Blíží se podzimní prázdniny a vy stále nemáte jasno v tom, kam se se svou rodinou vydáte?  Nechcete se koukat na znuděné obličeje vašich dítek a manžela? Pak pro vás máme skvělý tip! Vydejte se do jednoho z nejznámějších horských středisek v Česku – do Špindlerova Mlýna, tento víkend zde totiž bude nebývale sladký.

vvvv

Špindlerův Mlýn, nejznámější horské středisko v Čechách, totiž není jen o zimním lyžování či o letní romantice horských túr. Pokud mají návštěvníci města zájem, mohou využít nepřebernou nabídku celoročních sportovních a outdoorových aktivit včetně zajímavých adrenalinových atrakcí, které ve městě zajišťuje hned několik agentur v čele se známou společností Yellow Point. Vy si tak můžete se svými dětmi a manželem užít prázdniny plné zábavy a odpočinku!

Bike Park

Nabídka sportovních či adrenalinových zážitků v nejznámějším centru Krkonoš je nebývale široká a během jednoho víkendu ji rozhodně nelze vyčerpat. Ti nejodvážnější mohou v areálu Sv. Petr využít adrenalinový Bike Park, kde je v provozu šest tratí s různými stupni náročnosti. K dispozici jsou zde také terénní tříkolky, na kterých se dá sjíždět po travnaté sjezdovce, stejně jako terénní koloběžky, pro které je připraven 7 kilometrů dlouhý sjezd. Též si můžete zapůjčit mountainboard, což je jakási horská obdoba skateboardu, nebo si půjčit vybavení na speciální golf s létajícím talířem.

vv

Lanové centrum Adventure Park

Další nezapomenutelné zážitky čekají na odvážlivce v lanovém Adventure parku téměř v centru města, kde je k dispozici kladina ve výši 13 metrů, obří houpačka navozující stav beztíže či unikátní bungeetrampolína. Ještě o trochu náročnější aktivity nabízí Yellow Point u Špindlerovské přehrady, kde si zájemci mohou vyzkoušet oblíbené slaňování hráze přehrady či absolvovat přemostění, tedy 120 metrů dlouhou jízdu přes přehradu, kdy jsou v celotělovém úvazku zavěšeni na kladku, po níž přejedou na visutém laně přes celou přehradu.

Medové slavnosti

Jelikož je třeba sportovní energii a adrenalinové napětí řádně kompenzovat, můžete tuto sobotu 25. 10. 2014 ve Špindlerově Mlýně navštívit Medové slavnosti, které budou v centru města probíhat jako velkolepý lidový jarmark pod širým nebem. Do města přijedou nejrůznější kejklíři, trhovci a umělci, kteří se utáboří v srdci města a budou všem návštěvníkům předvádět své výrobky, dovednosti či umění. Slavnostní akce ve znamení barevného padajícího listí, lahodné vůně medoviny a nejrůznějších dobrot připravených ze sladkého medu začne už v deset hodin, kdy ji osobně zahájí sám velký vládce hor Krakonoš.

vvv

Vydlabejte si svou dýni

Děti pak mohou navštívit podzimní dílnu, ve které si vyzkouší dlabání dýní, malování podzim a výrobu kaštanových zvířátek. Pro všechny zahraje folklórní soubor Špindleráček či cimbálová muzika, perličkou jistě bude oblíbené vystoupení Kamila Emanuela Gotta, který je úspěšným imitátorem mnohonásobného českého slavíka stejného jména. Skupina historického šermu Pranýř zahraje již před polednem veselý příběh z období gotiky, po poledni návštěvníky čeká také velkolepá šermířská show a celý den slavností uzavře nezapomenutelná ohnivá show.

Více informací naleznete na:
http://www.mestospindleruvmlyn.cz/

Čtete také:

Reklama