Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Přišel od čtenářky s nikem Heligona a určitě stojí za přečtení.

Hezký den. Jak už zde bylo psáno, naše povahy ovlivňuje mnoho faktorů. Od dědičnosti a vrozeých vlastností, místa a času narození, přes výchovné působení rodičů a školy, vlivy kamarádů a prostředí až po zkušenosti nasbírané věkem a různými zažitky.

Já se poslední dobou dost zabývám vlivem doby, ve které žijem. Jde o jednu vlastnost, která mi připadá být fenoménem dnešních dnů a hodně mi vadí. Je to nespolehlivost, dalo by se říct i lehkomyslná povaha. Dnes, kdy jde cokoliv zrušit, přesunout nebo změnit prakticky zmáčknutím jediného tlačítka, dané slovo začíná ztrácet váhu. Připadá mi, že lidé už ani moc nepřemýšlí o tom, co si domlouvají nebo slibují, protože jednak mají kdykoliv možnost změny a druhak je tak jednoduché nechat si všechno nechat připomínat.

Mnohokrát se mi už stalo, že ti, co všude hlásali, že jejich slovo platí, nebyli schopni dodržet téměř nic. Tato vlastnost mi vadí natolik, že je pro mě důvodem k ukončení jakéhokoliv vztahu. Dokonce si myslím, že bych dokázala spíš odpustit nevěru, než opakované nedodržování domluvy.

Abych prozradila i něco na sebe. O vlastních dobrých vlastnostech se špatně mluví snad každému, takže pouze zaručuji, že na mě je spoleh. Na téma těch čtyřech druhů povah jsme kdysi v psychologii dělali test a já jsem se zařadila úplně mimo tabulku. A nakonec která vlastnost mi na mě vadí, to bude zřejmě kritičnost a občas i nesnášenlivost k ostatním lidem. Ne, že bych potřebovala všechno tip ťop, spíš pocitově se mi stává, že se mi někdo zprotiví a já s tím nejsem schopná nic udělat.

Heligona

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Zřejmě máte k tomu, že se vám někdo zprotiví, vážné důvody. Třeba ty, co jste uvedla výše, a pak není divu.

Máte také co říct k dnešnímu tématu, milé ženy-in? Ještě máte čas napsat příspěvek na téma Moje povaha. Znáte svoje slabiny a silné stránky?

Napište nám o nich na redakce@zena-in.cz

 

Reklama