Cestování

Spojené Arabské Emiráty! Poprvé na českém trhu!


Chcete se vydat do vzdálené pouštní země na březích Perského zálivu?? Dojem snad úplně každého, kdo poprvé zavítá do Spojených arabských emirátů, je překvapení z čistoty, pořádku, bezpečnosti a z překvapivě vysoké úrovně služeb. Zaručené celoroční koupání na udržovaných bílých plážích s palmami na březích Indického oceánu toto příjemné překvapení jen umocní.

Pouštní země na březích Perského zálivu je stále častějším cílem cestovatelů. Většina návštěvníků sem jezdí v období evropské zimy za teplem, příjemným koupáním a výhodnými cenami nákupů. Dojem snad úplně každého, kdo poprvé zavítá do Spojených arabských emirátů, je překvapení z čistoty, pořádku, bezpečnosti a z překvapivě vysoké úrovně služeb.

Zaručené celoroční koupání na udržovaných bílých plážích s palmami na březích Indického oceánu toto příjemné překvapení jen umocní. Supermoderní architektura, kouzlo orientálních bazarů, procházky večerními prosvětlenými uličkami nadchnou každého. Čisté moře, nezapomenutelné výlety do pouště, lyžování na písečných dunách, potápění, luxusní obchody s oděvy, šperky a elektronikou, to vše Vám mohou emiráty dopřát a prožijete tak dovolenou, na kterou se nezapomíná.

Podnebí činí kombinace pouště a polohy přímo na obratníku Raka horkým a suchým, slunce tu svítí prakticky celý rok. Velká horka nastávají přes léto – průměrné teploty vystupují až k 45°C. V zimním období je klima příjemné, teploty prakticky nikdy nepoklesnou v nechladnějším lednu pod 25°C. V hotelích je nabízena jak místní tak i mezinárodní kuchyně. Mimo hotely naleznete nepřeberné množství restaurací a bufetů všech cenových kategorií a kuchyní, na které si jen vzpomenete. Na své si přijdou i příznivci rychlého občerstvení – naleznete zde zastoupení Mc Donald, KFC, Pizza Hut, Burger King a další. Nechybí zde ani vyhlášené podniky jako TGI Friday’s či Hard Rock Café. Levnější stravování naleznete v malých stáncích či bistrech nabízejících tradiční orientální sendviče. V místních kavárnách můžete ochutnat silnou arabskou kávu, osvěžující mátový čaj či tradiční vodní dýmku. Podle islámu je alkohol pro muslimy tabu. Cizinci jej mohou dostat v hotelových restauracích a barech a v některých golfových klubech, musí ale počítat s vyššími cenami. Úplný zákaz prodeje alkoholu platí v Emirátu Sharjah.

LETOVISKA
Emirát Dubai
Přestože se emirát Dubaj rozkládá na ploše pouhých 3.885 km2, v počtu obyvatel se řadí na druhé místo mezi sedmi Emiráty – žije zde 1,2 milionu obyvatel. Dubaj se stala synonymem bohatství a luxusu – turisté sem jezdí nejenom kvůli koupání na bělostné pláži Jumeirah, ale i za levným zlatem, obrovskými nákupními možnostmi a špičkovými golfovými hřišti. Příjmy, které se v Dubaji hromadí, nejsou zdaleka jen příjmy z ropy – 90% HDP činí z velké části obchod a reexport zboží, v posledních letech se přidaly i obrovské příjmy z turistiky. Dubaj se v posledních proslavila i impozantními stavebními projekty – prvním byla stavba nejvyššího hotelu na světě Burj Al Arab. V loňském roce byl otevřen gigantický lyžařský areál, budují se 3 obrovské umělé ostrovy. Mezinárodní věhlas si získaly také významné festivaly a veletrhy (např. nákupní Dubai Shopping Festival, který navštíví každoročně téměř 3 miliony lidí).

Emirát Sharjah
Sharjah díky své centrální poloze sousedí se všemi 6 emiráty, plochou i počtem obyvatel je na třetím místě. Emirát provází na jedné straně pověst kulturního centra Spojených Arabských Emirátů – naleznete zde množství muzeí a galerií , na straně druhé pak přísného dodržování islámských tradic – jako jediný emirát přísně dbá na absolutní zákaz prodeje alkoholu. Stejnojmenné hlavní město je zaklíněno při pobřeží Perského zálivu a tvoří velkou městskou aglomeraci s Dubají na jihu a Ajmanem na severu. Pláž s hotely je situována na západním břehu zátoky Khor Khalid. Laguna se směrem do vnitrozemí rozšiřuje a vytváří jezero obklopené zelení – oblíbené místo k relaxaci.

