Rodina

Spokojené rodinné stolování hned od malička…

Tipy na tři dětské jídelní židličky od Babypointu, každá je jiná, vyberete si?

Přibližně ve věku šesti až devíti měsíců začínají děti samy sedět. Jedná se bezesporu o jeden z významných pokroků ve vývoji, které se v průběhu prvního roku, respektive kojeneckého období, odehrávají. V této době přichází na řadu pořízení další praktické pomůcky do domácnosti, a to jídelní židličky. I pro samotné dítě je to bezesporu důležitý okamžik, vždyť může konečně hačat u stolu spolu s rodiči. Postupně se tak začíná budovat dobrý návyk společného stolování, přestože se jeho význam často podceňuje. Vždyť sejít se s celou rodinou u společného oběda nebo večeře je dnes stále těžší. Nemluvě o situacích, kdy jeden člen rodiny stoluje před televizní obrazovkou, druhý vyřizuje e-maily na počítači. S dobře vybranou jídelní židličkou, kterou si dítko oblíbí, však bude stolování jedna radost.

babypoint

Možná si pokládáte otázku, na co si dát při koupi židličky pozor. Bezesporu je třeba myslet na její nenáročnou údržbu, aby byla vyrobena z odolného a snadno omyvatelného, případně z části pratelného materiálu, ideálně s vyjímatelným jídelním pultíkem, který díky kreativitě dítěte může v průběhu papání dostat pěkně zabrat. Dále myslete na variabilitu židličky, aby byla dostatečně prostorná a na potřebnou dobu „rostla“ spolu s dítětem. Z hlediska bezpečnosti by měly být samozřejmostí pásy pro připoutání, některé typy mají polstrované sezení, které zajišťuje pohodlí. Židličky mohou mít kolečka s brzdami pro snazší přesun po místnosti. Na trhu najdete multifunkční modely, které se dají složit do podoby stolečku na hraní a dítě tak židličku využije nejen v době jídla. Benefitem může být skladnost, úložný prostor či barevné provedení. Podívejme se blíže na tři modely jídelních židliček značky Babypoint. Ač jsou všechny od stejného výrobce, každá je jiná!

babypoint

Stolování s grácií

Pod označením Babypoint Gracia se skrývá multifunkční jídelní židlička s nosností 15 kg. Její velkou předností je víceúčelové využití a stavebnicové řešení. Lze ji sestavit do podoby klasické jídelní židličky, nebo jako stolek se samostatnou židličkou. Tuto variantu dítko uvítá při kreslení či hraní si. Vysoká židlička disponuje stupátkem na nožky, 5bodovými bezpečnostními pásy, polohovacím a vyjmutelným pultíkem, zádovou opěrkou nastavitelnou do tří poloh. Měkký potah židličky lze vyprat. K dostání je ve třech barevných kombinacích za doporučovanou cenu 2.530 Kč.

babypoint

Pohádková Fábula

Doslova pohádkový název nese židlička Fábula (ve španělštině tento výraz znamená pohádka). Rovněž multifunkční konstrukce s nosností 15 kg. Ve výbavě nabízí jídelní a hrací pultík, omyvatelné polstrování (polstrované jsou i pětibodové pásy) nebo pratelnou vložku sedáku. Šikovný je košík na drobné předměty či kolečka s brzdami v zadní části konstrukce. Fábula vyniká skladností i variabilitou v nastavení výšky a sklonu sedáku, k dispozici jsou 3 pozice zafixování pultíku. Vybírat můžete ze šesti barevných kombinací s decentním potiskem. Doporučovaná prodejní cena je 2.530 Kč.

babypoint

Do třetice Sindy

Jako poslední stručně představme atraktivní židličku Babypoint Sindy. Svěží a moderní design konstrukce doplňují dobré užitné vlastnosti. Židlička disponuje nastavitelnými pětibodovými bezpečnostními pásy, vnitřní omyvatelnou vložkou, odnímatelným pultíkem a nožní opěrkou. Díky postavení nohou je židlička stabilní a dobře se s ní manipuluje, váží pouhé 4 kg, nosnost má 15 kg. Případné přenášení po domě tak bude hračka, pultík lze po napapání využít jako stoleček na hraní. Výrobce nabízí čtyři veselé barevné kombinace v doporučované ceně 1.150 Kč.

babypoint

Pro více informací o sortimentu značky Babypoint navštivte www.babypoint.eu.

 

   
17.10.2013 - Rodina - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [2] Izzy [*]

  Já sháním židle do kanceláře, ale ještě nevím, pro jakou variantu se rozhodnu. Našla jsem si zatím e-shop.

  superkarma: 0 25.06.2015, 11:25:45
 2. avatar
  [1] Jindriska8 [*]

  Židličky jsou bezva,dcera si je pochvaluje a vnučce se v ní líbí!

  superkarma: 0 17.10.2013, 10:50:47

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme