Domácnost

Spíte v geopatogenní zóně?

Geopatogenní zóny (geo = země, pathos = utrpení), neboli dračí žíly, znali lidé už v dávné minulosti... O škodlivém vlivu těchto geopatogenních zón na lidský organizmus věděly podle dochovaných dokumentů údajně všechny vyspělé civilizace. První zmínky o dračích žílách jsou staré více než 4 000 let a pocházejí z Číny.

 

I v Egyptě či ve starém Římě o těchto zónách věděli a je dokonce potvrzeno, že se zónám snažili všemožně vyhnout. Například při stavbách domů, byli obzvláště opatrní, protože se obávali zvýšeného výskytu nádorových onemocnění, který se v těchto místech skutečně projevoval.

Způsob, jakým vybírali místa pro svá obydlí, byl jednoduchý: vyhnali na pozemek stádo krav a kde se zvířata uložila k odpočinku, tam začali stavět.

 

Vliv geopatogenních zón na člověka není zanedbatelný.

Je prokázáno, že vyzařování energie ze zemského nitra, má při dlouhodobém působení na člověka neblahý vliv.

 

Dlouhodobý pobyt (např. spánek) v geopatogenní zóně se většinou projeví onemocněním nejslabšího orgánu v lidském těle. Rovněž může vyvolat řadu nemocí, od těch banálních až po ty nejzávažnější (ty bývají podmíněny dalšími faktory).

Krátkodobý pobyt v těchto zónách způsobuje u citlivějších jedinců poruchy soustředění nebo pocity stísněnosti i nevysvětlitelné únavy.

 

Jak rozpoznáme, kde bychom neměli spát?

 

Jednoduše. Zvířata jsou totiž tím nejspolehlivějším indikátorem patogenních zón.

 

Pes - nejlepší místo pro umístění postele je to, kam si lehne ke spaní. Pes totiž nemůže spát tam, kde jej dráždí infrazvuk, který mu připomíná vrčení. Pes má velmi dobře vyvinutý sluch, řídí se vegetativním nervstvem a slyší nejen nižší frekvence, ale vnímá přesně i podprahové dráždění.

 

Kočka - je pravým opakem psa. Je-li spokojená, přede. Vibrací "záklopky" v dutině ústní při dýchání vytváří tón, podobný infrazvuku, který ji celou "rozvibrovává". Ráda tedy vyhledává místa, která jí tento zvuk připomínají. A tím místem je i infrazvuková patogenní zóna. Pamatujte, že tam, kde ráda kočka odpočívá, neumisťujeme lůžko, místo odpočinku ani pracoviště.

 

Včely – pokud úl umístíte do místa patogenní zóny, zaznamenáte větší snůšku medu. Infrazvuk je totiž nenechá odpočívat a udržuje je ve větší aktivitě díky šumu, který jim zní jako jejich vlastní zvuk, jež vydávají křídly v době denní aktivity.

 

Mravenci - i jim je dobře v patogenních zónách, neboť jako včely produkují vlastní zvuk podobný infrazvuku.

 

Geopatogenní zóny mají dvanáctičíselnou stupnici, přičemž stupeň jedna, značí velmi slabou zónu, pro člověka téměř neškodnou.

Naopak stupeň dvanáct, je identifikován jako stupeň smrtelného nebezpečí. Smrt nastává již během několika málo hodin v této zóně a nejčastějším důvodem úmrtí je šok.

 

V současné době probíhá na Moravě a ve Slezsku plošné měření geopatogenních zón. Máte-li zájem o bezplatné proměření geopatogenních zón a jiných škodlivých energetických polí ve vaší domácnosti, můžete se zapojit do tohoto prvního projektu i vy. Bližší informace Vám budou podány každý pracovní den od 9.00 do 16.00 na telefonním čísle 581 225 761.

