Přiznává naše čtenářka s nickem Lenig, jejíž příspěvek přišel mezi prvními. Co se prádla týče, je prý klasik a potrpí si na bavlněné a hlavně pohodlné prádlo. Více podrobností se už dočtete v jejím příspěvku.

Hezký den přeji do redakce i všem ženám-in! Dneska máme hezké téma, spodní prádlo :-)Někdo si potrpí na krásné, hedvábné nebo krajkové, ale já jsem v tomto klasik (nebo konzerva, chcete-li). Kalhotky musím mít bavlněné, ale dneska se dají sehnat moc pěkné (ne jako dříve ty „babičkovské) a když na nějaké narazím, koupím jedny a jsou-li i po vyprání v pohodě, při nejbližší příležitosti dokoupím třeba patery. A mám zase na rok klid.

Spodní košilky, tak ty teda nosím, musím, jinak mě zebou záda a bolí ledviny, a to fakt nesnáším. Jenže sehnat opravdu bavlněnou a příjemnou košilku je docela umění. Musím pro ni do spešl obchůdku, kde je sice dražší, ale pravda, zase déle vydrží. Nemá smysl si kupovat „levnou“, která se sice tváří jako bavlněná, ale po prvním vyprání je z ní hadr na podlahu a navíc, když se zpotím, tak cítím, že není ani bavlněná. Takže i zde pro mne platí, že nemám na to, abych si kupovala levné věci, jak kdysi řekl jeden klasik (tuším, že to byl pan Werich?).

Jestliže si koupím zhruba sedmery až desatery spoďáry na rok, tak košilky mi stačí zhruba tři. Vždy si něco nechávám pro lepší příležitost (k lékaři, na masáže apod.) a ostatní teda nosím a peru dokola. Košilky nemusím jen v opravdu pár parných letních dnech.

Tanga jsem v životě na sebe neoblékla, vadily by mi, ty úzké šňůrky¨, nejsou nic pro mne. Brr. Naopak i kalhotky musím mít vyšší, protože jsem po dvou operacích mimoděložních těhotenství, takže mám pod bříškem plochou jizvu, a tak se mi kalhotky nesmí zařezávat, ale naopak si kupuji vyšší.

Body jsem jeden čas nosila, ale není to můj šálek kávy, zase mi vadí to zapínání v rozkroku...to ne. Jsem dost zomomřivá, musím mít teplo od nohou, a tak v podstatě nemám ani letní ponožky, jen skoro samé thermo, protože v létě buď chodím naboso anebo si (třeba doma) také navléknu teplé ponožky a od září do dubna nesundám své oblíbené thermo, které si též kupuji kvalitní, aby vydržely.

Tak jsem se zase „vykecala“, přeji hezký den

Lenig

Milá Lenig, od toho tady naše témata jsou

Text nebyl redakčně upraven

A co vy a spodní prádlo, milé ženy-in?

  • Možná si vzpomenete na doby, kdy jste odmítaly nosit teplé košilky, kdy jste ohrnovaly nos nad punčocháči a klidně ukazovaly holá bedra v bokovkách a krátkých bundičkách.
  • Jak je to dnes? Poučily jste se trochu? Nosíte v zimě jiné prádlo než v létě? Čím se přioblékáte?
  • Jste zimomřivá, nebo otužilá? Kterou část těla musíte mít bezpodmínečně v teple?
  • Chodíte i v zimě v tangách, nebo bez podprsenky?
  • Vítáte návrat spodního prádla, kterému se říká jednoduše „body“? Nosily jste ho rády, nebo jste dávaly přednost košilkám.

Napište nám. Na vaše příhody, rady, postřehy a diskuze se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama