Na zimu se vůbec netěší čtenářka Overlooks, raději má Velikonoce a svatého Jiří. Zato si ale ráda pochutná na dobrém martinském víně.

Mám to podobně, milá Overlooks, zimu tak nějak vždycky přežiju, mrazy a plískanice bych zrušila, výjimka je jen čas strávený na horách. Ale co se dá dělat? Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Abych pravdu řekla, tak mnohem raději mám velikonoce. Těžko snáším zimu a na svatého Martina je jasné, že celé to chladné a nepříjemné období mám teprve před sebou. Ale aspoň nejde o nějaký „importovaný“ moderní a uměle udržovaný svátek. Vím, že babička vždycky zmiňovala Martina v souvislosti se sněhem, s nástupem skutečné zimy. Děti se celkem těší. Vytáhnou sáně a boby a bílé nadílky, kterou nám Martin možná přiveze si užijí. Já to ale mám se sněhem jinak a nějak se nemůžu přemluvit, abych se na toho „bílého koně“ těšila.

Ani s tou husou to u nás není moc žhavé. Je na nás dost tučná a vydatná. Porci pečené husy pro manžela dodá babička a já a děti si dáme raději svatomartinské kuře. Jinak je to s vínem. Na to se těšíme. S přáteli dodáme každý jinou lahev tohoto speciálního vína a degustujeme a porovnáváme. To je celkem příjemná tradice, ačkoliv když už je toho Martina, já osobně bych si raději dala pořádně oslazený, horký svařák. Takže bereme na vědomí, že Martin se i letos dostaví, ale že bych z toho měla nějakou velkou radost a ještě ho třeba vítala, tak to určitě ne. Já se spíš těším na svatého Jiří.

Overlooks

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dneška je: Svatý Martin

  • Znáte tuto tradici?
  • Co o ní víte?
  • Jaké zvyky dodržujete na svatého Martina?
  • Koná se u vás v okolí nějaká martinská slavnost?
  • Chutná vám pečená husa?
  • A těšíte se na sníh?

O tom všem si dnes budeme povídat. Těším se, že mi zase napíšete. A pro jednu z vás mám za odměnu připravený dárek: Kolekci zelených čajů, Kolekci čajů PIGI, obojí od firmy Jemča, a dva balíčky kávy Nescafé 3 v 1.

Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je MARTIN. Pěkný den!

martin

Reklama