 

Zdroj: Silesia

   
11.10.2004 - Dům a byt - autor: Sabina

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [66] PanJan [*]

  Správné nastavení prvků v prostoru podle feng shui (feng-šuej) je zásadní pro dobrý spránek. Je také dobré použít v ložnici barvy podle feng shui.

  superkarma: 0 20.08.2016, 13:29:55
 2. avatar
  [63] Ťapina [*]

  Tak to jsem trošku prošvihla, měla jsem vypustit psiska do pokoje před tím, než tam byla postel. Protože teď už mají jasno - tady bude spát panička a já si lehnu hned vedle, zóna nezóna

  superkarma: 0 17.10.2004, 11:57:46
 3. avatar
  [62] Avilka [*]

  Dašulko, hlavne, že sa tebe a manželovi Váš byteček páči. Kamoška bola u bohatých ľudí na návšteve a povedala, že sa u mňa cíti príjemnejšie a útulnejšie.

  superkarma: 0 12.10.2004, 21:49:13
 4. avatar
  [61] Dášule [*]

  Nepodařilo se, asi to neumím.

  superkarma: 0 12.10.2004, 20:45:44
 5. avatar
  [60] Dášule [*]

  Avilka i ostatní - feng šuej je asi 7 různých škol. Pokud se někomu podaří, jako kdysi mě, si přečíst knihy patřící k různým školám, může mít někdy v hlavě pěkný guláš. K tomu WC, je dobré dát na vnitřní stranu dveří, třeba i dost nahoru buď zrcádko nebo nalepit kousek zrcadlové folie. Já osobně beru FŠ jako způsob, jak si pomci od různých špatných vlivů, protože vím, že se nemohu přestěhovat do bytu, který by naprosto vyhovoval. A o tom to je.
  Asi těžko nacpu do jídelny velké zdrcadlo, když mám malou jídelnu, ale mohu tam nacpat 2 plakáty s jídlem /naštěstí už jsou a docela hezké. V předsíni jsem vyházela předsíňovou stěnu a ma cestu energií pověsila bambusovou zvonkohru - to místo mi v kurzu našel lektor. Je taky důležité v sektoru manželství mít věci, které vám něco společného připomínají /mluvím hlavně o ložnici/ a ne si jej zastavět skříněmi na nepoužívané věci nebo dokoce dírou /udělala jsem já/. Jestli se mi podaří dostat fotku do fotek, dám tam svoji předsíň. Je také dobré používat energetické spirály, koule z brouženého skla a zvonkohry. Tam ale pozor, záleží na materiále.

  superkarma: 0 12.10.2004, 20:30:49
 6. avatar
  [59] Avilka [*]

  Keď som čitala knihu o feng shuj, tak som prišla k záveru, že mnohé praktiky praktizovali už naši predkovia na základe svojich praktických skúseností. A ďalej, je si potrebné uvedomiť, že feng shuj vychádza z činskeho náboženstva a je prepracované na územie Číny, ktoré je unikátne svojou geografickou polohou ( hory, rieky, nížiny, zem. širka), mentálnou úrovňou obyvateľstva, ich životným štýlom ap. Stopro ich orientácia domu bude v Austrálii k ničomu ( tam je chladnejší juh). Takže úplné zavedenie princípov feng shuj v našich zemepisných, mentálnych podmienok nie je to pravé orechové a preto to ani väščinu ľudí neoslovilo ( a to ani takých, čo na to prachy majú)
  Takže, ja feng shuj berem ako inšpiráciu, ako si vyčančať byt ale je u mňa je to na rovnakej hladine, ako časopis bývanie alebo katalóg v Ikei.
  Aby som predišla omylom, tak nemám nič proti ľuďom, ktorí sa v ňom našli a vyhovuje im. Som tolerantná..

  superkarma: 0 12.10.2004, 10:31:53
 7. avatar
  [58] Avilka [*]

  11.10. 2004 18:20:07 - Nanet , tak to som si odýchla, že nemusím okakanej návšteve odniesť veci to čistiarne. WC musím zaklapovať, lebo mrcha kočka tam chodí chlastať vodu. Tú v miske, ktorú jej podľa doporučenia veterinára pravidelne mením, preváram a podávam v miske kitekat ignoruje.. Takže vďaka kočke mi neunikajú penízky..
  V ložnici som TV nedovolila, lebo v nejakom článku písali, že je to zaručený potlačovač sexu. A zradlo som tam nedala kvoly sebe. Vstanem, pozrem na seba do zrkadla a zľaknem sa tej príšery, čo na mňa urobí KUK!
  Takže ja vlastne mám toma feng shuj a ani o tom neviem.

  superkarma: 0 12.10.2004, 10:24:23
 8. avatar
  [57] Irena1 [*]

  Obávám se, že náš pes si lehne kamkoliv, kde budeme my, ev. peřina A kočka spávala na stejném radiátoru, pod kterým má teď pelíšek...