Emirát Ajman
Pouhých 10 km severně od Sharjah leží nejmenší z emirátů – Ajman. I přes jeho malou velikost disponuje pobřežím dlouhým 36 km, které z větší části tvoří krásná písečná pláž napojující se na pláž emirátu Sharjah. V minulosti se Ajman spoléhal zejména na příjmy z rybolovu, avšak dnes je díky bezcelní zóně třetím v počtu průmyslových firem sídlících na jeho území. V tomto emirátu se můžete stále setkat s tradičním způsobem života, navštívit typické trhy a pozorovat rybáře, jak brázdí svými bárkami moře.

Emirát Umm Al QaiWAIn
Druhý nejmenší emirát patří k nejméně rozvinutým, je naprostým protikladem nablýskané Dubaje či Abu Dhabí. Největším turistickým lákadlem je Dreamland – obrovský vodní park, který ročně navštíví statisíce lidí. Dlouhé a liduprázdné písečné pláže jsou ideální pro ty, kteří se necítí dobře v přeplněných letoviscích a chtějí svoji dovolenou strávit poklidným tempem.

Emirát Ras Al Khaimah
Nejsevernější z emirátů je mnohými považován za nejkrásnější. Dramatické panorama vyprahlého pohoří Hajar přechází do dun červeného písku, které končí v tyrkysově modrém moři, najdete zde poušť, moře, hory i úrodná údolí. Ras Al Khaimah sousedí s Ománem, který zabírá severní poloostrov Musandam – ideální místo k pozorování delfínů a velryb. V Ras Al Khaimah se nachází důležitý přístav Mina Saqr, ale i úrodná údolí, kde se dobře daří zemědělství a která zásobují okolní emiráty zeleninou a ovocem. Důležitou roli hraje i rybolov. Ras Al Khaimah má díky strategické poloze u Harmúzského průlivu mnohem bohatší historii, než ostatní Emiráty. Ve středověku se zde nacházel důležitý obchodní přístav Julfar, kde se narodil jeden z největších Arabských mořeplavců Ibn Mádžid. Na území emirátu se zachovalo 75 starých strážních věží postavených z hliněných cihel nebo kamene. V hlavním městě naleznete starou pevnost, která dnes slouží jako muzeum; za procházku stojí i starý souk, který žije stejným poklidným tempem již desítky let. Vedle Dubaje a Abu Dhabí má Ras Al Khaimah třetí nejdůležitější dostihové závodiště pro velbloudy – závodí se vždy v pátek od poloviny září do konce dubna a návštěva velbloudího dostihu stojí určitě za to.

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře Exim Tours.
Více najdete na www.eximtours.cz

   
20.09.2006 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [13] ratonito [*]

  http://www.eximtours.cz/hotel/index.php?hotel=616&termin=101893 opravdu láce

  superkarma: 0 20.09.2006, 16:51:32
 2. avatar
  [11] Zuzana N. [*]

  superkarma: 0 20.09.2006, 09:30:56
 3. avatar
  [10] Kachnička81 [*]

  Někdy by jsem se tam chtěla podívat

  superkarma: 0 20.09.2006, 09:02:02
 4. avatar
  [9] Hysteria [*]

  Můj názor na Emiráty:moře mají i jinde,abych koukala na zalévané palmy a písek a široko daleko jen písek,na to nejsem zvědavá.Chci něco i vidět a vEmirátech je příroda,darmo mluvit.

  superkarma: 0 20.09.2006, 08:25:16
 5. avatar
  [8] paviocko [*]

  Hmmmm..... tak to mě moc neláká. Mám ráda exotiku, ale radši JV Asii

  superkarma: 0 20.09.2006, 08:21:36
 6. avatar
  [7] Handa [*]

  Už jsem se předčasem na ty zájezdy koukala a zjistila jsem, že některé hotely vůbec nejsou u moře, že se tedy musí dojíždět, ale dopravu poskytuje hotel.
  Už mám zabukováný pokoj v nejdražším 7 hvězdičkovým hotelu, tak to taky nepropásněte, je to láce

  superkarma: 0 20.09.2006, 08:07:47
 7. avatar
  [6] man-mimo [*]

  Lotka: asi to chtěli zdůraznit

  superkarma: 0 20.09.2006, 08:03:46
 8. avatar
  [5] Lotka [*]

  Proč je tam jedna věta dvakrát

  superkarma: 0 20.09.2006, 07:44:23
 9. avatar
  [4] Simba [*]

  Poprvé na českém trhu?! Si děláte srandu, ne?

  modroocka: myslím, že přírodní blondýny by měly mít doprovod všude na světě

  superkarma: 0 20.09.2006, 07:29:43
 10. [3] kornoutek [*]

  to je nádhera!!!!

  superkarma: 0 20.09.2006, 06:54:42
 11. avatar
  [1] Léthé [*]

  Chtěla bych tam jet moc bych chtěla snad se mi to povede

  superkarma: 0 20.09.2006, 00:15:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme