Reklama

Společenské hry. To, co lidi sbližuje. Není nad to si za slunečních dní sednout se svými přáteli u vody, za plýskanic zatopit doma v krbu, sejít se v klubovně, odpočinout si po dni plném lyžování na horách, sejít se na párty, vychutnávat si den se svou rodinou... A SPOLEČNĚ SE POBAVIT. Jak na to? Jednoduchá rada...

Albi

Vyzkoušejte hru ZLATÉ ČESKO otázky a odpovědi! Navazuje na základní verzi ČESKO – otázky a odpovědi, která se setkala s velkým ohlasem u hráčů společenských her. Oblíbenou hrou se stala hlavně díky svému charakteru (otázky – odpovědi), zajímavým otázkám a jednoduchým pravidlům.

ZLATÉ ČESKO není jen rozšířením základní verze, ale posouvá ji podstatně dál. Své vědomosti si můžete vyzkoušet v těchto šesti okruzích – osobnosti, kultura, ze školních lavic, vlastivěda, česká nej a různé. Otázky ze základní verze se tak rozhodně neopakují, naopak jsou zajímavější a nápovědou Vám může být výběr odpovědi ze tří možností. V katagorii „ze školních lavic“ si můžete poměřit své síly hlavně se svými potomky, kteří mají tyto informace ještě za čerstva v hlavě. Hra je určena pro hráče od 12 let.

AlbiPrincip hry je stejný jako v základní verzi Česka. Figurkou se pohybujete po obvodu herního plánu, odpovídáte na otázky z různých okruhů a za správné odpovědi sbíráte žetonky. Pokud získáte všech šest, vydáte se cestou ke středu herního plánu a vítězství tak může být Vaše.

Zlaté česko má však oboustranný herní plán. A tak můžete hrát hru, tak jak jsme si pověděli. Nebo plán otočit a zapojit se do bitvy o hrad Karlštejn a spatřit nádheru kaple svatého Kříže. Cesta k cíly je však zpestřena políčky, které Vás posunují kupředu i vrací zpět. I tady odpovídáte na otázky, ale hra je akčnější, protože za správné odpovědi získáváte zlaťáky, které Vás mohou posunout kupředu.

Krásný historický kabátek získala jak krabice hry, tak i oboustranná herní deska s výherními žetonky a zlaťáky. Takto se Vaše chuť zahrát si ještě umocní. Více najdete na http://www.albi.cz/hry-a-zabava/zlate-cesko/

Pokud jste milovníky českého filmu nebo se do jeho tajů chystátete teprve ponořit, pak je pro Vás ta pravá hra ČESKÝ FILM otázky a odpovědi. Princip hry je stejný jako ve hře Česko – otázky a odpovědi. Zasoutěžit si a ověřit své znalosti můžete z okruhů: Film před rokem 89, Film po roku 89, Tvůrci a herci, Večerníčky a pohádky, Filmové hlášky, Různé. Pokud odpovíte správně otázky ze všech okruhů a jako první se dostanete do středu herního plánu, získáváte naprosto zaslouženě titul „filmový expert“.

Oboustranný herní plán umožňuje zábavy ještě více. Jeho otočením se rázem přenesete přímo do života herců a můžete získat hlavní roli, stát se národním umělcem či vstoupit do Síně slávy. Stačí se jen postupně prokousat nejrůznějšími nástrahami, jako jsou vědomostní otázky, vysvětlování výrazů ze světa filmu, kreslení či pantomima. Hraje se ve dvojicích nebo týmech, čímž hra získává na dynamičnosti  a atraktivitě. Více na  http://www.albi.cz/hry-a-zabava/cesky-film/

Albi

Pro nadšené fanoušky české hudební scény je určena hra ČESKÁ HUDBA otázky a odpovědi. I tady je zaznamenán velký posun od základní verze Česka. Už na první pohled je Vás naláká tématický obal hry s „českými slavíky“ a poté uvnitř herní plán v netradiční kruhovém pojetí, jakoby vinylové desky či CD. Herní plán je oboustranný. Klasická hra v podobě otázek a odpovědí má vnější a vnitřní dráhu, po které se figurkami pohybujete. Přičemž abyste se z vnější do té vnitřní dostali, musíte mít alespoň 4 z 6ti okruhů správně zodpovězené. Nabídka zní takto: filmová hudba, tradiční hudba, populární hudba, country a folk, doplň text písně a různé. Ale aby to nebylo tak jednoduché, tak ve vnitřním okruhu můžete ulovený žetonek zase ztratit, když špatně zodpovíte otázku, a šupem se tak vrátíte zpět na vnější okruh. Pokud získáte všech 6 žetonků jako první, stanete se „hudebním expertem“.

Párty verze hry na druhé straně herní desky Vás zase provede zpěváckou kariérou od „zpěváka na pohřbech“ až po „zlatého slavíka“. Nejvyšší ocenění však získáte až po splnění nejrůznějších úkolů – kreslení, broukání a hádání melodií anebo pantomima. Více na http://www.albi.cz/hry-a-zabava/ceska-hudba/

Zábava je tak na dosah ruky. Jen si vybrat! Více na www.albi.cz