  superkarma: 0 12.10.2004, 08:21:25
 9. avatar
  [56] Nanet [*]

  Dášule: ty kurzy mám kapku z ruky, ale moc bych na ně chtěla, vyčenichat pazónu, to bych chtěla umět

  superkarma: 0 12.10.2004, 00:04:08
 10. avatar
  [55] Vivian [*]

  Dášule: nám kdosi poradil dát pod postel jako odrušovač dva na sebe položené talíře ale asi to bylo slabý... radši jsme se odstěhovali.

  superkarma: 0 11.10.2004, 21:12:35
 11. avatar
  [54] Dášule [*]

  Nanet: V kurzech feng šuej jsme se učili nejn tyto zóny vyhledávat, ale tady se dají odrušit. Ještě než jsem poznala feng šuej, nastěhovali jsme se do nového bytu. Byl sice 3+1, ale ložnice měla 2,8 x 2,85, takže se tam moc experimentovat nedalo. Nemohla jsem spát, zavolala jsem si pána přes GPZ a ten zjistil, že přímo pod mou hlavou je křížení 4 směrů.Bydleli jsme v přízemí. Dal mi tam odrušovač a bylo fajn. Po čase se to vrátilo. Nevěděla jsem, co se děje a zeptala se muže, jestli nic nehledal pod postelí /já vím, že tam nic nemá být, ale ono to někdy nejde/. Hledal. Vyštvala jsem jej tam znovu a zjistila, že mi obrátil odrušovač. Dal jej do původní polohy a vše bylo zase v pořádku.
  A ještě k tomu feng šuej - dobrý lektor, např. ing. Jiří Šmikmátor, dělá kurzy v Brně a myslím, že i v Praze, má veb. stránky, najdou se přes googlíka, nás učil nejen, jak to má v bytě vypadat, ale i jak si najít zóny, co s nimi a jak uspořádat věci v bytě, když máte třeba střed bytu v záchodové míse /takových paneláků je hodně/.

  superkarma: 0 11.10.2004, 21:01:02
 12. avatar
  [53] Vivian [*]

  Nanet: no jo, lemply mezi odborníky najdeš v každém oboru, i tady...
  Ale spát spokojeně na zóně, to bych se hádala Myslím, že dříve nebo později se ta patogenita nějak projeví.
  Ale platí, že v čím vyšším patře bydlíš, tím slabší ty zóny jsou. Taky to záleží na odolnosti organismu.

  superkarma: 0 11.10.2004, 20:36:31
 13. avatar
  [52] Nanet [*]

  Vivian: špatně jsem se vyjádřila, nepopírám existenci patogeních zón, nevěřím "odborníkům" na ně, zatím co jeden žádnou nenajde, další ano, když už si lidi zaplatí tak jim něco určíme, toť vlastní zkušenost. Někdy může být problém v jen ve špatně vedeném vodovodním potrubí, lustru nebo kovové posteli, někdy stačí prostě uklidit, zbavit se zbytečností a zavírat dveře.
  Někdo může spát na zóně spokojeně léta, někdo to může "odstonat", lidé jsou různě odolní.
  Každý dům, byt, ložnice je unikát a těžko se stanovují pravidla co je dobře a co ne, někde se spokojeně spí v jednom pelíšku i s .

  superkarma: 0 11.10.2004, 20:18:00
 14. avatar
  [51] Vivian [*]

  Nanet: geopatogenní zóny nejsou otázkou víry , jsou to normálně měřitelné anomálie a pranic se nestarají, jestli na ně věříš nebo ne...

  superkarma: 0 11.10.2004, 19:24:02
 15. avatar
  [50] Vivian [*]

  Nanet: no on příliv peněz tu je , na ten nemusím čekat, ale jen kdyby nebyl takovej odliv...

  superkarma: 0 11.10.2004, 19:23:09
 16. avatar
  [49] Nanet [*]

  Já teda na pazóny nikdy nevěřila, ale feng šuej se osvědčil, asi proto, že nemá přesná pravidla, ale dá se přispůsobit.

  superkarma: 0 11.10.2004, 19:13:54
 17. avatar
  [48] Nanet [*]

