Milá redakce, posílám popis ježíška tak, jak probíhal u nás .o)

Z vánočních zvyků trvám na jednom jediném a to naprosto neoblomně...nesmí být žádný stres, chci,aby jsme je užívali v klídku a pohodě. Týden před štědrým dnem jsem měla hotovo, nakoupeno, naklizeno a hodlala si už jen užívat kouzelné atmosféry. Načež jsme všichni tři, já, přítel i náš dvouletý špunt chytli nějakou urputnou virozu a pár dnů nebyli schopni vytáhnout noc z postele. Léčila jsem nás čím se dalo, (kdo ví jak "statečně " mužští nesou jakoukoli nemoc, nedej bože léčbu si umí představit )rozhodnutá že pod stromečkem prostě musíme být zdraví jako rybičky!!! Kupodivu se až na neustále posmrkávání podařilo a 22. prosince jsem dolaďovala a jásala nad tím že pohodička přece jen bude.

Když můj optimismus dostoupil vrcholu, ozvala se neskutečná rána a prosklená dvoumetrová police, už téměř rok v pohodě visící v obýváku se válela po zemi, střepy byly absolutně všude. K dovršení všeho v polici byly vystaveny výtvory přítele, vášnivého modeláře, takže obývák jsem luxovala na kolenou a po centimetrech, pečlivě vybíraje kousky modelů, zatímco on mne sledoval okem ostřížím a podezřívavým, zda jsem mu právě nevysála vrtuli od helikoptéry, či jinou, životně důležitou věc. I tuhle katastrofu jsem tedy zažehnala a 23. číhala co dalšího mě potká...... asi to bylo ocenění za mou statečnost za boj s nepřízní osudu, možná to byl zázrak, ale věřte nebo ne, ten den jsem viděla anděla...a ne jednoho, hned několik.

Stalo se to takhle: večer jsem zahnala malého do postýlky, vrhla se na náš skoro třímetrový smrček a začala ho zdobit. Žárovičky jsem několikrát před tím zkoušela, proto jsem je krásně namotala na stromeček a slavnostně zapojila do zásuvky. K mému překvapení se nedělo nic, proto jsem sáhla po krabičce s přepínáním efektů (stejně využíváme jen svícení, blikající stromek je má noční můra) a v tu chvíli to přišlo. Mým tělem projela energie, kolem lítaly oslnivé jiskry a já viděla snad všechny svaté. Ten můj protiva to neromanticky komentoval a zlehčoval komentáři typu " kur-a to byla pecka, buď ráda že žiješ" ale co on ví o zjevení, byl to zážitek který mě opravdu elektrizoval a osvítil :o))))

Takže 24. ráno místo vyspávání v šest zvonil budík a tradá pro nové žárovičky mezi bláznivé davy rabující hypermarket. Zbytek dne i přes pomoc rozjařeného syna proběhl celkem v pořádku a večer jsme si všichni krásně užili, rozzářené oči mého malého pokladu zběsile rvoucího papír z dárků a vykřikujícího " Nácíček dostal, ježíšek pines" mi za ty nevšední zážitky a setkání třetího druhu stál. A co tohle celé znamená pro mne? Naučilo mě to skromnosti... na příští rok jsem přehodnotila předsevzetí, vánoční přípravy už nechci mít dokonalé, stačí mi když je ve zdraví přežiju .o)))

Zdraví Z_U_Z_U


Děkujeme za nádherný a veselý příběh :). Akorát nevím, jestli mám popřát další setkání s nadpozemskými bytostmi, nebo raději ne :).

redakce@zena-in.cz

Reklama