U svého manžela čtenářka Elis19 nepozoruje žádnou závažnou závislost. Zato lituje své sestry, která si vzala dvakrát léčeného alkoholika.

K závislostem dnes napsala také čtenářka Elis19...


Dobrý den, mám asi velké štěstí, že za celé naše poměrně dlouholeté manželství bych na svém partnerovi těžko hledala nějakou výraznou závislost, spíš bych viděla několik drobných zlozvyků ale co je vlastně ideální? Hlavně, že se máme rádi a možná by on měl důvod si na mne trochu postěžovat, jelikož postupem času zjišťuji, že se lehce, podotýkám lehce stávám závislá na pořádku až se mě občas doma zeptají zda mě to stále baví:-) a druhým mým hříškem je,že se ráda dívám na sportovní přenosy typu fotbal, hokej, volejbal... a stává se, když jsem sama doma a někdo z rodiny dorazí, tak jeho první hláška zní „ dnes žádný fotbal?“.
O co jsem já ale šťasnější o to horší to má moje starší sestra, vzala si dvakrát léčeného alkoholika, o čemž samozřejmě věděla a naivně si myslela, že kvůli ní bude v pohodě. Dá se říci, že v pohodě je, ale moje sestra na tom má velikou zásluhu,protože ho neustále kontroluje, podstrojuje mu, snaží se ho všude doprovázet, při návštěvách u nás je alkohol samozřejmě tabu a dokonce mě zaskočila, když jsem upekla bábovku s vaječným koňakem a ona se mě zeptala, zda v tom nemůže být alkohol ( ten při pečení dávno vyprchal). Také mu kupuje cigarety a raději snáší toto zlo před tím než aby se napil. Přitom když nepije je švagr miliónový člověk, hodný a vzdělaný. Myslím, že na to ona doplácí svým zdravím a zničenými nervy.Je mi jí líto,ale v tomhle ji nemohu pomoci.

Zdraví,
Elis19

Pozn.red.: Příspěvek nerošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. 10. 2013: Partnerovy závislosti

  • Jaké závislosti vás na vašem partnerovi štvou?
  • Jaké závislosti se vám na vašem partnerovi líbí?

Posílejte mi své příspěvky vážné i nevážné na téma: Partnerovy závislosti. Můžete to vzít s humorem, ale můžete se o nich rozvyprávět i jako o problému. Nejzazší termín odevzdání příspěvků je v pátek 11. 10. 2013 v 15.00 hodin. Posílejte je na redakční e-mail (viz níže). Formu nechám na vás, ale dbejte, aby byl příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění, a tím i na možnost získání hezkého dárku – objemného balíčku čtyř prostředků na mytí nádobí PUR!

O dárku rozhodnete i vy!
Aby byla trochu změna, rozhodl jsem se pod každý čtenářský příspěvek dát anketu, ve které mu budete udělovat známku (od jedničky do pětky, jako ve škole). Nakonec vyberu jednu premiantku, kterou odměním. Můžete tady namítnout, že příspěvky, které vyjdou dříve, budou mít více hodnocení než příspěvky, které vyjdou odpoledne. To je pravda. No, budiž, aby byl dostatek času na oznámkování odpoledních čtenářských příspěvků, nevyhlásím premiantku s ukončením tématu, ale až si na to večer vzpomenu. To nebude dřív než ve 20.00 hodin, ale možná taky o půlnoci...

pur

Reklama