  Vivian: nečekej ovšem příliv peněz hned, ten hajzlík musíš zavírat , alespoň 3 týdny , pak se proudící energie ustálí a prachy se posypou

  superkarma: 0 11.10.2004, 19:08:32
 18. avatar
  [47] Vivian [*]

  Nanet: tak proto já mám v podkrovní ložnici tak prapodivný pocity...
  Jo a hned jdu zavřít poklop na hajzlíku Já pořád, proč se mě nedržej peníze

  superkarma: 0 11.10.2004, 18:37:43

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [46] Nanet [*]

  Avilka: podle feng šuej je wc proti vchodu prohřešek, návštěv se netýká, spíš jde o energii, vstoupí a vyteče záchodem, to se týká i peněz, řešení je prosté zaklapujte víko a zavírejte dveře.
  U ložnic je to složitější, tam nemá co dělat TV, počítač a hlavně zrcadlo, pokud ho musíte v ložnici mít patří na vnitřní stranu dveří skříně.
  Spát by se nemělo pod stropním trámem, nebo svítidlem, jejich energie na vás dopadá a zatěžuje, o dveřích tu řeč byla, nejhorší ložnice dle feng šuej, jsou v podkroví, kde jsou skosené stropy, v takové místnosti energie lítá jako míč a proto není vhodná k obývání, ale raději jako uložný prostor.
  Bohužel je jen málo lidí, co si může dovolit bydlet podle feng šuej, ale něco na tom je.

  superkarma: 0 11.10.2004, 18:20:07
 2. avatar
  [45] Avilka [*]

  Kelly fyzika je holt fyzika a mrcha platí bez toho aby sme jej rozumeli. Spi tak ako ti to robí dobre. Podľa feng shuj by som nemala mať wc nad vchodovými dverami, aby som "nekadila" na návštevu. Lenže barák bol postavený pred svetovou válkou a nejaké čínske čáry máry boli každému fuk. Tak veselo ser..em na návštevy a zatiaľ nik neodchádzal obkakaný..

  superkarma: 0 11.10.2004, 16:00:08
 3. avatar
  [44] Žábina [*]

  náš ještě letos spal s námi a v noci se stále budil, házel sebou ze strany na stranu...pak najednou začal spát s bráchou v pokojíku a spí klidně...nevěřila bych tomu, ale je to tak...třeba spal v zoně, malé děti jsou na to prý citlivější...

  superkarma: 0 11.10.2004, 15:11:07
 4. avatar
  [43] Kelly [*]

  Avilka: tak tomu už vůbec nerozumím ... a navíc, na jihu mám dveře, na severu taky dveře ... s postelí nenadělám nic

  superkarma: 0 11.10.2004, 15:07:56
 5. avatar
  [42] Susina [*]

  tak s těma kočkama fakt nevím. TAky jsem to slyšela, ale stejně jako u jiných příspěvků, naše číčule spí tam, kde spíme my. Normálně třeba na gauči v obýváku, ne, ale jakmile se tam v noci přesunu celá vzteklá, že manžel chrápe, obě mě následují a já usínám v obležení koček a je mi strašně dobře.. dokonce, když náhodou jde v noci Lísinka spát někam jinam, probouzím se a jsem neklidná, jak to, že ta berunka není u mně.. i na dovče se mi po spaní s kočkou stýská.. tak já sem asi patogenní celá...

  superkarma: 0 11.10.2004, 15:04:36
 6. avatar
  [41] Avilka [*]

  Naša mačka spí najradšej na vlnenej deke s Ikei a je jej šumafuk, kam ju dcéra pohodí. Naposledy spí na ladničke.( výška 1,8m)V zmysle článku stojí ladnička na geopatogennej zóne ale omyl! Mačiak hnusný má prehľad kdo lezie do ladničky a po čo. Vždy zhora nakune a strčí tam hlavu. Ak sa vyberá mňamina, tak už je nastúpený a srcervúco loudí.

  superkarma: 0 11.10.2004, 14:59:55
 7. avatar
  [40] Avilka [*]

  Kelly , mali by sme spať v smere magnetických indukčných čiar- juh-sever. Krv obsahuje totiž iony, čo sú nabíté častice a ich tok krvným riečišťom má charakter "elektrického" prúdu. A intenzitu pôsobenia magnet. indukcie na elek. prúd vyjadruje vzorec, kde je sin a ( uhol ktorý zvierajú indukčné čiary mag. pola a siločiary elektr. pola), ak a= 0 alebo 180°tak je sin a=0 a tým pádom je nulové pôsobenie jednotlivých poli. Skrátka na fyzike nás naučili, že najlepšie pre zdravie je späť tak ako spí cassiopeia13.

  superkarma: 0 11.10.2004, 14:49:24
 8. avatar
  [35] Arči [*]

  Luciš: taky mi to tak připadá

  superkarma: 0 11.10.2004, 13:47:11
 9. [34] Rikina [*]

  Kelly: no jo, ale co když jsou na východ dveře ? To by zase nebylo podle feng-ši... nebo jak se to čínské učení jmenuje.

  superkarma: 0 11.10.2004, 13:43:48
 10. avatar
  [33] Kelly [*]

  Do naší ložnice se postal tak tak vejde, takže nějaké hýbání s ní někam jinam je nabsolutně zbytečné.
  Tak jsem si aspoň dala čelo postele na východ. To se prý taky má - mít hlavu na východ - aby jste byli zdraví .

  Pro redakci:
  zajímalo by mne, když probíhá na Moravě a ve Slezsku plošné měření geopatogenních zón, kdo se tím zabývá a mají nějaké www.stránky s vyznačenými mapami, kde by jsme si mohli tyto zóny prohlídnout?

  superkarma: 0 11.10.2004, 13:25:37
 11. [32] Rikina [*]

  Tak na tohle tedy nevěřím. V 7.patře paneláku že by se projevoval vliv geopatogenních zón ? Kočky a psi u nás vždycky spali v posteli, ať už stála kdekoliv, pokud je někdo včas nevyhodil. Pak spala kočka zásadně na topení, a to i v létě, a pes na pelechu, jelikož byl vychovaný. Na chalupě spali obvykle tam, kde bylo teplo - buď za kamny v zimě, nebo na zápraží na slunci v létě. Pomocí proutku lze najít vodu, nebo ložiska rud, ale zóny ... prostě nevěřím.

  superkarma: 0 11.10.2004, 12:42:08
 12. [31] Anai [*]

  Já poznám, že spím v geopatogenní zóně po jedné noci - jsem na to přímo alergická. Moji přátelé měli v takové zóně (vím to, vedle klece bylo lůžko pro návštěvy a já tam asi 3 x spala) klec s papouškem a ten si začal vyškubovat peří, všechno, kam jen dosáhl, takže brzy vypadal jako sup. Tvrdila jsem, že měli dát klec jinam, ale oni to neudělali, neboť mně nevěřili. Zajímalo by mě, co na to odborník - je to možné??? Pták byl prý prohlédnut a poté dlouhodobě sledován veterinářem specializujícím se na papoušky. Jinak se projevoval naprosto zdravě. Jinak já taky kvůli tomu vyměnila byt (tedy stejně byl moc malý a daleko, nicméně tohle byl jeden z důvodů). Možná to dokonce cítím ihned, když do takového bytu přijdu na návštěvu, ale nechci to tvrdit, vypadá to divně, že se vytahuju nebo to zavání mystikou a tajemnem...

  superkarma: 0 11.10.2004, 11:51:12
 13. avatar
  [30] Hannah01 [*]

  Žábina: Ať si je nechá zazdít a udělat jinde

  superkarma: 0 11.10.2004, 11:11:54
 14. avatar
  [29] Žábina [*]

  jedna moje známá kvůli zónam přehodila celou ložnici...teď spí hlavou směrem ke dveřím a to je zase špatně z hlediska učení feng šuj .....

  superkarma: 0 11.10.2004, 10:59:46
 15. avatar
  [28] Luciš [*]

  Ježiš, na tom spodním fotu je v posteli tele???

  superkarma: 0 11.10.2004, 10:47:24
 16. avatar
  [27] gufca [*]

  Něco na tom bude. U nás byl nejlepším indikátorem geopatogenních zón můj syn. Do dvou let téměř vůbec nespal, i v noci si chodil hrát s autíčky, až mě to donutilo s ním zajít do psychiatrické poradny. Ještě než jsem mu začala podávat léky předepsané psychiatrem mě naštěstí napadlo nechat si proměřit zóny. Spal akorát na křížení těchto zón. Už první noc po přestěhování postýlky na "čisté" místo spal jako budulínek. Až se mi nechtělo věřit.

  superkarma: 0 11.10.2004, 10:46:05
 17. avatar
  [26] Pajinka [*]

  Skvělé, díky za tip, jsem s tohoto regionu, takže určitě zavolám. Ale nevím, co budeme dělat, když zjistí, že spíme na nesprávných místech, moc jiných možností rozmístění postelí nemáme.

  superkarma: 0 11.10.2004, 10:25:13
 18. avatar
  [25] Hannah01 [*]

  Fajn, na psi a kočky mám alergii, asi si do ložnice postavím úl

  superkarma: 0 11.10.2004, 10:04:02
 19. avatar
  [22] verousek [*]

  na něco stejně jednou umřít musíme

  superkarma: 0 11.10.2004, 09:46:59
 20. avatar
  [21] gerda [*]

  Na odstraňování účinků geopatogenních zón se prodávají jakési předměty, vypadá to jako malá krabička a matně si vzpomínám název...asi Darzon, nebo tak nějak. Zajímalo by mě, co si počít v několikapodlažním paneláku, kde nejde s nábytkem prakticky hnout:). Opravdu vidím jako jediné řešení vstrčit pod postel tu rušičku. Na světě je tolik škodlivých věcí, že kdybychom si to měli připouštět, umřeme strachy. Co jen máme doma elektrospotřebičů, zítra si možná přečteme o životu nebezpečném elektrickém smogu ze všech možných příjimačů televizí počínaje.

  superkarma: 0 11.10.2004, 09:22:21
 21. avatar
  [20] stasha [*]

  A co jako budu dělat, když si nechám zóny změřit a budu je v ložnici mít. To se mám přestěhovat? Nehledě na to, že moji rodiče si kdysi dávno nechali měřit. Dvakrát. Podruhé byly zóny v úplně jiných místech......asi se přestěhovaly

  superkarma: 0 11.10.2004, 09:13:47
 22. avatar
  [19] Ladia [*]

  Nasadím si do postele včely a mravence, abych zjistila jestli nespím v geopatogenní zóně?

  superkarma: 0 11.10.2004, 08:58:28
 23. avatar
  [18] Kadla [*]

  Naše kočka spí tam, kam položíme peřinu. Ostatně já taky.

  superkarma: 0 11.10.2004, 08:51:12
 24. avatar
  [9] Léthé [*]

  Irka1: Máš pravdu ….ty máš tuhý kořínek .Tebe nezabije ani ta Geopatogenizóna….spíš by tě mohly udupat ty krávy .

  No…ale nechci článek bagatelizovat .Kdepááák . Určitě si najdu proutek a budu chodit po bytě .Třeba narazím na ropu .

  superkarma: 0 11.10.2004, 05:35:33
 25. avatar
  [8] Irka1 [*]

  Léthé: proc bych to delala?....kdyz spim jak zabita, tak ani nevim, ze mi neco skodi .

  superkarma: 0 11.10.2004, 04:54:49
 26. avatar
  [7] Léthé [*]

  Irka1: neměla bys hazardovat se svým životem . Nažeň do svého baráku stádo krav a koukni kde se uloží k odpočinku .Po té tam zalehni i ty a bude vše OK .

  superkarma: 0 11.10.2004, 04:46:42
 27. avatar
  [6] Léthé [*]

  Kdepáááák ….já nespím na geopatogenní zóně .Já spím na posteli a s kočkou za krkem ….aha.my jí už nemáme .

  superkarma: 0 11.10.2004, 04:40:02
 28. avatar
  [5] Irka1 [*]

  Nahodou predposledni odstavec mi vysvetlil, proc kdyz kazdej vecer padnu do postele, tak jsem ihned "mrtva".
  Jen to netrva nekolik hodin , ale tak dve tri vteriny .

  superkarma: 0 11.10.2004, 04:24:33
 29. avatar
  [4] *Kotě* [*]

  babylove: Jo, tak takový zvíře taky máme. Spí v podstatě kdekoli, kde odpadne, nejčastěji tam, kde je právě odloženo čerstvě vyprané prádlo. Takže - buď je byt mých rodičů jedna velká geopatogenní zóna, nebo je to úplně jinak...

  superkarma: 0 11.10.2004, 00:55:54
 30. avatar
  [3] kubikm [*]

  babylove: přestěhovat se

  superkarma: 0 11.10.2004, 00:20:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme