Bulvár

Splněné i nesplněné sny s Markétou

 

Člověk by měl mít sny....
Jít za svým snem, za svým cílem, bojovat zuby nehty o to, abychom dosáhli čehosi, po čem třeba x let toužíme je – ač se to nezdá – často smyslem našeho života, pohonným motorem nás samých, elixírem, který dám dodává sílu a energii.

 

Je pravda, že čím jsme straší, tím naše sny, přání, touhy dostávají jiný tvar, jinou podobu. Ale to je logické. Osmnáctiletá dívka jen těžko bude mít stejný sen, stejný cíl cesty jako její babička.

 

Ono totiž ani tak moc nezáleží o čem sníme, za čím jdeme... Daleko důležitější je, mít ve svém životě vůbec něco, za čím se ženeme, oč bojujeme.

 

Sny a přání dávají našemu životu váhu, barevnost a sílu bojovat. Bez rozdílu věku.

 

Moje babička žila celý svůj život tím, že od jara do podzimu chodila den co den do lesa na houby. Houbaření bylo jejím světem, jejím životem i její obživou.

I když jí bylo téměř osmdesát let, nemohla se dočkat, až bude „Josefa“... až konečně přijde jaro a ona bude moci vyrazit na svoje pečlivě utajená místečka,  kde rok co rok najde nějakého hříbka.

 

Někomu se tento sen může zdát malicherný, nicotný, avšak pro moji babičku byl les, vycházky a houby smyslem života. Snem – který si rok co rok mohla splnit a být šťastná.

 

Když díky operaci přestala chodit, přestala mít možnost „vyrazit na houby“, konec přišel nečekaně rychle. Její sen se rozplynul, stal se nesplnitelným a ona věděla, že už tu nemá pro co žít.

 

Ale já věřím, že teď chodí den co den v nebeském lese a sbírá ty největší a nejchutnější nebeské hříbky, které jsou k mání. Suší je, zavařuje a dělá z nich smaženici či řízky.

Kdo ví, možná až se jednou tam nahoře setkáme, bude na mě babička už čekat s kyselými houbami, nebo s houbovou omáčkou a domácím knedlíkem....

 

Tak to bylo vyprávění o snu mé babičky.
A jaký já mám sen? Nebo jaké jsem měla sny?

 

U mě se objevuje takový prapodivný jev... tedy co se plnění snů týče.
Moje sny se totiž (ve většině případů) plní tak pomaličku, po malých krůčcích, postupně, že když dorazím do finále, do cíle a můžu jásat: Můj sen se splnil!, tak často ani nezaznamenám (nebo až s řádným zpožděním), že už v onom pomyslném cíli skutečně stojím.

Bohužel, ale je to tak.

A nejednou jsem měla pocit, že takovéto splnění snu ztrácí veškerý efekt.

 

Ale věřím, že letos budu toho, dá se říci - zklamání, ušetřena ;o)

Splním si (pevně doufám, že vše vyjde) svůj sen, který sním už 27 let - poletím k moři.

 

U moře jsem byla jen jednou, když mi byly čtyři roky, a tak představa nekonečného množství slané vody, horkého vzduchu a palem vrhajících stín na mé tělo je pro mě naprostou pohádkou.

Vidím se, jak ležím na horkém písku, jak se procházím po pláži a vlnky hladí má chodidla... Vidím se, jak se koupu v moři při západu slunce, cítím svoji pokožku, jak je nasáklá slanou vodou....

 

Ano, to je můj veliký sen – moře, palmy, slunce, žhavý písek.

 

 

A jaký sen máte vy?
Plníte si své sny?
Nebo máte přání, která se ne a ne vyplnit?

 

Napište mi o svých splněných i nesplněných snech.

Mail redakce@zena-in.cz je tu pro vás a já se už nyní těším na vaše příběhy, touhy a přání, které přenesete do písmen a do slov....

