Zdraví

Speciál inkontinence, trápí vás tento problém?

Inkontinence je problém, o kterém se moc nemluví, ale trápí spoustu žen. Na podzim minulého roku u nás proběhl výzkum na toto téma, ve kterém jste nám odpovídaly na otázky a také jste nám mohly napsat, jaké téma ve spojení s inkontinencí vás zajímá, o čem byste si chtěly přečíst.

Proto jsme se rozhodli spustit tento speciál, tento problém trápí řadu z vás bez rozdílu věku. Do našeho výzkumu se zapojilo celkem 574 čtenářek a více jak polovina uvedla, že se již s inkontinencí setkala, další čtenářky s tím mají přenesenou zkušenost – tento problém trápí někoho z jejich rodiny. Více jak třetina z dotázaných uvedla, že je tento problém trápí po porodu, což nám potvrzuje, že to řeší i mladé ženy.

inkontinence

Foto: Shutterstock

I když inkontinence potkala většinu jen občas, tak celých 82 % z dotázaných uvádí, že je obtěžuje únik moči při náhlém, velkém zvýšení nitrobřišního tlaku (smích, kašel, kýchnutí, sport…). I když většina žen ví, že jsou možným řešením speciální cviky pánevního dna, jen 12% je cvičí pravidelně.

Všechny čtenářky uvádí, že je tento problém nepříjemný a má vliv na společenské uplatnění. Pro jeho zlepšení a pro lepší pocit bezpečí skoro polovina z dotázaných používá zdravotní pomůcky (inkontinenční vložky). Většina také přiznává, že je tento problém trápí, ale musí s ním fungovat v normálním životě.

Zajímá vás také mnoho věcí, které se s tímto problémem pojí. Proto pro vás připravíme několik článků, které pro vás mohou být zajímavé, rozhovory s odborníky. Budeme rádi, když pro vás budou přínosné a najdete v nich odpověď na to, co vás trápí.

   
06.04.2017 - Inkontinence - autor: (red)

Komentáře:

 1. [5] Janca1 [*]

  Výsledky výzkumu jsou opravdu hodně smutné. Téma inkontinence je tabu o kterém nikdo nechce moc mluvit, ale přitom se to týká tolika lidí. Sama mám s inkontinencí také zkušenost, ale při pravidelném cvičení se to hodně zlepšilo.

  Myslela jsem si, že téma inkontinence se týká pouze starších žen nebo žen po porodu, ale jak jsem se nedávno dočetla, tak ani mladí muži nejsou žádnou vyjímkou https://www.dentimedshop.cz/cs/pan-martin-od-31-let-resim-svou-inkontinenci.html.

  superkarma: 0 07.04.2017, 09:47:07
 2. avatar
  [4] AmeA [*]

  Cviky můžete provádět i ve frontě u pokladny nebo jízdou výtahem Sml59Sml59Sml58Sml58Sml58

  superkarma: 0 06.04.2017, 22:11:12
 3. avatar
  [3] Myškomedvídek [*]

  trochu mě trápíSml80

  superkarma: 0 06.04.2017, 19:44:16
 4. [2] libuno [*]

  Tento problém jsem měla řadu let. Měla jsem ostych požádat gynekoložku o doporučení na zákrok. Už jsem rok a půl po výkonu a mám po problému.

  superkarma: 0 06.04.2017, 14:59:20
 5. [1] MARIE MATEJKOVA [*]

  Také mne částečně trápí. Již jsem si sehnala cviky na posílení pánevního dna,tak snad to bude prospěšné. Budu ráda,když se ještě něco více o tomto problému dozvím.

  superkarma: 0 06.04.2017, 14:10:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme