Rodina

Speciální sestava jógy pro těhotné: Tyto cviky vám pomohou a uleví

ccc

Jste těhotná a ráda byste pro sebe a své miminko udělala v pohodlí svého domova něco užitečného? Pak si s námi a naší lektorkou Bárou zacvičte speciální jógové cviky, které pro vás Bára připravila.

„Cvičení jógy během těhotenství napomůže nejen protažení vašeho těla a přípravě na porod, ale také díky těmto cvikům získáte duševní klid a pohodu,“ vysvětluje naše lektorka jógy Barbora, která dále dodává: „Během těhotenství se zaměřte spíše na relaxaci a také dbejte na dechová cvičení, během kterých procvičujte hluboké nádechy a výdechy. Rozhodně vynechejte pozice na břiše, hluboké rotace břišní oblasti a pozice obrácené (hlavou dolů). Níže uvedené cviky, které jsem pro vás připravila, můžete bezpečně praktikovat až do pokročilého těhotenství, dokud vám to umožní váš zdravotní stav. Pokud si nejste jistá, poraďte se samozřejmě se svým lékařem. Důležité je, abyste vnímala a respektovala vaše tělo a starala se o něj s péčí a láskou. Nejen vy, ale předně vaše miminko to pocítí! Pojďme se tedy přesunout k samotným cvikům. Namaste!“

Pokud byste se ráda dozvěděla o naší cvičitelce více, navštivte její stránky:

Cviky jsou ve fotogalerii s podrobným popisem

/users/1/galerie/files/img/veronika/middle_.BaddhaKonasanaMotylek.jpg
Baddha Konasana (Motýlek): Opřete chodidla o sebe a nechte kolena ztěžknout. Zhluboka dýchejte a protahujte páteř. Pokud je vám to příjemné, můžete se jemně protáhnout do úklonu. Zavřete oči a uvolněte obličejové svalstvo. Koncentrujte mysl na vaše tělo a dech. S každým výdechem uvolněte ramena a fyzické a emocionální napětí. Tato pozice otevírá pánev a uvolňuje napětí v bedrech a v kříži.
/users/1/galerie/files/img/veronika/middle_2.JanuSirsasanaPrekazkovysedsuklonemdostrany.jpg
Janu Sirsasana (Překážkový sed s úklonem do strany): Protáhněte pravou nohu do strany, opřete levé chodidlo o vnitřní stranu pravého stehna a s výdechem se ukloňte k pravé noze. S každým dalším výdechem prohlubujte protažení. Uvolněte napětí v ramenou a krční páteři. Opakujte na druhé straně.
/users/1/galerie/files/img/veronika/middle_3kocka.jpg
Marjaryasna (Kočka): Přesuňte se na všechny čtyři, aby vaše kolena byla pod kyčlemi a zápěstí pod rameny. Zaoblete páteř a zhluboka dýchejte do zad. Protáhněte ruce a zapřete dlaně pevně do země. V pozici kočky můžete zůstat několik dechů. Tato pozice pomůže nasměrovat miminko a pomáhá protáhnout páteř a pánevní dno.
/users/1/galerie/files/img/veronika/middle_4.pozicestolu.jpg
Poloha stolu (Bharmanasana): V pozici stolu jsou záda rovnoběžně s podložkou. Zapřete ruce do země a zhluboka dýchejte. Pozice stolu pomůže uvolnit napětí v zádech, pomáhá s přípravou na porod a posiluje svalstvo paží a zad.
/users/1/galerie/files/img/veronika/middle_5Garbasana.jpg
Garbasana (Pozice dítěte): Z pozice stolu roztáhněte kolena do stran a přeneste hýždě směrem k chodidlům. Nechte bříško odpočívat mezi stehny a uvolněte ramena. Zhluboka dýchejte a soustřeďte se na propojení s vaším tělem a dechem. V této pozici můžete odpočívat několik minut, jak vám to bude příjemné. Poloha dítěte pomáhá protažení zádového svalstva, otevření pánevního dna a celkové relaxaci.
/users/1/galerie/files/img/veronika/middle_6.srdce.jpg
Pozice otevřeného srdce V pozici sedu si za sebe připravte podlouhlý polštář či srolovanou deku a pozvolna si na ni lehněte tak, aby kopírovala vaší páteř. Ujistěte se, že hlava je podložena. Uvolněte napětí ve svalech a nechte vaše tělo odpočívat. Dýchejte do hrudního koše a vnímejte tlukot vašeho srdce. Po zhruba dvou minutách se přesuňte na pravý bok, kde můžete dalších pár dechů odpočívat. Poté odsuňte polštář nebo deku a spusťte kolena ze strany na stranu pro uvolnění beder a kyčlí.
/users/1/galerie/files/img/veronika/middle_7.jpg
Protažení nohou s podpěrou pod bedry V lehu na zádech pokrčte kolena tak, aby kotníky byly přímo pod koleny. Chodidla na šířku kyčlí. Vložte složenou deku, polštářek nebo jogínský blok pod bedra a uvolněte jakékoliv napětí v těle. Poté pomalu protáhněte nohy ke stropu. Dýchejte do hrudního koše a bříška. V pozici odpočívejte zhruba 12 dechů a pak jemně odstraňte pomůcku a spusťte boky na zem. Poté spusťte kolena ze strany na stranu pro uvolnění beder a kyčlí. Tato poloha vám pomůže uvolnit napětí v nohách, protáhne hamstringy a uvolní napětí v bedrech.
 

Čtěte také:

   
18.03.2015 - Děti - autor: Veronika Pavlíková

Komentáře:

 1. [4] Lenda26 [*]

  Sml67

  superkarma: 0 31.03.2015, 10:00:05
 2. [3] spavec [*]

  Sml67

  cvíčím

  superkarma: 0 23.03.2015, 09:28:03
 3. [2] manislava [*]

  jogu mám moc ráda jooSml22

  superkarma: 0 18.03.2015, 07:47:59
 4. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Dobré protahovací a dýchací cviky Sml67

  superkarma: 0 18.03.2015, 07:31:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme