Rodina

Splnilo se vám dětské přání?

Přání dětí bývají různá, od těch nereálných a nesplnitelných až po ty, které se nám v životě splní. A jestli se nám nesplní nikdy žádné z nich? Nevadí, snění je krásné a navíc rozvíjí dětskou osobnost. A neuškodí ani v dospělosti.

wishJá jsem samozřejmě měla v dětství taky plno snů a přání. Většina z nich se mi nesplnila. Ale nedivím se, ani se splnit nedala. Určitě jsem kvůli tomu nesmutnila. Už v pěti letech jsem asi byla realistka, protože jsem pochopila, že krásné husté a dlouhé vlasy mi nikdy nenarostou. :-)

Jedno přání z dětství se mi ovšem splnilo... Už od dob, kdy jsem si jako úplně malá hrála s panenkami, jsem si říkala, že bych jednou chtěla mít děti. Miminka mi připadala krásná a větší děti zase roztomilé, říkala jsem si, že budu mít taky takové, až budu velká. A je pravda, že už v dětství se na mě lepily malé děti, které si se mnou chtěly hrát a povídat (a je to tak doteď).

Je to ten nejkrásnější splněný sen, ty moje dvě úžasné děti. Když se narodily, byla jsem šťastná, a jsem pořád, protože tu jsou. A dělají mi radost. Strávila jsem s nimi doma deset let svého života a nikdy mi nevadilo, že po mně něco chtějí, že na mě mluví a dožadují se, abych si s nimi hrála. Protože od toho by mámy měly být.

Pamatuju si na jednu kamarádku, která už na základní škole mluvila o tom, že si přeje žít v Německu. Už si nepamatuju proč, ale tehdy jsem si říkala, že je to zvláštní dětské přání, v té době byl ještě socialismus a jet se dalo leda tak do Německa východního. Pak přišla revoluce, střední škola a kamarádčino přání zůstalo nezměněno. Když jsem šla na vysokou školu, už jsme se moc nevídaly, jen jsme si občas napsaly dopis. A pak jednou přišel koresponďák (kdo dneska ví, co to vůbec je?)... z Německa. Bylo v něm něco jako „Bydlím teď v Německu a budu se vdávat“.

Hned mě napadlo: Tak se jí její sen nakonec splnil. I když moc velká pohádka se nekonala, kamarádka je dneska rozvedená, má celkem šest dětí s dvěma muži a asi pěknou honičku. Ale třeba je spokojená.

A jaké dětské přání se splnilo Vám? Napište mi, budu se těšit!

Téma dnešního dne: Splnilo se Vám dětské přání?

 • Měla jste v dětství nějaké přání?
 • Nebo jich bylo víc?
 • Co to bylo?
 • Splnilo se Vám?
 • Co se Vám naopak asi nikdy nesplní?
 • Jak vzpomínáte na svá dětská přání?
 • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. A jako vždy, jedna z vás získá dárek, knížku Jana Bauera Zachraňte krále (nakl. MOBA) a transparentní sypký pudr od Mary Kay. Příspěvky můžete posílat na mail redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je PŘÁNÍ. Moc děkuju všem!

komji

   
07.10.2013 - Děti - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] datura [*]

  Přála jsem si být učitelkou, naštěstí se to nesplnilo, jinak bych teď dožívala nejspíš v Bohnicích. Sml30

  superkarma: 0 07.10.2013, 14:29:31
 2. avatar
  [6] Claire [*]

  Hodně přání jsem si splnila/nebo mi splněna byla/ a neboť jsem ještě takové ,,odrostlé" dítě, nějaká další ještě mám v záloze.....

  superkarma: 0 07.10.2013, 13:33:48
 3. avatar
  [5] ToraToraTora [*]

  Nesplnilo, Vinnetoua jsem si nakonec nevzalaSml80

  superkarma: 0 07.10.2013, 09:22:32
 4. avatar
  [4] Eliana [*]

  kosmobioložkou a létat do vesmíruSml30

  superkarma: 0 07.10.2013, 07:36:20
 5. avatar
  [3] lenig [*]

  něco se mi splnilo, něco ne....bylo by to na román Sml58

  superkarma: 0 07.10.2013, 07:01:11
 6. [2] lidicka [*]

  Moje dětské přání bylo stát se učitelkou, bohužel se mi nesplnilo, ale ve školství pracuji. Dcera taky už od 1. třídy ZŠ říkala, že bude učitelkou, zatím si sen splnila tak na půl. Snad se ji povede splnit si ho úplně.Sml16Sml22

  superkarma: 0 07.10.2013, 06:25:26
 7. avatar
  [1] peetrax [*]

  Přála jsem si být učitelkou, což se mi splnilo. Jeden školní rok jsem strávila jako "úča" na základce, nespočet let jako doučující anebo učitelka dospělých. Momentálně je tato má "kariéra" sice přerušená, ale určitě ne ukončená. Sml54

  superkarma: 0 07.10.2013, 00:44:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme