nebo jim neřekla. Pak se vždycky sesednem u stolu, dáme si pivo, jíme a mluvíme, klidně i hodinu. Děti nám většinou sdělí, co je nového, my zase jim, je to pohoda. Většinou si pak dáme ještě kafe nebo něco sladkého. Tyhle společné víkendové obědy by mi chyběly.

Přeju hezký den.

Slunečnice

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Scházíte se doma u jídla?

  • Jak u vás doma vypadá stolování?
  • Jíte všichni pohromadě, nebo si každý vezme, co chce, a kde chce?
  • Jak to máte o víkendu a jak přes týden?
  • Povídáte si u stolu?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás opět získá dárek, knihu Steaky od Paula Gaylera. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je STOLOVÁNÍ. Předem moc děkuju!

steak

Reklama