Co byste vašemu partnerovi nedovolila? A teď nemám na mysli sexuální praktiky, ty přenechám s dovolením našemu „odborníkovi“ Jakubovi, ale práce domácí.

iron

Radek v přehledu týdne uvedl, že než bych uvařila, raději vymaluji... no, ne že bych neuměla vařit, to ne, ale prostě mě to nebaví tolik jako mého manžela. Ten se ve vaření přímo vyžívá a u „plotny“ mu to vyloženě sluší. Stejně, ať si říká, kdo chce, co chce, chlapi jsou podle mě lepší kuchaři. Víc si s jídlem pohrají, více experimentují, vždyť i světoví mistři šéfkuchaři jsou převážně muži.

Ale zpět k domácím pracím. U plotny tedy ano, ale kde si svého manžela nedokážu vůbec představit? Například u mytí oken, leštění zrcadel, utírání prachu... a propos, když už jsem zmínila ty okna, pokud je žena nemocná, nemohoucí, přes okna už se nedá dívat a není nikdo, kdo by je „přešudlil“, budiž, ale například naproti nás v baráku bydlí mladý manželský pár, znám je oba od vidění, slečnu většinou z obchodu a mladého pána spíš jen z okna, které téměř každý měsíc umývá a poté věší nové záclony. Slečna stojí pod ním a ukazuje mu, jak dát dobře záhyby. No budiž, možná má závratě, ovšem já bych asi svého manžela okna umývat nenechala, tedy pokud bych nebyla nemocná a neměla závratě.

A u čeho si ho ještě neumím představit? Naprosto humorná je představa, jak lítá po bytě s prachovkou, či jak štupuje ponožky (i když to nedělám ani já). Také spojení chlap a žehlička mi přijde naprosto asexuální, vždycky se mi vybaví doktor Kroupa z trilogie Slunce, seno... I když musím přiznat, že když jsem přijela z porodnice, to byly ještě látkové pleny, tak manžel je žehlil, ale jen jsem nabrala trochu sil, už jsem se do toho pustila sama.

Jsou prostě práce, které mi přijdou čistě ženské a čistě mužské, a pak také samozřejmě práce, které mohou dělat oba. Ať už zmíněné vaření, nebo třeba okopávání zahrádky, tapetování a malování apod.

Doufám, že jsem se manžela, přítele, bratra, syna či tatínka některé z vás nedotkla, a že mi tudíž napíšete i svoje názory. Ať už formou humornou, nebo vážnou.

Téma dnešního dne 27. září 2011 zní: U čeho si svého manžela (přítele) nedokážu absolutně představit

  • A nebo, co mu naopak sluší
  • Co dělá lépe než vy
  • Co byste mu nesvěřila, ani kdybyste měla duši vypustit
  • Kuriózní historku, co kdy udělal
  • Nebo třeba někdo z vašeho okolí
  • Co byste ho nechala dělat za trest
  • Co za odměnu

Pište, pište, téma je to lehké a doufám, že se pobavíme
redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu hospodyňku odměním takovým hodně namíchaným dárkem, ale opět hodícím se k tématu.

Takže, ať už váš partner dělá doma cokoliv, až skončí, upravte se pro něj, třeba pomocí vlasového tužidla Taft nebo kondicionéru Pantene - a společně si dejte kafíčko, posílám i čtvrt kila kávy Douwe Egberts. :)

darek

Reklama