Přání dětí bývají různá, od těch nereálných a nesplnitelných až po ty, které se nám v životě splní. A jestli se nám nesplní nikdy žádné z nich? Nevadí, snění je krásné a navíc rozvíjí dětskou osobnost. A neuškodí ani v dospělosti.

wishJá jsem samozřejmě měla v dětství taky plno snů a přání. Většina z nich se mi nesplnila. Ale nedivím se, ani se splnit nedala. Určitě jsem kvůli tomu nesmutnila. Už v pěti letech jsem asi byla realistka, protože jsem pochopila, že krásné husté a dlouhé vlasy mi nikdy nenarostou. :-)

Jedno přání z dětství se mi ovšem splnilo... Už od dob, kdy jsem si jako úplně malá hrála s panenkami, jsem si říkala, že bych jednou chtěla mít děti. Miminka mi připadala krásná a větší děti zase roztomilé, říkala jsem si, že budu mít taky takové, až budu velká. A je pravda, že už v dětství se na mě lepily malé děti, které si se mnou chtěly hrát a povídat (a je to tak doteď).

Je to ten nejkrásnější splněný sen, ty moje dvě úžasné děti. Když se narodily, byla jsem šťastná, a jsem pořád, protože tu jsou. A dělají mi radost. Strávila jsem s nimi doma deset let svého života a nikdy mi nevadilo, že po mně něco chtějí, že na mě mluví a dožadují se, abych si s nimi hrála. Protože od toho by mámy měly být.

Pamatuju si na jednu kamarádku, která už na základní škole mluvila o tom, že si přeje žít v Německu. Už si nepamatuju proč, ale tehdy jsem si říkala, že je to zvláštní dětské přání, v té době byl ještě socialismus a jet se dalo leda tak do Německa východního. Pak přišla revoluce, střední škola a kamarádčino přání zůstalo nezměněno. Když jsem šla na vysokou školu, už jsme se moc nevídaly, jen jsme si občas napsaly dopis. A pak jednou přišel koresponďák (kdo dneska ví, co to vůbec je?)... z Německa. Bylo v něm něco jako „Bydlím teď v Německu a budu se vdávat“.

Hned mě napadlo: Tak se jí její sen nakonec splnil. I když moc velká pohádka se nekonala, kamarádka je dneska rozvedená, má celkem šest dětí s dvěma muži a asi pěknou honičku. Ale třeba je spokojená.

A jaké dětské přání se splnilo Vám? Napište mi, budu se těšit!

Téma dnešního dne: Splnilo se Vám dětské přání?

  • Měla jste v dětství nějaké přání?
  • Nebo jich bylo víc?
  • Co to bylo?
  • Splnilo se Vám?
  • Co se Vám naopak asi nikdy nesplní?
  • Jak vzpomínáte na svá dětská přání?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. A jako vždy, jedna z vás získá dárek, knížku Jana Bauera Zachraňte krále (nakl. MOBA) a transparentní sypký pudr od Mary Kay. Příspěvky můžete posílat na mail redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je PŘÁNÍ. Moc děkuju všem!

komji

Reklama