Takhle do příspěvků jsem psala snad jen jednou, ale nedá mi to, abych se s Vámi nepodělila o jednu příhodu, která s technikou souvisí. Já sama s ní naštěstí problémy nemám, většinou mi netrvá moc dlouho nějaký přístroj ovládnout, občas za pomoci návodu i něco sestrojit. I když manžel je v tomto případě šikovnější, tak proč bych zbytečně namáhala mozek, když na tom mám lidi.

Ale k té příhodě. Kdysi jsem pracovala pro jednu marketingovou firmu, která se zabývala marketingovým průzkumem a jednoho dne nám nastoupila nová mužská posila. Ten kluk a počítač fakt nebyli kamarádi. Dostal za úkol něco překopírovat na obyčejnou disketu. Za chvíli za mnou přišel s tím, že ta disketa má špatný formát. Nechápala jsem co tím myslí, jak může mít normální disketa špatný formát, disketa pro mne vždycky byla disketa o jednom formátu. Později se ukázalo, že se mladý muž marně snažil nacpat disketu do otvoru, kde už jedna disketa byla. Nějak mu nedocvaklo, že by měl napřed vytáhnout tu starou disketu a dát tam tu novou.

Dlouho jsme si potom s kolegy dělali legraci z disket se špatným formátem. Onen mladík se ve firmě dlouho neohřál, prý plánoval otevřít vlastní firmu. Jestli se mu to povedlo opravdu nevím, jen doufám, že se do té doby naučil buď pracovat s počítačem, nebo si na to pořídil alespoň lidi, kteří jim rozumí.

S pozdravem

kůzle

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Alespoň věděl, kde ten otvor na disketu má hledat. :-)

A jak jste na tom se stroji vy? Dnes si o technice a vašem vztahu k ní povídáme celý den.

Vzpomínáte si, jak jste se učila ovládat svůj první mobil? Potrápila vás někdy vaše pračka, mikrovlnka nebo televize? Musela jste si někdy něco opravit sama? Jste s počítačem kamarádi, nebo spíše nepřátelé? Napadá vás nějaká historka s žehličkou, fénem, pračkou, počítačem, či jinou technickou vymožeností v hlavní roli a chcete se o ni podělit? Napište nám o tom! Adresu už určitě znáte:

redakce@zena-in.cz

Vaše příběhy budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ty nejzajímavější se samozřejmě dočkají odměny.

A jak jsem si s novým technických přírůstkem poradila já? Čtěte v dnešním článku Nelítostný boj - Já vs. technika.

Reklama