Bylo to těžké období…na začátku léta jsem dodělávala vejšku, můj přítel se rozhodl osamostatnit a pustil se s nadšením do podnikání. Období, které následovalo po mé promoci našemu vztahu příliš neprospělo. Trávili jsme spoustu času spolu doma, já si hledala práci a přítel pracoval z domova. Když to takhle vidím zpětně, měla jsem se asi na nějaký čas přece jen nacpat k rodičům, možná by dopadlo všechno jinak.
V tomto období, kdy jsme měli oba relativně volno, i když nedobrovolně, nás napadla spásná myšlenka, vyrazit na tři týdny mimo republiku. Protože jsme chtěli ale ušetřit, napadlo nás, vzít sebou do našeho třímístného Oskárka mou kamarádku.

Náš podomácku vybavený lůžkový vůz Ford Transit nás tři bez problémů přeci pojme. Napadla mi moje kamarádka ze střední, která je naprosto bezproblémový člověk, se kterým jsme si cestu dokázali představit. Tomáš ji znal a problém s tímto nápadem neměl. Když jsme s touto myšlenkou za Jitkou přišli, neprotestovala a těšila se na výlet jak malé děcko. My taktéž.

Jenže nikoho z nás nenapadlo, že cesta okolo Itálie bude náročnější, než jsme čekali.

Celý příběh čtěte TADY!

Reklama