   
25.05.2005 - Společnost - autor: Sabina

Komentáře:

 1. avatar
  [14] Boruv.ka [*]

  Nioneta: Naprosto se dokážu vžít do toho, jak jsi snila o tom jak jednou spatříš moře. Taky bych si přála jako asi hodně lidiček žít v pohodě a mít dostatek financí, aby se člověk pořád jen neplácal od výplaty k výplatě a přitom trávil největší část života v práci, která není až tak dobře finančně ohodnocená. Jinak prvotní mé přání je, abychom já a mí blízcí byli zdraví, není to fráze, protože dokud se opravdu nestane něco zásadního, bereme tuto větičku jako otřepanou a pak najdenou ejhle ! A jednou to móře !!!! Viděla jsem ho jen na chviličku ve 12-ti letech a už si to ani nepamatuju. No a závěr - bez kaček není moře. I tak se těším na dovolenou, byť na chaloupce mé kamarádky, protože tam je moře blaha !!!! Pod okny zurčí potůček, v němž plavou raci ( fakt ! ) a les šumí, čerpáte energii a najednou zjistíte, že to moře máte na dlani :-)))

  superkarma: 0 25.05.2005, 14:14:51
 2. [13] Rikina [*]

  Výjimečně souhlasím s "gryzlim" - sny si pěstuju, protože kdybych si je splnila, musela bych si vymyslet jiný sny, a třeba by to ani nebylo takové, jak si myslím, a byla bych zklamaná - takhle si můžu krásně snít pořád...

  superkarma: 0 25.05.2005, 12:37:25
 3. avatar
  [12] Julča [*]

  Můj sen je to co už je tu zmíněno.Za prvé zdravou celou rodinu a potom trošku lepší finanční situaci.To je všechno.

  superkarma: 0 25.05.2005, 11:50:43
 4. avatar
  [10] Trinii [*]

  Chtěla bych se konečně po těch dlouhých letech setkat s mojí maminkou, tak snad ji ještě uvidím

  superkarma: 0 25.05.2005, 11:42:07
 5. avatar
  [9] Lilinka [*]

  Chci dodelat vysokou

  superkarma: 0 25.05.2005, 11:04:01
 6. avatar
  [8] Kekka [*]

  Přeji si mít zdravou rodinu, šťastné a úspěšné děti, spokojeného manžela, no a ten malý domeček by se taky hodil. Taky bych mohla být lépe odměňovaná v práci, abych neměla pořád ten vtíravý pocit, že jsem studovala nadarmo. A taky bych si přála, aby na sebe byli lidi hodnější a chápavější a méně záviděli.

  superkarma: 0 25.05.2005, 10:10:58
 7. avatar
  [6] grice [*]

  Moje sny jsou taky dost materialistický,ke štěstí mi stačí když budu mít práci,kde budu pracovat za peníze a ne za almužnu abych musela chodit na socku,potom hlavně zdraví pro moje děti i ostatní nejbližší lidičky a když by k tomu byla i nějaká hezká dovolená u moře,bylo by to super,ale na tu se asi v nejbližší destiletce nedostaneme,takže konec snů a zpět do reality. Třeba se nám někdy sny vyplní,ale budeme se o ně muset hodně zasloužit

  superkarma: 0 25.05.2005, 09:44:56
 8. avatar
  [5] NANYNKA [*]

  přeji si, aby se moje maminka uzdravila!

  superkarma: 0 25.05.2005, 09:36:07
 9. avatar
  [3] renike [*]

  chtela jsem od detstvi videt na vlastne oci zive delfinky...a sen se splnil(jo,ne v detstvi ale splnil)..ted uz v dospelosti mam jine sny

  superkarma: 0 25.05.2005, 09:19:55
 10. avatar
  [2] narciska [*]

  Ja chci domek na morske plazi a velikou zahradu

  superkarma: 0 25.05.2005, 09:15:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme