Domácnost

Spím ráda s měsícem ve tváři

Milý Richarde,

myslím, že mohu směle prohlásit, že usnu a spím kdekoliv. Absolutní tmu k tomu nepotřebuji - mám například ráda, když mi během spánku svítí do obličeje měsíc. Občas se v noci budím a je uklidňující otevřít oči a koukat na něj. Absolutní ticho taky nepotřebuji... i když, není zvuk jako zvuk. Zvučení cikád, cvrkání cvrčků, psi štěkající v dáli či předjitřní ptačí nadšené vítání nového dne mi nevadí. Ovšem zvuk týraného motoru auta pod okny, v marných, leč vytrvalých pokusech ho za mrazivého rána nastartovat, je, přiznávám, dost rušivý a spánku neprospívající. A co teprve vrzající postel!

Takže, jak jsem řekla, vyspím se kdekoliv, i v seně či pod stanem - i když, některá místa dokážou čas spánku docela slušně zkrátit. Například na předním sedadle auta zaparkovaného na parkovišti s čilým celonočním provozem se usíná a spí poměrně mizerně.
Pokud jde o nejlepší spánek, jsem na tom asi stejně jako většina lidí. Nejlépe se mi spí v blízkosti blízkého člověka. Tak nevím... možná mám nejlepší spánek už za sebou, a možná ho mám ještě před sebou.

El.


Milá El.,
odborníci se shodují, že kvalita spánku se jenom zhoršuje, takže nalezla-li byste někoho, bedle koho se spí samo, tak by to byl objev a měla byste se o něj podělit s ostatními nespavci! :) Jinak za ten měsíc by vás ve středověku klidně mohli upálit!:)

A jak jste na tom třeba s tím měsícem vy? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!

   
04.04.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

  1. avatar
    [1] arjev [*]

    Pokud se mi krade měsíček do postele,okamžitě letím z postele a zatahuji závěs.Vadí mi štěkání psa,startování motoru,ale vrzající postel,to ne .Přeji dobrý spánek

    superkarma: 0 04.04.2007, 12:27:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme