Novinky

Spavec: Snažím se ze svých chyb poučit

Hezky se do sebe pustila čtenářka s nickem spavec. Jedno jí však upřít nelze, tím jak si svoje chyby uvědomuje, tím více má i snahu řešit je. A to není pro berana právě jednoduché.

Milá redakce a milé čtenářky,
jsem narozená ve znamení Berana. Když občas čtu horoskopy pro toto znamení, musím souhlasit, že v něčem se opravdu trefily. Jsem tvrdohlavá, nesnáším jakékoli vnucování a taky vměšování do soukromí. Možná je to ale chyba, protože mi jednou kamarádka vyčetla, že se o ni a o její starosti vůbec nezajímám. Ona to brala jako nezájem z mé strany, jenže já to nemám ráda, nerada se svěřuji s osobními věcmi a někdy jsem dost uzavřená a uznávám, že na mé okolí to může působit špatným, možná až arogantním dojmem. Jenže já se neumím usmívat, když je mi do breku, dělá mi problém si „nařizovat“ být veselá a zábavná společnice, i když se to ode mě právě čeká. Občas jsem taky hodně netrpělivá a skočím partnerovi do řeči. Takže jestli umím být sebekritická? Určitě ano. 

A co mi je obzvlášť prosti srsti, je přijímat rady, které jsou možná myšleny dobře, ale nejhorší jsou pro mě ty nevyžádané. A pak mezi moje špatné vlastnosti patří i to, že i když se spálím a udělám chybu, oprávněnou kritiku na svou hlavu přijmu, ale dost si to pak beru k srdci a zbytečně dlouho se tím trápím. Zkusíte si třeba vzpomenout, nad čím jste se trápili před pěti deseti lety? Přijde vám to dnes možná i trochu malicherné a možná i trochu k smíchu? 

Protože jak víme, co se stalo, stalo se a odestát se nedá. Lze se jen omluvit, pokusit se chybu napravit, neopakovat ji a poučit se z ní. Když jsem se včera ptala mého manžela, jaká je moje nejhorší vlastnost, řekl mi: Děláš si všechno po svým a nezeptáš se! 

No jo, měl pravdu, jsem opravdu taková. Nečtu třeba ani návody, na všechno chci přijít jen a jen sama. Můj počítač a mobilní telefon by mohly vyprávět! Občas se to povede, občas ne. Ale ta radost, že jsem na to přišla sama a dokázala to! A když mi ten můj vnitřní hlásek radí v nejrůznějších situacích, ne, nedělej to, nechoď tam, nic neříkej atd., ne, já neposlechnu a pak svého rozhodnutí lituju, on mi totiž ten hlásek většinou radí moc dobře. Nedělá mi problém se omluvit, když šlápnu vedle, hodně mě to mrzí. A většina lidí určitě pozná nebo vycítí, jestli člověk své chyby opravdu lituje a myslí omluvu upřímně. 

Ale snažím se ze svých chyb poučit. A překonávání překážek je vlastně výzva, bez nich a bez vítězství nad nimi by nebylo radosti ani štěstí. A kdybychom byli všichni dokonalí, byla by to strašná nuda. Takže závěrem - ano, mám spoustu špatných vlastností, vyjmenovala jsem jen některé, ty, které mě pálí nejvíc. A určitě se pokusím s tím něco udělat.

Krásný den přeje spavec

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Moc hezky jste to napsala. Cením si Vaší otevřenosti a upřímnosti. Jste normální, zdravá ženská, která má své klady i zápory a má snahu i zdánlivě neřešitelné věci řešit.
Mějte se moc hezky a pozdravujte manžela.
Saša

Téma dnešního dne: Sebekritika

 • Umíte být sebekritická?
 • Co byste sama na sobě změnila?
 • Umíte přijímat kritiku od druhých?
 • Umíte se omluvit?
 • Co považujete za svoji nejhorší vlastnost?
 • Řídíte se pravidlem: Nečiň  jiným, co nechceš, aby činili oni tobě…?

Pokud se na sebe umíte podívat i kritickýma očima
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme luxusní kávou Carte Noire.

kava

   
12.04.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [6] spavec [*]

  paníliška — #4 Ano, někdy jsem horká hlava a pak si ji drbu, co jsem to zas vymňoukla.

  A znamení za mé chyby nemůže, za to si můžu sama, to je fakt. Však píšu, že se polepším.

  superkarma: 0 14.04.2013, 08:24:29
 2. [5] spavec [*]

  Rikina — #3 Rikino, to je pravda, že je lepší si něco dvakrát rozmyslet, než člověk něco plácne.

  Ale já své chyby na znamení nesvádím, jen jsem napsala, že se horoskop v něčem trefil, třeba s tou tvrdohlavostí. Jsou lidi, kteří se omluvit nedokáží a nepřiznají chybu ani za nic. Tak jsem to myslela s tou omluvou, byla to otázka na téma, jestli nám dělá problém se omluvit. Nikdo asi nepřiznává rád, že se spletl nebo něco pokazil. Možná je i lepší se i sám sobě zasmát a brát to s humorem.

  Dík za komentář

  :-)

  superkarma: 0 14.04.2013, 08:20:16
 3. avatar
  [4] paníliška [*]

  Taky jsem beran a dobře vím, o čem mluvíš. Sml16 Ale své chyby svádět na znamení - to zas ne, chce to používat hlavu, i když někdy bývá dost horká. Sml33

  1. na komentář reaguje spavec — #6
  superkarma: 0 13.04.2013, 23:14:29
 4. [3] Rikina [*]

  No nevím, není lepší si něco dvakrát rozmyslet, než se potom omlouvat? Sml80 já to nemám ráda, ani když se mám omluvit já, ani když se je mně omlouváno. Omluva obvykle tu původní botu nenapraví, a upřímnost je v tom pádě taky na nic. Sml57 Podle horoskopů jsem taky beran, ale abych na to sváděla osloviny, kterých se dopouštím, to mě ještě nenapadlo. Schválně to někdy zkusím, co mi na to řekne šéfová. Sml24

  1. na komentář reaguje spavec — #5
  superkarma: 0 13.04.2013, 22:31:58
 5. [2] spavec [*]

  átéčko — #1 Teď nevím, co není chyba?

  No jo, já vím, skákat lidem do řeči je neslušné, sama to nesnáším, ale kdo má někdy to "kázání" vydržet, i když je pravdivé? Polepším se!

  Sml30Sml15

  superkarma: 0 12.04.2013, 14:18:04
 6. avatar
  [1] átéčko [*]

  to ale není chyba, ale vlastnostSml22

  1. na komentář reaguje spavec — #2
  superkarma: 0 12.04.2013, 12:37:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme